Post wil snel thuis zijn 12 ZE NACOMPETITIEVCVLISSINGEN A Koreanen tackelen De Bruijn Van den Houten moet op zoek Topvorm Eloy Raas Veraart afgetroefd Poleij op scherp Vlissingen ziet kansen ondanks 1-0-nederlaag. Doelman Joan van Belzen houdt zijn ploeg in de race met cruciale reddingen. Driebander Jean Paul de Bruijn is er in de World Cup in Vietnam niet in geslaagd door te dringen tot het hoofdtoer nooi. Na in Egypte de trend van vier vroegtijdige uitscha kelingen te hebben doorbro ken, leek een ommekeer in zijn internationale resultaten te zijn bereikt. Het bleek een eendagsvlieg. In de nationale en diverse buitenlandse team competities speelt De Bruijn dit seizoen de pannen van het dak, maar individueel wil het maar niet lukken. Een prima optreden in de pre-kwalifica- tie, waarin hij op magistrale wijze won met een slotserie van negen bij een tussenstand van 21-29, tegen de Vietna mees Quang Hai Dinh, leverde hem een plaats op in de laatste kwalificatieronde. Daarin kreeg de Hulstenaar in zijn eerste partij 'biljartles' van de Koreaan Hyung Kon Kim met 17-40 in 17 beurten om vervol gens van een andere Koreaan Jae Guen Kim met 36-40 aan het kortste eind te trekken en daarmee te zijn uitgeschakeld. Waarschijnlijk mag ik in de voorbereiding aansluiten bij het eerste. Anders ga ik in Jong Dordt spelen Telstar gaat niet verder met Goesenaar Thomas van den Houten (26). De Jupiler League-club lichtte de optie in het contract van de links back eerder al niet en de twee partijen komen er na onder handelingen over een nieuwe verbintenis niet uit. Daardoor is de club uit Vel- sen-Zuid - waar hij twee sei zoenen geleden debuteerde in het betaalde voetbal - geen optie meer voor de Zeeuwse profspeler. Zo fris als een hoentje? Nee, dat zijn de spelers van VC Vlissingen niet meer. Honderd procent gemoti veerd om zondag de promotie naar de derde divisie veilig te stellen? „Dat zijn we nog wel, absoluut", zei Hoessein Bouzambou in Den Haag. De aanvoerder wist ook wel dat zijn ploeg met grotere cijfers had kun nen verliezen van Quick. „Maar dat is niet gebeurd. En geloof mij, zon dag wordt het een heel andere wed strijd." Ik denk dat we om vier uur 's nachts morgen eten en dan pas weer 's avonds rond kwart voor tien Bouzambou (31) doelde onder meer op het verschil in ondergrond. Gisteren speelde Vlissingen op een verouderd kunstgrasveld dat ge schikt was voor hockey, cricket of korfbal, maar niet voor voetbal op hoofdklasseniveau. Maandag wordt het veld eruit gehaald en vervangen door nieuw kunstgras. „Quick traint hier wekelijks op en heeft op dit veld dit seizoen ook de meeste punten gehaald", wist de aanvaller. Zijn trainer vulde hem aan: „Bij Quick weten ze: we moeten naar die knollentuin in Vlissingen. Daar hebben ze geen zin in, dat weet ik zeker." Het hoofdveld in Vlissingen is ook verre van goed, maar de spelers van de Walcherse hoofdklasser we ten wel precies wat ze kunnen ver wachten. „Wij zijn zondag in het voordeel", aldus Bouzambou. „We hebben drie dagen rust en moeten er dan alles aan doen om die pro motie te pakken. We moeten ons nog één keer opladen en alles ge ven. Wij hebben een ploeg die dat kan. Dat hebben we vorige week in Den Bosch nog eens laten zien." Tegen de beloften van de Bra bantse Jupiler Leagueclub ging Vlissingen in de eerste wedstrijd op eigen veld met 1-3 onderuit. Het leek over en sluiten voor de ploeg van Pennings, maar in Den Bosch volgde een knappe 3-1-overwin- ning en nam Vlissingen de straf schoppen beter. Daardoor plaatste het zich voor de finale tegen Quick, dat dit seizoen twee plekken hoger eindigde dan Vlissingen. Gisteren stonden beide ploegen voor de derde keer dit seizoen tegenover el kaar en Vlissingen won nog niet één keer: 1-1,1-0-verlies en nu dus weer een nipte nederlaag. Die had veel hoger uitgevallen, als Joan van Belzen niet onder de lat had gestaan. De doelman (34) zag zijn ploeg goed beginnen en een paar kansen krijgen, maar daarna moest Van Belzen een paar keer in actie komen. Vlak voor rust tikte hij een schot van Nabil Hadui uit zijn doel, in de tweede helft had hij weer een paar goede reddingen in huis. Hij was alleen kansloos op het schot van Mare Boshoff, dat na 64 minuten van richting werd veran derd (1-0). Daarna nam de druk van Quick toe en kwam het gehavende Vlissingen er nauwelijks nog echt uit, maar hield Van Belzen zijn ploeg op de been. „Dankzij Joan zijn we nog in de race", deelde Pennings een compli ment uit. „Je kon zien dat we zon dag in Den Bosch een zware wed strijd hebben gespeeld. In de tweede helft konden we het op het middenveld niet meer dicht lopen. Quick was de betere ploeg, maar ik Bij Quick weten ze: we moeten naar die knollentuin in Vlissingen zie echt nog wel kansen." Bouzam bou: „Het is wel een nadeel dat de Ramadan vandaag begint. Ik denk dat wij om vier uur 's nachts mogen eten en dan pas weer 's avonds rond kwart voor tien. Dat maakt het zon dag extra zwaar, ook omdat het der tig graden wordt en wij de achter volgers zijn. Maar nog één keer heel diep gaan, dat moet wel lukken." KARAKTERISTIEKE 900. De Terneuzense atleet won vrij eenvoudig en voor de huldiging was evenmin nog tijd over, want Post wilde de Europa League-finale toch thuis voor de buis bekijken. Bij de vrouwen won Moninique Ver- schuure uit Yerseke, eveneens met overmacht. De belangstelling voor de Stads loop in Biervliet was traditiege trouw behoorlijk voor deze ne gende editie. Ondanks de hoge temperaturen en de concurrentie van de voetbalwedstrijd waren er alles bij elkaar toch 170 deelnemers. Daarvan ging de meeste aandacht uit naar de langste afstand, de 10 ki lometer. Die wedstrijd was al vrij snel be slist, want meteen na de start nam Sander Post de leiding en die stond hij niet meer af. „Lekker makkelijk gelopen vandaag weer. Het was jammer dat er niet meer tegenstand was, maar dat zal wellicht zijn oor zaak hebben in de voetbal. Vanaf de start heb ik lekker gelopen en ik ben nimmer meer in gevaar geweest", vertelde Post, die won in 36 minu ten en 20 seconden. Dat was ruim schoots voldoende om de Belg An- gelo van Nevel te kloppen. Martijn Kox (Westdorpe) en Ca thy Poppe (Terneuzen) zorgden voor Zeeuwse zeges op de 7500 me ter, terwijl ook Amor Maertens (Breskens) en Jolien de Hulster (Biervliet) hun graantje nog mee pikten. Sander Post heeft er de sokken in om op tijd thuis te zijn om Ajax te kijken .SHHHI vrijdag 26 mei 2017 BILJART Eren Yildizturan De voetballer zou naar Vlissin- gen gaan, maar gaat voor zijn kans in het profvoetbal. VOETBAL RALPH DE KOK BLIJFT TOCH BIJ DORDT WIELRENNEN Ook in de Zomer- avondwielercompe- titie van ZRTC Theo Middelkamp en TMZ presteert Eloy Raas goed. In Goes, waar de belangstel ling tegenviel, won de coureur uit 's- Heer Hendrikskin deren voor Bobby Balk en Vince Geijs de A-categorie. In de B-groep waren slechts twee deel nemers en daar won André Traas voor Hans Boers. WIELRENNEN Stefan Laureijssen (foto) uit Oud-Gas tel won gisteren de TMZ-koers in We- meldinge. Hij troefde in de sprint Jacob Wijnstra (Ka- pelle) en de Belgi sche man in vorm Jelle Veraart af. WIELRENNEN Wielrenner Arjan Poleij uit Kruiningen heeft gisteren zijn vierde overwinning van het seizoen be haald. De Zeeuwse renner won in het Belgische Sleidinge in een koers met 45 vertrekkers. In de derde ronde reed hij met twee andere renners weg en ze bouwden een voor sprong van vijf mi nuten op. In de sprint was Poleij hen de baas. Nog één keer diep Barry van der Hooft Den Haag - Hoessein Bouzambou - Ruud Pennings Hoessein Bouzambou pas seert zijn tegenstander van Quick. De aanvaller voelt de moeheid, maar heeft alle ver trouwen zondag in een goede afloop. FOTO LEX DE MEESTER Quick-VC Vlissingen 1-0 (0- 0). 64. Mare Boshoff 1-0. Scheidsrechter: M.J. Nagte- gaal (Hendrik-ldo-Ambacht). Gele kaart: Tjin-Asoe (Quick), Saïd Bouzambou, Manuhuwa en El Hattach (Vlissingen). Aantal toeschouwers: Vlissingen: Van Belzen; R. Roemeratoe (46. Jansen), Ma nuhuwa, M. Roemeratoe, Mar- tien; El Hattach, Wolff (77. Pinas), Ben Sellam; Abdenbi (26. Geerman), Saïd Bouzam bou en Hoessein Bouzambou. De finale tussen Ajax en Man chester United gaf de deelne mers aan de Stadsloop woens dagavond kennelijk vleugels. Met name Sander Post had het behoorlijk op zijn heupen en liep ver van de rest van het deelne mersveld weg. Wim de Vos Biervliet NTRO Voetballer Ralph de Kok (18) blijft toch langer bij FC Dor drecht. De verdediger gaf eerder te kennen naar Goes te vertrekken, maar ziet alsnog heil in een langer verblijf bij de beloftes van de profclub. Jan Paul van Hecke gaat wél naar Goes. De jonge verdediger komt over van JVOZ J017-1. Van Hecke gaat bij Goes samen voetballen met zijn broer Klaas. FOTO JANET VISSER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 71