Ondo verwacht beslissingsduel, maar wie weet... mri k wra ma Wijnstra hoopt kunststukje van vorig jaar te herhalen 20 ZE PAARDENSPORT SÉ-ROS 50 JAAR Ruitersportvere niging Sé-Ros viert vijftigste verjaardag. Onder leiding van een compleet vrouwelijk bestuur timmert de vereniging aan de weg. Eén korfbaldorpje biedt dapper weerstand. Het klinkt als een spannend stripboek, maar Ondo kan vandaag zomaar (club)ge- schiedenis schrijven. Als de ploeg uit Sint Laurens erin slaagt één punt meer over te houden aan de laatste speelronde dan medekop loper Valto, dan promoveert Ondo naar de overgangsklasse. Nog nooit speelde Ondo op zo'n hoog niveau. „We moeten eerst maar eens zien te winnen van Al batros", tempert coach Edwin Coppoolse de hoge verwachtin gen. De ervaren clubman hoopt minimaal een beslissingswed strijd uit het vuur te slepen. Die apotheose komt er als Ondo en Valto een gelijk resultaat halen. Terwijl Ondo in Zwijndrecht We moeten eerst zelfs maar eens zien te winnen van Albatros speelt, zou uitgerekend het Sou- burgse Fortis de helpende hand kunnen toesteken door Valto te verrassen. „We zijn er wel klaar voor", vult aanvoerder Jeroen Mesu aan met de uitstraling die zijn trainer voorstaat. Als component van de jonge vriendenclub Ondo - Sacha Hoef- kens is met 18 jaar de jongste en Ronald Wisse met 25 de oudste - kijkt Mesu al met een half oog vooruit naar de beslissingswed strijd die hij verwacht. De ogen van beide mannen lichten op bij de vraag of Ondo toe is aan de overgangsklasse. „We zijn nuch ter genoeg om niet te hoog van de toren te blazen, maar na een top veldseizoen als dit willen we ook de kers op de taart", onderstreept Coppoolse zijn ambitie. „Als ploe gen als Tjoba en Merwede op dat niveau spelen, moeten wij dat ook kunnen", denkt Mesu hardop mee. Het zijn overdenkingen die na de promotie naar de eerste klasse vorig jaar ook Ondo zelf verrassen. Behoud was begin september 2016 nog de doelstelling. „Dat moeten we nu maar loslaten", grapt Coppoolse. Al dertien wed strijden maken Albatros, Valto en Ondo er een ongemeen span nende strijd van in klasse rE. Na dat het trio elkaar afwisselde aan kop, delen Valto en Ondo de afge lopen vier weken de troon. De uit slagen van beide kanshebbers ma ken indruk. Als beide ploegen hun zenuwen in bedwang houden te gen Albatros c.q. Fortis, ligt de ul tieme ontknoping voor de hand: op zaterdag 3 juni een beslissings wedstrijd op neutraal terrein. Gisteravond stoomde Cop poolse zijn ploeg klaar voor Alba tros. Tweewekelijks traint Ondo aangepast op vrijdag omdat an ders de studenten ontbreken. Het accentueert het collectief waar de trainer de grootste slagingskans aan toedicht. Of een beslissings wedstrijd een passende 'finale' van dit seizoen zou zijn? „Voor de buitenwacht allicht wel, maar wij pakken wat we kunnen." Met de vorm van zijn achttal zit het wel goed bleek afgelopen zaterdag te gen Vitesse. „Er zit een stijgende lijn in, maar het kan zeker nog sprankelender." Typerende woor den van een coach die zijn spelers op scherp wil zetten. 1 ~n*> BPk 1 li m*- m Terwijl andere ruitersportvereni gingen moesten fuseren of op hielden te bestaan heeft Sé-Ros in vijftig jaar tijd alle ups en downs doorstaan. Sé-Ros staat in Zeeland bekend als een bloeiende vereniging, die flink aan de weg timmert. „Wij hebben denk ik het geluk dat we een groot ledenbestand hebben en een fanatiek bestuur, dat het leuk vindt om wedstrij den en activiteiten voor haar le den te organiseren", zegt wed strijdsecretaris Margriet de Nooi- jer. „We hebben 155 actieve leden, vooral uit Walcheren en een aan tal van verder weg. Daarnaast hebben we 55 donateurs, die zelf niet actief wedstrijden rijden, maar de vereniging wel een warm hart toedragen." Het huidige bestuur van Sé- Ros, dat nu twee jaar actiefis, bestaat uit zeven vrouwen: voor zitter Cristel van Koetsveld, se- creatris Stefanie van Wallen burg, wedstrijdsecretaris Mar griet de Nooijer, penningmees ter Lisa van Schie, tweede pen ningmeester Dominique van den Hoven, algemeen lid/social media Vivian Wiemans en vice- voorzitter Kim Geleijn. „Dat is puur toeval", weet De Nooijer. „Tot twee jaar geleden hebben er ook mannen in het bestuur ge zeten, maar nu zijn alle open staande vacatures door vrouwen BESTUUR RUITERSPORTVERENIGING SE-ROS „Inmiddels zitten we al verschil lende jaren aan 150 renners", aldus Hage die met tevredenheid terug blikt op het verloop van de eerdere rondes. „Bij de renners zitten steeds meer kanjers waardoor we telkens een aantrekkelijk wedstrijdverloop krijgen." Deze wedstrijd is inmiddels ook alweer een traditie op de TMZ-ka- lender, op de zaterdag na Hemel vaartsdag. „Dat bevalt ons best. De renners weten vooraf wanneer de wedstrijd op het programma staat. Bij hun planning kunnen ze daar mee rekening houden. De belang stelling is daardoor stabiel en vooral ook sterk", weet Hage. De organisator is vooral ook blij met de medewerking van met De renners kunnen bij hun planning rekening houden met onze wedstrijd name de overheid, medische hulp troepen en vooral ook de verkeers- begeleiding van het MBTZ die met hun team voor de veiligheid van de renners zorgen. „De gemeente ver zorgt de vergunningen. Daar zijn we erg blij mee, net als met de hulp van verkeersregelaars die we met de gemeente en politie opleiden." Vorig jaar werd de twintigste edi tie gewonnen door de Zeeuw Jacob Wijnstra uit Kapelle die dit jaar nog niet de resultaten van vorig jaar weet te behalen. Wellicht kan hij de vorm aanscherpen en doet hij van daag volop mee in de strijd om de prijzen en samen met enkele Zuid- Hollandse en vooral ook Belgische renners er een aantrekkelijk duel van maken in de Hel van Noord- Beveland. Er wordt om 14.00 uur gestart in de Voorstraat van Wissenkerke voor twee grote ronden over het ei land en daarna nog enkele lokale ronden. Na de start van de klassie ker is het beurt aan de Peelandkoers voor renners woonachtig op Noord-Beveland en de S/P-klasse van TMZ. zaterdag 27 mei 2017 Z.V JaapJan Ritsema Sint Laurens - Edwin Coppoolse Ondo en Valto hebben 20 punten. Albatros heeft er 18 en kan in theorie nog langszij komen. A Begin april won Ondo (blauwe shirts) de Walcherse derby van Fortis. Vandaag is deze Souburgse tegenstander een bondge noot in de titelstrijd, foto dirk-jan gjeltem a Jubilaris floreert met Menno Kole Vrouwenpolder Voorzitter Secretaris Wedstrijdsecretariaat Penningmeester Tweede penningmeester Algemeen lid social media Vice voorzitter Cristel van Koetsveld Stefanie van Wallenburg Margriet de Nooijer Lisa van Schie Dominique van den Hoven Vivian Wiemans Kim Geleijn Organisatievoorzitter Dirk Hage heeft de Ronde van Noord-Be veland alleen maar zien groeien. De wedstrijd door de hele ge meente Noord-Beveland begon jaren geleden bij de eerste editie met 60 deelnemers. Wim de Vos Wissenkerke - Dirk Hage Stefanie van Wallenburg, Lisa van Schie, Cristel van Koetsveld en Margriet de Nooijer zijn vier van de zeven vrouwen die Sé-Ros run nen. FOTO RUBEN OREEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 141