Toekomst Beatrixschool ongewis A 6 Badplaats wil dorpskern flink aanpakken Wonen aan het water in Zeeland Veerhaven Reclameborden, uitstallingen, café serres. In Renesse weten ze niet be ter of het centrum staat er vol mee. Maar wie dinsdagavond in het dorpshuis een collage op de beamer zag, schrok zich toch een hoedje. Want waren er wel héél veel. Dit is dus hoe Renesse eruitziet, hield een stedenbouwkundige van het Rotterdamse bureau KuiperCom- pagnons de zaal voor. „Er is meer rust en eenvoud nodig. Daarvoor moeten afspraken worden gemaakt over reclameborden, uitstallingen en terrassen. Ook kunnen de en trees beter, evenals het storend zicht op achterkanten en de hoofd gebouwen kunnen zichtbaarder. En vergeet niet de authentieke ele menten te koesteren." Hoe dat moet, liet ze zien met een flitsend 3D-filmpje. In een virtuele drone vloog de kijker door strakke straten met bloeiende bomen, kin deren die frivool over waterspu wers sprongen en flanerende toe risten. De dorpskern was versierd met zee-kleuren uit het provinciale kleurenpalet en de stedenbouw kundige sprak van 'een bruisend dorpshart en een stralend dorpspo dium'. Fietspaden Allemaal leuk en aardig, maar hoe zit het nou met die fietspaden, In Renesse krijgen we alles voor elkaar klonk het uit het publiek. Die leuke stenen blijven natuurlijk nooit lig gen, waarschuwde een dorpsge noot. En waarom gaat de kermis niet gewoon naar het transferium? Fietsers mogen op de rijweg, zo veel mogelijk stenen worden vastgezet en de kermis veroorzaakt bij het transferium te veel overlast voor camping De Oase en de nabije na tuur, luidden de pasklare antwoor den. Na de presentatie werd de voor zittervan de dorpsraad, Frans Prins, veelvuldig op zijn schouder ge klopt. „Ik vind het zelf ook prach tig", glunderde hij. „Het belang rijkst is om eerst een doorsteek te maken van de Stoofweg naar het transferium, zodat het verkeer daar vanuit twee kanten naartoe kan. Vervolgens moeten ze aan de slag met de aankleding. En dan de grote projecten, zoals verplaatsing van de Jumbo." Masterplan Want dat hoort allemaal bij het masterplan, waarvoor twintig jaar is uitgetrokken en waarvan nu twee jaar zijn verstreken. Om alles uit te voeren, zijn nog vele miljoe nen nodig. Gaan die er ook echt ko men? Prins glimlachte. „Niemand geloofde dat de Jan van Renesseweg ooit zou lukken. Toch is die maan dag geopend. Heeft ook héél veel centjes gekost. In Renesse krijgen wij alles voor elkaar." ZIERIKZEE De openbare Zierik- zeese Beatrixschool gaat per t au gustus verder als nevenvestiging van de Deltaschool in Goes. Het ge meentebestuur geeft zijn formele goedkeuring voor de fusie van het voortgezet speciaal onderwijs. Desondanks blijft de vraag hoe lang dit onderwijs voor Zierikzee behouden kan blijven, aldus de ge meente. Het leerlingenaantal blijft dalen en de financiën staan onder druk. Volgens de prognose telt de school de komende jaren niet meer dan acht leerlingen. De bedoeling is dat de Beatrixschool in 2019 wordt ondergebracht in de nieuwbouw van scholengemeenschap Pontes Pieter Zeeman. Daarbij wordt nu al rekening ge houden met het eventueel verdwij nen van het voortgezet speciaal on derwijs uit Zierikzee, merken B en W op in het voorstel aan de raad. De Beatrixschool gaat de nieuwe lokalen delen met de Pieter Zeeman zelf én het speciaal basis onderwijs van De Meie, dat eve neens in het gebouw wordt gehuis vest. arcus IN DE REGIO Menwedstrijd Oosterland Fietstocht rond de Brouwersdam Snuffelmarkt in Colijnsplaat i, \\/i MIJN DORP, MIJN STAD Vrijdag www.woneninveerhaven.nl vrijdag 26 mei 2017 SD Renesse wacht een metamorfose Wie over twintig jaar na lange tijd weer in Renesse komt, kent het niet terug. Behalve het disco-imago schudt de bad plaats ook esthetische stoorfac- toren van zich af. Wendy Wagenmakers Renesse - Frans Prins Projectontwikkeling: Verkoop: STAD Q ZEELAND nvm makelaars T 0113 - 21 11 47 T 0113 - 57 31 00 OOSTERLAND Fok-en Menvereni ging Schouwen Dui- veland viert mor gen, zaterdag, haar honderdjarig be staan met een men wedstrijd in Ooster land. De aanspan ningen rijden eerst een wegtraject van zes kilometer en daarna een mara thontraject van 5 ki lometer met zes hindernissen. De wedstrijd is aan de hoek van de N-59 en de Bredeweg in Oosterland, duurt van 10.00 tot 17.00 uur en is gratis toe gankelijk. BROUWERSDAM De zogeheten Kust- beschermers heb ben morgen, zater dag, een fietstoer- tocht rond de Brou wersdam uitge schreven in het kader van 'Stop Brouwerseiland'. De 35 kilometer lange rit, waar ook een puzzel aan ver bonden is, start op drie plaatsen: Scha- rendijke (frituur 't Koepeltje aan de Randweg), Renesse (cafetaria bij strandopgang Kijk duin) en Ouddorp ('Flaauwe Werk'). Tussen 11.00 en 13.00 uur beginnen de routes. Ook E- bikes zijn toege staan. Kosten be dragen 1 euro. COLIJNSPLAAT In Colijnsplaat wordt vandaag, vrij dag, een snuffel markt gehouden. De markt wordt ge houden tijdens de boerenfietstocht op Noord-Beveland, waar de laatste jaren zo'n vijfhon derd mensen aan deelnemen. De markt is in de schuur van mini- camping Klaverwijk. HEMELVAARTSMARKT V. BURGH-HAAMSTEDE Op zo'n zonovergoten dag als giste ren verwacht je het eigenlijk niet, maar het was druk op de Hemelvaartsmarkt die 's middags in Burgh-Haamstede werd gehouden. Drie bakken aardbeien voor drie euro, luchtige kleding en accessoires, Zeeuws bier en lekker veel leesvoer. Bij de kinderboekenkraam stond het nu en dan rijen dik. Na tuurlijk kon je ook voor de allerlaatste trend bij meerdere kramen terecht: fidget spinners in heel veel verschillende kleuren, foto marieke mandemaker BROUWERSHAVEN De Kunstcadeau winkel, 11.00-17.00 uur: Expositie Co- rine den Boer-Boot en Joyce Weber; Tonnenmagazijn, 9.00-12.00 uur: Yoga Jacqueline Binnendijk; BRUINISSE Brusea, 13.00-17.00 uur: Museum ge opend; De Vanger, 9.00 en 10.00 uur: Meer bewegen voor ouderen, 15.30 en 16.30 uur: Bewegen voor kinderen op muziek-de Pretplan- ner; BURGH-HAAM- STEDE Burghse Schoole, 13.00-16.00 uur: Ex positie 25 jaar mu seum en Wind kracht; Dorpshuis de Schutse,16.00- 18.00 uur: Herenso ciëteit, 20.00-23.00 uur: Klaverjasvereni- ging; BURGHSLUIS Passagiersschip de Onrust, 11.00 uur: Natuurrondvaart; DREISCHOR Streek-en land bouwmuseum Goe- manszorg, 11.00- 17.00 uur: Wissel tentoonstelling 'Aardappel'; KERKWERVE Dorpshuis, 14.00- 17.00 uur: Biljar ten/kaarten; NOORDGOUWE Mo More, 15.00- 17.00 uur: Haak- en breicafé; OUWERKERK Dorpshuis, 19.00 uur: Biljartvereni ging Phoenix; Wa tersnoodmuseum, 10.00-17.00 uur: Foto expositie Jakarta, de mensen achter de zeemuur; ZIERIKZEE Cameramuseum, 13.00-17.00 uur: Openstelling mu seum; FiZi, 20.00 uur: Hidden Figures; Havenplein, 10.00-17.00 uur: Toeristenmarkt; Stadhuismuseum, 11.00-17.00 uur: Tentoonstelling Zil ver van Kaft tot Kaft; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 14.00- 17.00 uur: Ouderen- soos, 19.30-21.45 uur: Repetitieavond Harmonievereniging Nut Uitspanning; Meer informatie: of neem contact op met de makelaars wonen met mooi vooruitzicht Luxe zuid gelegen appartementen en penthouses met uniek vrij uitzicht over de Westerschelde Pal aan het water Vanaf 249.000,- v.o.n. Kruiningen MIDDELBU VLISSINGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 54