M -O- Je stokstaartje moet straks het huis uit. Nationalisten ten strijde tegen redders van migranten Europese nationalisten willen met een eigen boot voorkomen dat hulporganisaties migranten uit de de Middellandse Zee halen. Walcheren Het zomerse weer van deze dagen lokt de Zeeuwse stranden vol. Zo ook bij Scharendijke aan de Brouwersdam. Hoewel het water nog koud is, zijn er toch genoeg verhitte mensen die verkoeling zoeken in de zee. Het is wel oppassen geblazen, want met een warm lijf het koude water in, kan leiden tot verkramping. Met veel zon en een lekkere bries gaan we een zomers weekend tegemoet. Veel exotische huisdieren worden verboden. Zijn organisaties als Artsen zonder Grenzen, Save the Children en SOS Méditerranée humanitaire hulporganisaties die verdrinkende migranten redden uit de Middellandse Zee? Nee, vinden ze bij Gene ration Identity, het zijn 'crimi nele smokkelorganisaties die honderdduizenden illegale immigranten naar Europa brengen en daarmee de veilig heid en toekomst van het con tinent in gevaar brengen'. Om daar een eind aan te ma ken, wil de nationalistische, anti-immigratieorganisarie van Europese jongeren zelf met een boot de zee op: project Defend Europe. Eerder deze maand was er een eerste actie: in de haven van Catania (Sici lië) probeerde de organisatie met een motorbootje het uit varen van het grote reddings schip Aquarius te belemme ren. Dat mislukte en enkele ac tievoerders werden gearres teerd. „Net zoals de hulporganisa ties doen, zamelen wij nu ook geld in om echt de zee op te gaan en hen daar te confronte ren", schrijft de organisatie op haar website. Ze stellen er al bijna de benodigde 50.000 euro voor binnen re hebben. Defend Europe wilde gisteren geen antwoord geven op de vragen wanneer ze willen uit varen en hoe ze actie willen voeren. Maar ook vanuit Ne derland zullen mensen mee doen aan hun initiatieven, stelt een woordvoerster van Identi- tair Verzet. Die Nederlandse 'tak' van Generation Identity bestaat deels uit ervaren ex treemrechtse actievoerders. De groep betoogde in ons land Net als de hulp organisaties zamelen we geld in om echt de zee op te gaan de laatste jaren onder meer te gen de komst van moskeeën en azc's. Als de organisatie slaagt in haar opzet, wordt groeit de chaos op de Middellandse Zee alleen maar. Vanuit Libië wa gen dagelijks honderden mi granten de oversteek naar Eu ropa. Voor de kust varen sche pen van hulporganisaties en EU-landen die mensen uit het water of van boten halen om te voorkomen dat ze verdrinken. Europa wil dat de migranten in Afrika blijven en traint de Libische kustwacht op het te genhouden van de boten. Deze week vuurde de Libische kust wacht zelfs waarschuwings schoten af, stelt een woord voerder van Artsen zonder Grenzen. „We waren net met een reddingsactie bezig. In de paniek belandden veel opvarenden in het water." Nieuwsmedia Zinderend zomers 'Oorlog' dreigt tussen actievoerders op zee Cyril Rosman Rotterdam —Generation Identity zaterdag 27 mei 2017 29°C Volop zon en zeer warm pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 1168! 5 5 5 5 4 7

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1