Details plan Brouwerseiland aangepast Mooi uitzicht en heerlijk dichtbij Veel families en fijn klein 7 ZONNEN MET VEREENDE KRACHTEN PAKKEN OUWEKERKERS STRAND AAN Dit geeft een beetje gelukzalig gevoel. Al zijn we nog lang niet klaar Jaar cel voor poging doodslag opagent Ook is metde vissers afge sproken waar zij hun fuiken kwijt kunnen Struinen door het wier is één ding, maar op je blote voeten baggeren door puin en glas is echt niet fijn. Ouwerkerk ging aan de slag met het eigen strand. Mét resultaat. Pia Lutz uit het Duitse Dortmund komt er nu vier jaar met enige regelmaat en ze is in die tijd hartstikke ver slingerd geraakt aan het Ou- werkerkse strand. Helemaal nu er radicaal grote schoonmaak is gehouden. „Ik heb gelijk mijn vriend een foto gestuurd: kijk, ze hebben het strandje schoon gemaakt voor ons." Het was een historisch mo ment, eerder deze week op het strand aan de Oosterschelde. Voor het eerst kwam de door de gemeente ingehuurde beachcle- aner voorbij om het zand schoon te zeven. Een grote berg puin en wier aan de voet van de dam laten zien wat een troep er is weggehaald. „Vorige week la gen er nog hopen wier, maar ik zag bijvoorbeeld ook glas lig gen", zegt Jolanda Brouwer uit Nieuwerkerk. Met zus, schoon zus, een vriendin en wat kinde ren geniet ze op Hemelvaarts dag van een paar uurtjes zon aan de Ouwerkerkse waterkant. „Het is lekker schoon nu. Zo kun je hier weer heel goed zit ten." Dat is vooral aan de inzet van ondernemers, inwoners en dorpsraad te danken. Een hele club mensen ergerde zich al een tijdje aan de verloedering van het buitengebied van Ou werkerk. Door krachten te bun- delen, proberen zij het buiten gebied een kwaliteitsimpuls te geven. Op het Ouwerkerkse strand is het resultaat van hun inzet goed te zien. Na eigenhandig met een trekker met grubber (een soort grote hark) het strand verlost te hebben van grof puin kon de beachcleaner aan de slag om fijnere troep weg te halen. En het is nog lang niet klaar. Tijdens de jaarlijkse schoonmaakactie, die zaterdag 24 juni wordt gehouden, wordt de onderwaterlijn aangepakt. Liefhebbers van het Ouwer kerkse strand kunnen met em mers en harken aan de slag. Koos de Vuilnisman komt langs om kinderen van alles te leren over de plastic soep in het wa ter. Daarnaast hebben de betrok kenen, verenigd in de werk groep buitengebied, plannen om de aanblik van het strand nog verder te verbeteren. Maar eerst even genieten van het re sultaat tot nu toe. Dorpsraadlid Chris Visser: „Ja, het is prachtig en dat geeft toch een beetje ge lukzalig gevoel. Na alle moeite die we erin hebben gestoken en de energie om de partijen in beweging te krijgen. Daar zie je nu de vruchten van. Al zijn we nog lang niet klaar". MIDDELBURG De rechtbank in Middelburg heeft woensdag de 23- jarige R. L. uit Zierikzee voor po ging tot doodslag op een politie agent een celstraf van een jaar waarvan zes maanden voorwaar delijk opgelegd. Tegen de Zierik- zeeënaar was negen maanden cel waarvan drie voorwaardelijk ge ëist. De officier van justitie was uit gegaan van poging tot toebrengen van zwaar lichamelijk letsel. Op 27 januari werd L. gevraagd zich te le gitimeren. In plaats daarvan stoof L. er met zijn auto vandoor. Hij reed vol gas en recht op een van de agenten af, die door opzij te sprin gen nog maar net het vege lijf kon redden. Het gaat om 161 (waarvan 13 unieke) bezwaren die zijn geuit te gen bouwen in het kustfunda- ment, waarvoor de minister van milieu onlangs al goedkeuring gaf. Dat advies wil het Schouwse col lege volgen. De ingediende ziens wijzen geven haar zogezegd geen aanleiding dat niet te doen. Eerder werden al 181 zienswijzen ingediend tegen het ontwerpbe- stemmingsplan en de ontwerp omgevingsvergunning. Sommige van deze reacties hebben de ge meente wel aan het denken gezet. In het bestemmingsplan zijn daar door een paar dingen veranderd. Zo kunnen de bestaande drinkwa ter- en ruwwaterleiding worden verlegd, heeft een deel van de Gre- velingen binnen het plangebied de bestemming Water gekregen en is er een kaart gemaakt waarop dui delijk staat welke stukken vrij toe gankelijk blijven. Ook is met de Grevelingenvissers afgesproken waar zij hun fuiken kwijt kunnen en hebben zij vijf ligplaatsen in het plangebied toegewezen gekregen. Inmiddels is het plan dusdanig aangepast dat het afwijkt van wat van tevoren is afgesproken. Om te beginnen blijken de aanleg van natte duinvalleien ingewikkelder dan gedacht, evenals de beplanting van inheemse vegetatie binnen het plangebied. Sommige duinen wor den hoger, andere worden lager en van de drie toegangswegen tot Brouwerseiland is eentje verdwe nen. Ook wordt het centrumge bouw hoger dan aangenomen en moeten de initiatiefnemers nog steeds regelen dat de energiebe hoefte wordt onttrokken aan duurzame bronnen buiten het ge bied. Ondanks deze aanpassingen, schrijft het Schouwse college, stelt zij toch voor het plan te laten door gaan. De gemeenteraad spreekt zich daar volgende maand over uit. Het enige wat de bezwaarmakers nog kunnen doen, is een gang naar de Raad van State. vrijdag 26 mei 2017 SP A Het strandje van Ouwerkerk ligt er strak en schoon bij, tot genoegen van de badgasten die gisteren kwamen zonnen. FOTO MARIEKE MANDEMAKER Gelukzalig genieten op een schoon strand Esme Soesman Ouwerkerk -Chris Visser „Het strandje van Ouwerkerk is zo heerlijk dichtbij. Je kunt er naartoe als je even tijd hebt. Ook 's winters dan loop ik door het bos en loop nog even door naar hier", wijst Jo landa Brouwer uit Nieuwerkerk om zich heen. Ze is in Ouwerkerk gebo ren en getogen en kwam er vroeger als het lekker weer was bijna elke dag „Het uitzicht is prachtig, metde Zeelandbrug daar. Het is afwisse lend. Al zie je dat opeen gegeven moment met meer. Je vergeet we ieens hoe mooi je eigenlijk woont." Wat het fijne is aan het strandje van Ouwerkerk? „Het kleine. Ik ben met zo van de grote stranden. Ik kom weieens in Renesse, maar dat is ne als Mallorca. Ik vind het ook leuk dat hier vooral families zitten. Geen jon geren met ghettoblasters. En als ik even iets wil eten, fiets ik gewoon naar huis", zegt Pia Lutz uit het Duitse Dortmund. Nou ja, huis. Naar het chalet van haar schoonouders, die al decennialang in Ouwerkerk vakantie vieren. Pia is sinds een jaar of vier van de partij. Geen van de 161 ingediende zienswijzen tegen de bouw van Brouwerseiland heeft het Schouwse gemeentebestuur van de wijs kunnen brengen. Het vakantieresort in de Greve- lingen kan, als het aan de bur gemeester en wethouders ligt, gewoon worden aangelegd. Wendy Wagenmakers Brouwersdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 55