NYNKE DE JONG Kamer: mag college in 't Nederlands aub? Tot UMMl'mi! vakantiegeld nJe geven kei gevooon voeg... Boek voor 5 juni of bel ons 088 - 70 70 600 StlP 6 Column „Het moet niet zo zijn dat de overstap naar de Engelse taal een verdienmodel voor het hoger on derwijs is. Dat is nu wel het ge val", erkent D66-Kamerlid Paul van Meenen. Volgens het CDA is het onmo gelijk dat 8o procent van de mas ters per se in het Engels gegeven moet wor den. „Het is niet in zo veel gevallen relevant voor het wetenschappe lijk onderzoek. De overstap naar de Engelse taal mag geen verdienmodel voor het hoger onderwijs zijn En ook niet voor de baan die de studenten later krijgen, want veel studenten gaan gewoon bij een Nederlands bedrijf werken", zegt Kamerlid Harry van der Molen. De Kamerleden vinden dat En gelstalig onderwijs ten koste gaat van de kwaliteit van het Neder lands. SP'er Peter Kwint: „Taal kennis moetje blijven ontwikke len, ook tijdens de studie. Het ni veau van het Nederlands is bij veel studenten al te laag bij de start van de opleiding. Je kunt er van uitgaan dat hun beheersing van het Engels nog minder is." Onderwijsminister Jet Busse- maker laat onderzoeken waarom hogescholen en universiteiten voor Engelstalige opleidin gen hebben gekozen. Ze vindt dat onderwijsin stellingen hun taalbeleid zelf moeten kunnen vormgeven. Wel zegt ze het onacceptabel te vin den als de overstap op het Engels alleen uit commer ciële overwegingen gebeurt. Bussemaker stelt dat de voertaal een opleiding moet verbeteren. BON heeft alles klaarliggen om naar de rechter te stappen. De vereniging moet alleen nog uit zoeken of het een bestuurs- of ci vielrechtelijke procedure gaat aanspannen. We zijn 72 dagen verder sinds de verkiezingen, en de formatie begint steeds meer te lijken op de manier waarop mijn vriendengroep een weekendje weg organiseert. Je maakt vol goede moed een whats- appgroep aan genaamd 'Va kantie 2017', en dan be gint het gemekker. Die wil van vrijdag tot vrijdag weg, die kan pas vanaf zondag, die ene vindt dat huisje te ver rijden, de ander baalt van het ontbreken van een sauna. Een paar willen hun racefiet sen meenemen, de rest vindt dat onge zellig. En dan zijn de discussies over de boodschappen, de acti viteiten en de slaapka merverdeling nog niet eens begonnen. Uiteindelijk kom je er met een aantal Camp David-achtige praat sessies best uit, omdat rechts opgeschoven. En de poli tieke partijen weten ook wel dat je water bij de wijn moet doen, maar dat bij te veel compromissen je achterban je bij de volgende ver kiezingen genadeloos zal afstraf fen. Niemand wil eindigen als de Partij van de Arbeid. Minister Schippers praat van daag weer met de fractievoorzit ters. Ze heeft ze opgedragen uit hun comfortzone te komen. Wat ze met die holle frase ook wil zeg gen, er zal iets moeten gebeuren. Er zullen compromissen gemaakt moeten worden. Het water moet bij de wijn. Waarmee ik niet wil zeggen dat men principes moet verlooche nen, maar wel dat de hakken uit het zand moeten. Dit is geen weekje weg met tien vrouwen die allemaal iets anders willen. Dit is het land dat bestuurd moet wor den. Het water moet bij de wijn, zonder principes te verloochenen iedereen best een beetje water bij de wijn wil doen, omdat je toch echt met elkaar op vakantie wilt. Dan maar geen sauna. Maar daar voor moet je wel door ellenlange whatsappsessies met verwijten als 'ik zei toch dat ik dat weekend niet kan' en 'ik ga echt niet elke dag twintig minuten rijden om bij het strand te komen'. Maar zover zijn Schippers en haar mannen nog lang niet. En natuurlijk is een regeerak koord ook meer regelwerk dan een midweek Drenthe. Deze moeizame formatie geeft wel weer aan hoe versnipperd het poli tieke landschap is. De middenpartijen, die nog wel eens als cement kunnen die nen, zijn weggevaagd of naar Autovakanties Cruises 395 1149 r~ Kijk voor alle aanbiedingen op onze website 1 (ma. t/m vr. 09:00-21:00, za. 09:00-17:00 zo. 10:00-18:00) vrijdag 26 mei 2017 @Nynke Formeren in de Tweede Kamer krijgt Beter Onderwijs Nederland (BON) veel steun voor haar streven om vakken waar mo gelijk in de Nederlandse taal aan te bieden. Ellen van Gaaien Amsterdam —Paul van Meenen (D66) 10% éxtra Riviercruise Hollandsche Steden 4 of 5 dagen Juni of juli 5% korting Hopps Hotel All Inclusive Sicilië 8 of 15 dagen Juni t/m oktober €75 korting per boeking Highlights of Sri Lanka 16 dagen Mei t/m december €150 korting per boeking Schlosshotel Weilburg Hessen 15 t/m 11 dgn Juni t/m maart 10% korting All Inclusive Middellandse Zee 73$ 8 dagen Mei t/m oktober 665 10% korting Dubai, Oman Abu Dhabi 819 8 dagen December t/m maart 781 €75 korting per boeking Grand Voyage van Europa naar Dubai 154$ 22 dagen November 1499 €100 korting per boeking Marble Stella Maris AH Inclusive Ibiza 449 8 t/m 15 dagen Mei t/m oktober 424 €50 korting per boeking Grand Park Lara All Inclusive Turkije 399 8 t/m 15 dagen Mei t/m oktober 361 €75 korting per boeking Kunuku Aqua Resort AH Inclusive Curasao 649 7 t/m 23 dagen Mei '17 t/m oktober '18 611 €75 korting per boeking Hoogtepunten van Roemenië 8 dagen Juni t/m oktober 10% korting Amazing Thailand 15 dagen Oktober t/m maart €100 korting per persoon Highlights van Toscane 8 dagen Juni t/m oktober 10% korting 439 1249 539 485 Villagio Albergo San Lorenzo Santa Caterina 85 Toscane 15 t/m 15 dgn Juni t/m oktober 76 10% korting First Mountain Hotel Montafon 275 Vorarlberg 16 of 8 dgn Juni t/m oktober 247 10% korting Sporthotel Bohemia J39' Reuzengebergte 18 of 15 dgn Juni t/m sept. 125 10% korting Bovengenoemde vanafprijzen zijn reeds incl. korting. stipreizen.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut/kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten. De korting is uitsluitend geldig voor nieuwe boekingen. Zie onze website voor alle voorwaarden. Voor deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing, zie de website voor meer informatie. Let op: de bovenstaande prijzen zijn vanafprijzen. De prijzen kunnen per vertrekdatum variëren. L reizen *nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6