Cruises in het Midden-Oosten 4 40 miljoen extra voor noodhulp en eenzelfde bedrag voor opvang in de regio. Vooral vrouwen moeten hiervan profiteren. Zeecruises I Staking casino in Valkenburg Extra treinen naar het strand Het budget voor de opvang van vluchtelingen in de regio en nood hulp gaat met in totaal 8o miljoen euro omhoog. Dat heeft minister Li- lianne Ploumen (Buitenlandse Han del en Ontwikkelingssamenwerking) gisteren bekendgemaakt. Het kabinet heeft besloten tot de verhoging tijdens het overleg over de voorjaarsnota. Ploumen noemt het 'erg belangrijk voor de mensen die zwaar te lijden hebben onder conflic ten en natuurrampen'. De minister zegt dat er bij de besteding van het geld extra aandacht zal zijn voor de positie van vrouwen en meisjes. Voor de opvang van vluchtelingen in de regio komt 40 miljoen euro ex tra beschikbaar. Dit geld wordt ook We kunnen mensen niet aan hun lot overlaten gebruikt om hulp te geven bij de te rugkeer naar het land van herkomst. Ploumen geeft als voorbeeld de si tuatie in Libië. Daar zijn veel migran ten gestrand, waar ze ten prooi vallen aan mensensmokkelaars. Voor deze migranten wordt opvang geregeld en een begeleide terugkeer naar het land van herkomst. Daarmee krijgen ze een alternatief voor de gevaarlijke overtocht naar Europa. Daarnaast zijn er voor onder meer vluchtelin gen in Oeganda en Kenia program ma's voor onderwijs en werk. Voor noodhulp groeit het budget ook met 40 miljoen. Dat geld zal on der meer worden gebruikt voor me dische hulp en voedsel in Jemen en Noord-Nigeria. „Als je om je heen kijkt, dan is het duidelijk dat we mensen niet aan hun lot kunnen overlaten", aldus Ploumen. De vluch telingenstroom en de oorzaken daar van noemt zij 'een van de belangrijk ste onderwerpen van deze tijd'. Het totaalbedrag voor noodhulp komt nu op 160 miljoen euro, nadat het eerder al was verhoogd van 57 miljoen naar 120 miljoen. De verho ging is nu mogelijk doordat er vorig jaar minder vluchtelingen naar Ne derland kwamen dan verwacht. Het budget voor opvang in de regio was in 2017 nog 80 miljoen euro (voor 2016 en 2017 was 260 miljoen beschikbaar gesteld). Door de voor jaarsnota wordt dit budget nu 110 miljoen euro. Ook is er 10 miljoen ex tra voor migratiebeleid, waaronder terugkeer. Begin van deze maand bezocht Ploumen samen met Mark Rutte een voetbalproject in Libanon, waarbij Libanese, Palestijnse en Syrische kin deren samen sporten - een project dat door Nederland wordt gefinan cierd. Het was voor het eerst dat Rutte, tijdens een kort werkbezoek, een vluchtelingenkamp in de buurt van Syrië bezocht. De bewindslieden lieten zich in formeren over de invloed van de Sy rische crisis op Libanon. Het land telt vier miljoen inwoners en vangt an derhalf miljoen vluchtelingen op. Rutte en Ploumen spraken de Liba nese minister-president Tammam Salam en ontmoetten burgemeesters van gemeenten die veel vluchtelin gen opvangen. Ni met extra hortW# zaterdag 27 mei 2017 GO VALKENBURG Bij Holland Casino in Valkenburg wordt sinds gisteravond gestaakt. Volgens vakbonden FNV, ABC en De Unie leggen naar schatting zo'n veertig medewerkers van het ca sino het werk neer. De vakbonden zijn boos over het eindbod voor een cao waarmee Holland Ca sino is gekomen. Na weken van acties werd eerder deze week het contact tussen de bonden en het bedrijf voor even hersteld, maar het laatste bod van Holland Casino was vol gens de bonden uiteindelijk niet om over naar huis te schrijven. UTRECHT De NS heeft gis termiddag extra treinen in gezet tussen Haarlem en Zandvoort aan Zee. Dit in verband met 'de weersom standigheden', zo stond op de site. Veel mensen zoch ten verkoeling aan het strand. De Reddingsbri gade waarschuwt wel dat het water nog te koud kan zijn. De Reddingsbrigades zijn nog niet overal aan het werk dit weekend, al wordt het erg warm. In de regio Den Haag betrekken de strandwachten wel al de posten, omdat ze rekenen op veel badgasten. Sommige buitenfestivals zorgden gisteren voor extra waterposten en gratis zonnebrandcrème. Ook plaatsten organisaties van evenementen meer tenten om schaduwplek ken te creëren. Meer geld opvang in regio Koen Voskuil Den Haag —Minister Ploumen 9dagenv.a. Wegens groot succes terug bij Kras! Vaar mee met de AIDAstella**** o.b.v. semi All Inclusive en ontdek diverse betoverende bestemmingen in het Midden-Oosten per luxe cruiseschip. Compleet: vliegreis, transfers én excursie Dubai Veel zien: Dubai, Muscat, Abu Dhabi en Bahrein Geweldig: klantbeoordeling 8,2 9-daagse cruise per AIDAstella**** Alle maaltijden aan boord Inclusief fooien Incl. div. drankjes tijdens diner Casual ontspannen Entertainment voor jong oud Sportief cruisen Vertrekdata: november 2017 t/m maart 2018 vt-.'xwv,; Premier Rutte in een vluchtelingenkamp in Libanon tijdens een voetbalproject, fotoanp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 4