IM- M -AWf 9 Posbankmoord: 13 jaar cel geëist Brussel stinkt naar stront. Maar het is wel goeie stront - ty Voor het doodschieten van Alex Wiegmink op de Pos- bank in 2003 is tegen twee verdachten ieder dertien jaar celstraf geëist. Volgens de offi cier van justitie zijn Frank S. (56) uit Boekei en Souris R. (44) uit Veghel schuldig aan doodslag en brandstichting. De aanklager oordeelt dat beide verdachten door hun nauwe samenwerking even verantwoordelijk zijn voor de dood van Wiegmink. Wie het fatale schot heeft gelost, is niet duidelijk geworden, maar doet er volgens de aanklager niet toe. „Ze zijn samen en al lebei gewapend op pad ge gaan om een auto te stelen. Ze zijn samen de confrontatie aangegaan met het slachtoffer en hebben beiden geschoten." Bewijs voor voorbedachte rade en dus moord is er vol gens de officier van justitie niet. De 44-jarige huisschil der Wiegmink uit Drempt werd op 20 januari 2003 dood geschoten op de Posbank in Rheden. Zijn lichaam werd verbrand en verkoold terug gevonden in zijn uitgebrande auto in Erp. Uitspraak 7 juni. De Europese Unie verder alleen beheren, is onvoldoende Aanslag op openbaar vervoer verijdeld De Russische binnenlandse veiligheidsdienst FSB heeft gisteren vier personen gear resteerd, die bomaanslagen wilden plegen op het open baar vervoer in Moskou. Het gaat om Russische staatsbur gers afkomstig uit landen in Centraal-Azië, meldde nieuwszender RT. Ze zouden behoren tot een netwerk dat is verbonden met Islamiti sche Staat en werden aange stuurd vanuit Syrië. In april was de metro van de Russi sche stad Sint-Petersburg doelwit van een bomaanslag. Man met mes vlak bij paleis Lofvoor supporters Bijna 3.000 arrestaties nen in de bioscoop aangevallen, omdat ze herkend werden als flik. Ik krijg als ik zonder uniform rondloop in Brussel ook van voor bijgangers te horen: 'Ik ga u kelen'. Omdat ik zo'n gast eerder een par keerbon heb gegeven. Dus ja, dat mag je best met de hel vergelij ken." En nee, rouwig dat hij Circus Trump niet van heel dichtbij ziet, is hij niet. „Mijn collega's die wel moeten werken, hadden er ook geen zin in. Laat ik zeggen dat op zo'n dag amper naar de agenten om wordt gekeken. Op een Twix en Leo (chocoladerepen, red.) en een fleske water moet u het doen, hè. Nee hoor, daar mis ik niets aan." Goedendag, Maggie en hij willen nu echt verder wandelen. Van de stralende zon genieten. Kan zomaar, in het hellegat. zegt een man die zijn hond uitlaat aan de achterkant van het NAVO- complex. Kurt is de naam. Van hem, de hond heet Maggie. „Maar kijk diezelfde Michel nu eens het gat van Trump likken. Nu durft hij hem niet meer te bespotten hè, nu neemt hij hem wel au sérieux. Ik heb het gisteren nog op Facebook gezet: als het moet, zuigt hij nu op de tenen van Trump." Kurt is vandaag een zeldzaam heid. Hij is politieagent in de buurt van Brussel, maar toch vrij vandaag. Daarom heeft hij tijd voor een lange wandeling met Maggie. Dit wil hij nog wel even kwijt, voordat ze doorlopen: Trump had best wel een punt, met die verge lijking. „Er zijn in deze stad gebie den waar je niet meer kan rondlo pen in de nacht en avond. Col lega's van mij zijn als privé-perso- vrijdag 26 mei 2017 Desislava Radeva, Bulgarije Amelie Derbaudrenghien, België Ingrid Schulerud, vrouw van N AVO-baas Stoltenberg Terwijl haar man Donald met andere regeringsleiders op de NAVO-topwas, knutselde f/rsf/acfyMelaniaTrump wat met schoolkinderen. Daarna namen Ingrid Schulerud (echtgenote van secretaris-generaal van de NAVO Jens Stoltenberg) en Amélie Derbaudrenghien (partner van de Belgische premier Charles Michel) haar mee op een tour door Brussel. Ook Emine Erdogan, vrouw van de Turkse president, was erbij, net als Brigitte Trogneux, de geliefde van de Franse president Emmanuel Macron. Enige man in het gezelschap was Gauthier Destenay, die is getrouwd met de premier van Luxemburg, Xavier Bettel. Het gezelschap bezocht onder meer het museum van de Belgische surrealistische schilder René Magritte. Ze dronken in het paleis een kop thee met koningin Ma- thildeen trokken naar een maker van luxueuze handtassen, foto reuters TIJGER GERED Melania vouwt een bloem in het kinderziekenhuis, fotoafp Meiania Trump bezoekt het Koningin Fabiola Kinderziekenhuis in Brussel, fotoafp ARNHEM De Franse president Emmanuel Macron gisteren in Brussel. Hij vindt dat de EU een nieuw elan nodig heeft. MOSKOU Eindelijk een mooi onderkomen voor Gladio(8), een Bengaalse tijger die jarenlang wegkwijnde in een krappe en vervuilde kooi ergens in Zuid-ltalië. Dankzij de inzet van dierenbeschermers zit het imposante roofdier sinds kort in de dierentuin van Rome. Gisteren liet Gladio zich voor het eerst aan het publiek zien. fotoepa Trump? LONDEN De politie in Londen heeft woensdag vlak bij Buckingham Palace een man met een groot mes opgepakt. Dat ge beurde kort voordat koningin Elizabeth en prins Philip voor bij zouden rijden voor een bezoek aan de St. Paul's Cathedral, meldt The Telegraph. De verdachte werd ge arresteerd op The Mali. Waarom hij het mes bij zich had, is niet duidelijk. AMSTERDAM Burgemeester Eberhard van der Laan van Amster dam is tevreden over het gedrag van de 100.000 Ajax- fans die woensdag in de stad op scher men naar de finale van de Europa League keken. VENEZUELA Sinds het uitbreken begin april van de heftige protesten tegen de regering in Venezuela zijn 2.815 deelnemers gearresteerd. Vol gens mensenrech tenactivisten wor den er nog 1.240 vastgehouden. Van de arrestanten zijn er 341 voorgeleid voor een militaire rechtbank; 178 kre gen een celstraf. Bij de protesten kwa men tot nu toe 55 mensen om. II Brusselaar Arno

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 9