ftl nog verder op stookt broeierig Graauwrock Eerste kavel op Hogeweg 5 vergeven aan transportonderneming Het Vlaamse transportbedrijf Bauwens komt naar bedrijventerrein Hogeweg 5 in Hulst. Het is het eerste grote bedrijf dat zich op dat deel van het bedrijventerrein vestigt. Heilzame lucht uit de bijenkast in je longen <beke"d ''n <TePe'S ZEELAND 11 12 De Hulster wethouder Jean-Paul Hageman bevestigt de aankoop van de grond door Bauwens. De logis tiek dienstverlener neemt 2,8 hec tare af. Het bedrijf is gespecialiseerd in transport, opslag en distributie en heeft vestigingen in Stekene, Turnhout en Veurne. Bauwens kocht de grond van eigenaar Hey- mans Vastgoed. Hageman verwacht dat de vesti ging van het bedrijf de regio tussen de tien en twintig arbeidsplaatsen zal opleveren. Hij is dan ook zeer te vreden dat Bauwens voor Hulst koos en stelt dat naar verwachting in de nabije toekomst meer Vlaamse bedrijven voor Hulst zul len kiezen. Vorig jaar werd al bekend dat de Vlaamse kaasbedrijven Vonku en St. Paul uit Lokeren zich in het voormalige magazijn van Necker- mann in Sint Jansteen gaan vesti gen. Volgens Hageman zullen meer Vlaamse bedrijven volgen. „De eco nomie trekt aan, je merkt het aan alles. De groei van de Linkeroever bij Antwerpen betekent een goede spin off voor Hulst." Volgens Hageman is de gemeente Hulst zeer actief bezig Belgische bedrijven naar Hulst te halen. „Wij voeren gericht acquisitie. De loon kosten liggen hier in vergelijking met België veel lager. Het kan zo maar duizenden euro's per jaar per werknemer schelen. Als we bij een geïnteresseerd bedrijf langs gaan, komt ook de fiscalist mee die alle voordelen haarfijn kan uitleggen. Je zou zeggen dat de keus dan snel ge maakt is." Wij voeren gericht acquisitie in België, de loonkosten liggen hier ook veel lager Volgens Hageman heeft ook 'een groot e-commerce bedrijf' inte resse zich in de gemeente te vesti gen. Met Hogeweg 5 wordt al een tijd geleurd. In 2013 werd de grond bouwrijp gemaakt. Het gebied meet in totaal 30 hectare. De kavel groottes liggen niet vast, bedrijven kunnen afnemen wat ze nodig heb ben. Op dit moment is ongeveer elf hectare direct uitgeefbaar voor de vestiging van de bedrijven tot en met milieucategorie 4.1. Er geldt een vrij vestigingsbeleid, zodoende worden geen regels gesteld aan de herkomst van de bedrijven en er bestaat geen voorrangspositie voor bedrijven met een directe econo mische gebondenheid met de re gio. Heijmans Vastgoed BV is eige naar van de grond en adviseert sa men met de gemeente Hulst be drijven bij de aankoop van de kavels en het te doorlopen vergunningen traject. Mirjam Hofman is bijentherapeut. Bij haar in Walsoorden kun je onder meer door het inademen van lucht uit een bijenkorfje hooi koorts verlichten, «zeeland 5 It vrijdag 26 mei 2017 pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl Vlaams bedrijf naar Hulst Sheila van Doorsselaer Hulst -Jean-Paul Hageman, wethouder Hamming GRAAUW Als het al donker was geweest,hadd®n^®S"^ publiek, opgewarmd door en Orange Skyline gisteravond de trotseerde de broeierige hitte en nam gewoon af en toe, bracht het hoken weer naar Graauw.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 64