Bouwleges nog steeds ratjetoe Ambtsketen van Sluis: 22 mensen willen hem Gemeente houdt geld over KOOPZONDAG 28 MEI Zwanger KEUKEN HEMELVAAI 2 GEHANDICAPTENZORG DELEN VAN €6.495,- Delano Sturms (22) woont in een prachtig, compleet aangepast zorgappartement aan het Blaauwe Hofke in Hulst. Hij heeft 24 uur per dag zorg beschikbaar en die persoonlijke aandacht doet de meervoudig gehandicapte 'boef ontzettend goed. Commentaar Gemeenten zien toe op bouwactiviteiten van burgers en be drijven. Dit is een goede zaak, want bouwwerken moeten passen in hun omgeving en ze moeten worden uitgevoerd volgens regels die de veiligheid waarborgen. Voldoet een bouwpro ject aan de maatstaven, dan verleent de gemeente een omgevings vergunning. Zo'n papiertje kostgeld, de zogenoemde bouwleges. Gemeenten mogen de werkelijke kosten doorberekenen, dus niet alleen de uren van de ambtenaar maar ook alle andere kosten, tot en met het kantoor waar die ambtenaar werkt. Dat is een hele puzzel. Daarom doen gemeenten een raming. Het gevolg is dat de bouwle ges onverklaarbaar verschillen. Voor een vergelijkbare verbouwing kan het verschil tussen gemeenten zomaar een paar duizend euro zijn. Dit probleem bestaat al jaren. Gemeenten komen steeds weg met de verklaring dat zij hun kosten zo goed mogelijk ramen. In deze krant geeft de Kapelse wethouder Jon Herselman een weinig geruststellende toelichting. Hij zegt afhankelijk te zijn van de uren verantwoording van zijn ambtenaren en hij vindt het genoeg dat hij 'voor zichzelf weet' dat Kapelle niet meer vraagt dan noodzake lijk is. Daar moet de arme aanvrager van een vergunning het mee doen. Deze verklaring is ver onder de maat. Hoe ambtenaren hun uren schrijven mag niet bepalend zijn voor de hoogte van de leges. Of de wethouder er zelf een goed gevoel bij heeft is al helemaal niet relevant. Dit soort antwoorden voedt het wantrouwen van de aan vrager. Die weet zich toch al weerloos omdat hij bij een eventuele rechtsgang de hele gemeentebegroting moet ontrafelen om aanne melijk te maken dat de kosten verkeerd zijn geraamd. Het is hoog tijd voor uniforme criteria die niet per gemeente kunnen verschil len en die een rechter desnoods simpel kan toetsen. Dringend behoefte aan harmonisatie van kosten omgevingsvergunning ZIERIKZEE De gemeente Schou- wen-Duiveland houdt dit jaar waarschijnlijk weer geld over op de begroting. De financiële tussenrap portage over de eerste maanden van 2017 toont een overschot van bijna een half miljoen euro. Daarvan is ruim twee ton structureel dankzij meevallers. De ramingen voor 2018 tot en met 2020 zien er eveneens positiever uit dan bij de begrotingsbehandeling afgelopen najaar was gedacht. In to taal denkt de gemeente bijna een miljoen euro gunstiger uit te ko men. Het financiële voordeel valt in belangrijke mate toe te schrijven aan het ingestelde overgangsrecht voor de kabelbelasting. De ge meente was er van uit gegaan dat die heffing vanaf 2017 niet meer mocht worden toegepast. De Rijksoverheid heeft evenwel een overgangstermijn ingesteld tot 2022. Dat levert de gemeente Schouwen-Duiveland structureel 1,2 miljoen euro op. VAN 13.00 TOT 17.00 UUR ALMANAK Die Vlissingse had al vele varian ten van enthousiasme naar haar hoofd geslingerd gekregen op de mededeling dat ze in blijde ver wachting is. De een vroeg of de zwanger schap wel gepland was, de ander keek meewarig naar de krijsende eerstgeborene die op dat mo- ment aan haar been hing. „Ooo, ben je daarom zo dik", reageerde nog iemand. In de vriendenapp vlogen de WTF's om haar oren. Toen ze het haar collega's ver telde, werd ze van alle kanten ge feliciteerd. Ook die Schouwse collega was blij. „Gelukkig heb je een grote auto." Akkoord voor gasflesvulstation Directeur weg bij Radar Waterpret in het kikkerbad warenhuisnl Deze vorm van klein schalig wonen is duur, maar het appartement is groot. En daarom zoekt moeder Marga een huisgenoot voor Delano, om zo plezier, zorg en kosten te delen. Aan de meeste balkonnetjes aan het Blaauwe Hofke hangen potten met geraniums, maar één van de balkondeuren is opgesierd met een glasverftekening van Bert en Ernie. Dat kan niet missen, dat is het ap partement van Delano. Moeder Marga Rombaut, al druk in de weer voor de open dag op zaterdag 10 juni, opent trots de deur van het zorgappartement op de begane grond. Het is er licht en ruim, vro lijk ingericht en er klinkt zachte muziek. Wat opvalt is de enorme box van twee bij twee meter, mid den in de woonkamer, en Delano er in. Delano is meervoudig gehandi capt, zowel lichamelijk als verstan delijk. Praten kan hij niet, lopen ook niet. Bij zitten, eten, douchen, en alle andere alle activiteiten krijgt hij hulp. Kortom, Delano heeft 24 uur per dag zorg en aandacht nodig. En die krijgt hij in zijn apparte ment, niet minder dan negen ver zorgenden heeft hij tot zijn be schikking. Imke Buijze (24) is een van hen. „Delano houdt ontzettend van kroelen en vanalles ontdekken. We maken vaak uitstapjes, dan gaan we bijvoorbeeld naar een bandje luis teren in de Trufïïnozaal op het ter rein hier. Dat vindt hij heerlijk en de andere bezoekers komen altijd OOSTBURG In totaal 22 mensen hebben gesolliciteerd naar de functie van burgemeester van de gemeente Sluis. Dat heeft de pro vincie Zeeland woensdag bekend gemaakt. Het gaat om zestien mannen en zes vrouwen; de jongste sollicitant is 36 jaar, de oudste zit met 64 jaar tegen de pensioengrens aan. Van de gegadigden hebben er achttien al ervaring in een politieke of be stuurlijke functie; negen belang stellenden hebben (tevens) een betrekking in het bedrijfsleven. Voor zover bekend gaat het om zes VVD'ers, vier CDA'ers, vier D66'ers, vier leden van een lokale partij, één PvdA'er en één lid van GroenLinks. Sluis heeft een nieuwe burge meester nodig, omdat Annemiek Jetten in januari aan de slag is ge gaan als burgemeester van de ge meente Vlaardingen. Peter Cam- maert werkt sindsdien als tijdelijk waarnemend burgemeester van Sluis. Eind vorige maand werd de vacature voor het burgemeesters ambt officieel opengesteld; be langstellenden konden tot vorige week vrijdag hun sollicitatiebrief naar de commissaris van de koning sturen. Volgens de planning wordt de nieuwe burgemeester van Sluis benoemd en geïnstalleerd in sep tember dit jaar. vrijdag 26 mei 2017 ii GOES, WINKELHART VAN ZEELAND J Tip? redactie@pzc.nl NOORDWELLE Kampeercentrum Me- chielsen in Noordwelle wil aan de Bouwmans- weg een gasflesvulsta tion openen. Burgemees ter en wethouders zijn bereid mee te werken. Normaal gesproken ligt een aanvraag eerst zes weken ter inzage voordat de gemeenteraad wordt gevraagd te besluiten over een 'verklaring van geen bedenkingen'. Maar met het oog op de zo mervakantie, wil het col lege daar niet op wach ten. ZIERIKZEE Kees van Damme keert na de zomervakantie niet meer terug als algemeen directeur bij scholenkoe pel Radar. Na 17 jaar is hij toe aan 'nieuwe kansen', laat hij weten. Van Damme blijft nog wel tot 1 januari als adviseur bij het protestants christe lijke basisonderwijs op Schouwen-Duiveland be trokken. Hij gold als warm voorstander van nauwere samenwerking met het openbaar onderwijs. BRUINISSE Het kikkerbad in Brui- nisse is na een flinke schoonmaakbeurt weer klaar voor gebruik. Dat meldt de dorpsraad op haar website. Het zwem badje aan de Deltastraat is sinds dinsdag weer open; net op tijd voor het stralende Hemelvaarts- weekend. Bezoekers kunnen er tot eind sep tember dagelijks terecht. vrij dag 10-22 uur Zlerdag 9-18 uur incl. montage - direct uit voorraad Einsteinstraat 29 - Dordrecht Gezocht: Sheila van Doorsselaer Hulst n i Delano met verzorger Imke Buijze.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 52