Casper Ovaa houdt rivalen op afstand Yenca Sips ijzersterk in barrage in Axel 13 Motorcrosser Casper Ovaa uit Oost-Souburg was de sterkste in de klasse MX 1, tijdens de derde wedstrijd meetellend voor de titel in het district West (zuid-Hol land/Zeeland) van de KNMV, ver reden op het Sloehaven-circuit in Vlissingen. In beide manches bleef plaats genoot Martin Stroo in zijn spoor maar echt bedreigen kon hij de ge slepen Ovaa niet. Steven Ovaa - broer van Casper - uit Arnemui- den mocht als derde mee naar het podium. Hij had het gedurende de gehele tweede manche aan de stok met Barney Steketee uit Yer- seke, maar hield de deur stevig ge sloten. Steketee moest alle aanval len ten spijt genoegen nemen met plaats vier. Jan Peter van der Weele uit Brouwershaven werd zesde. De MX 2 4-takten kende bijzon dere spannende manches. In de eerste manche nam de altijd in Zeeland crossende Andre Voogd uit Ouddorp de leiding voor Lars de Nood uit Oost-Souburg. Daar achter volgden Art van 't Geloof uit Dirksland en Guido Boone uit Oost-Souburg. Halverwege deze manche begon Boone steeds meer terrein goed te maken en nam een aantal ronden verder gedecideerd de leiding over van Voogd. In de tweede manche nam op nieuw Voogd het heft in handen. Ook al kwam Boone meerdere malen langszij Voogd liet zich niet verrassen en bereikte als eerste de finish. Door de zege in de tweede manche pakte hij ook de dagwinst voor Boone. De winst in de eerste manche bij de MX 2 2-takten was voor Luc Verboom uit Arnemui- den. daarna volgden zijn plaatsge noot Jonah Pijnen en Roy Deur waarder uit Ritthem. De tweede Broers Ovaa staan samen op het podium bij clubcross in Vlissingen-Oost manche won Deurwaarder. De dagwinst was echter voor Ver boom. Bij de veteranen was er een vol starthek. Erik van der Wekken uit Zierikzee won beide manches. Freddy Roelofs uit Meliskerke werd tweede in het dagklasse ment en Marco Oreel uit Oost- Souburg derde. Winst was er bij de 85 cc kleine wielen voor Dylan van Maastrigt uit Sluiskil. In de 65 cc kleine wie len won Max van de Ketterij uit Lewedorp. Met de aanleg van de voortreffe lijke nieuw zandbodem had de RSV Axel kosten nog moeite ge spaard om aan de wensen van de ruiters te voldoen. Met een over weldigende deelname en veel po sitieve reacties werden zij gisteren voor hun inzet beloond. Met een barragerit uit het boekje stuurde Yenca Sips (Ter- neuzen) de met veel vermogen i Nieuwe bodem bij RSV Axel oogst lof bij rijders op Hemelvaartswed- strijd van de bodem ketsende merrie Bella Fortuna in de klasse Z naar de overwinning In de barrage van L bleef de zes tienjarige Miguel Broodman (Sluis) met de ruin Rabby zijn zes Belgische belagers de baas. In M2 liep Petra de Feijter met de krachtig galopperende en veel schwung door het lijf bewegende merrie Ebony in beide proeven naar een afgetekende overwin ning (66,83 en 6447 procent). De amazone uit Koewacht was goed te spreken over de Negro-dochter: „Ebony is een paard met veel kwa liteiten en ik ben erg blij dat ze eindelijk laat zien wat ze kan. Het is een merrie met een erg moeilijk karakter. Ik ben nu vier jaar bezig met haar bezig. Ik heb haar zelf ge fokt en dan wil je het niet opge ven. Ze is nu acht en begint zich eindelijk volwassen te gedragen. We hebben nu voldoende punten voor promotie naar Z. Maar dat heeft bloed zweet en tranen ge kost." Gudrun D'herkers (Eeklo) eiste met de ruin Don Adonis in de eer ster proef de tweede plaats op (63,17). In de tweede proef nam Si- bylle Burm (Zaamslag) en de merrie Ginger bezit van de tweede stek (62,00). Aliki de Zwart (Cadzand) schreef met Gloe de warmloopronde van de in handicap verreden klasse Z op haar naam (65,88). Petra. Ver- schueren (Hoek) en de merrie Golden Girl toonden zich in de herkansing de besten (68,38). Dewy Lems (Middelburg) en Marijn van Kralingen (Kortgene) wonnen de dressuurwedstrijd van De RV de Eendracht in Vrou wenpolder in de klasse Zi. Lems won de eerste proef met de merrie Uvita met 60,29 procent. In de tweede proef won Marijn van Kralingen met de merrie Esprit- Rose, hoewel Kees Francke (Grijpskerke) met de ruin Winston hetzelfde percentage scoorde (62,35). vrijdag 26 mei 2017 gaan moet lukken Herman Heuvink Vlissingen-Oost Lucien Roelandt Axel A Sander Post (443) leidde van start tot finish in Biervliet, foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 72