4 Aanslagpleger Manchester lijkt slechts pion, vrees voor meer aanslagen blijft VOUR PERF Zelfmoordterrorist Salman Abedi doodde maandag bij een concert van Ariane Grande 22 bezoekers. De veiligheidsdiensten zien Abedi (22), geboren in Manchester, als een pion in een netwerk met meer ver gelijkbare explosieven voorhanden. De vrees bestaat daarom dat elk moment een nieuwe aanslag kan worden gepleegd. Onduidelijk is of Abedi de spijkerbom zelfheeft ver vaardigd of dat hij hulp kreeg. Vol gens onbevestigde bronnen gaat de politie ervan uit dat het netwerk gebruikmaakt van een 'fabriek' of opslagplaats van chemicaliën in de omgeving. De acht arrestaties von den plaats in Manchester, het nabu rige Wigan en Nuneaton. Onder hen zit Ismail Abedi (23), de broer van de dader. Zijn vader Ramadan en jongere broer Hashem zijn opge pakt in Libië, waar een groot deel van de familie naar terug verhuisde. Britse kranten meldden dat Has hem volledig op de hoogte was van de plannen van Salman, die enkele dagen voor zijn daad terugkeerde naar Manchester. Volgens de Libische antiterreur eenheid vroeg Salman Abedi zijn moeder om vergiffenis voor zijn daad. Woordvoerder Ahmed bin Salem zei gisteren dat enkele fami lieleden van Abedi in Libië zijn ge hoord. Onder hen de moeder en drie van zijn broers en zussen. Zijn moeder vertelde dat haar zoon en kele dagen voor de aanslag naar En geland was vertrokken en op de dag van de aanslag nog naar huis belde. „Hij nam afscheid en vroeg om ge nade", aldus Bin Salem. Abedi bracht regelmatig bezoe ken aan Tripoli. Veiligheidsdien- sten denken dat hij tijdens die trips geheime trainingen kreeg van IS. Ook zou hij naar Syrië zijn gereisd. Volgens The Times maakte zijn ou ders zich ernstige zorgen over hem. Zijn paspoort zou zijn afgepakt. Toen hij aangaf op pelgrimstocht naar Saoedi-Arabië te willen gaan, kreeg Abedi het document terug. Hij vloog echter via Turkije en Düs- seldorf naar Manchester. Daar huurde hij een woning. Buren za gen 'veel spullen' naar binnen gaan en spraken over een 'geur van ex plosieven'. Gisteren werd het pand door commando's binnengevallen. Vanaf zijn adres in Manchester ging Abedi maandag om 19.00 uur lokale tijd naar de Arena. In de foyer het hij de bom afgaan. Door een lek binnen het Witte Huis kwamen fo to's van zijn rugzak en het ont stekingsmechanisme in de media. De Britse regering, woest hier over, besloot tot nader order geen gevoelige informatie meer met de VS te delen, maar trok dat later in. Het lopende onderzoek lijkt niet geschaad. Commissaris Ian Hop kins van de Greater Manchester Po lice sprak gisteren van 'significante vorderingen'. Het uitrukken van de EOD en het leger naar de wijk Hulme eerder op de dag was vol gens hem loos alarm. Een verdacht pakketje werd 'veilig' bevonden. Groot-Brittannië heeft steken la ten vallen. Eerder bevestigde de po litie dat Abedi op de radar stond van de veiligheidsdiensten. Ook is zo goed als zeker dat familieleden - onder wie zijn moeder - en voor malige kennissen in Manchester contact opnamen met justitie om hen te waarschuwen voor het 'ge vaar' van de gesjeesde student. Dat hij desondanks zonder hinder naar Libië - een kweekvijver van terro risten - kon reizen, is curieus. Het hoogste dreigingsniveau blijft vooralsnog van kracht. JAGUAR vrijdag 26 mei 2017 Verwoede zoektocht naar netwerk zelfmoordterrorist De Britse politie zoekt koorts achtig naar handlangers van de aanslagpleger in de Manchester Arena. Bij invallen op diverse plaatsen zijn inmiddels acht mannen gearresteerd. Huiszoe kingen leverde bewijsmateriaal op, waarmee het onderzoek 'flink' werd geholpen. Geert Langendorff Manchester Politie doorzocht gisteren een huis in Nuneaton, fotoap JAGUAR XE PRO EDITION - Bijtelling vanaf 299 per maand" Min./max. gecombineerd verbruik: 3,8-6,3 1/100 km, resp. 26,3-15,9 km/1, C02-uitstoot resp. 99-144 g/km. Consumentenprijs incl. BTW, BPM, registratiekosten, recyclingbijdrage en kosten rijklaar maken. Financial Lease via Jaguar Financial Services, handelsnaam van FCA Capital Nederland B.V. Voor de complete berekening kijk op jaguar.nl/aanbiedingen. Actie is geldig tot 30 juni 2017. Wijzigingen en typefouten voorbehouden. Genoemd bijtellingsbedrag betreft de netto bijtelling per maand gebaseerd op het inkomstenbelastingtarief van 40,8% voor een XE Pure Pro Edition 2.0 163 pk E-Performance handgeschakeld en metallic lak met een consumentenprijs van 40.880. ÉÉAÉé u VANAF 39.900 OF 299 FINANCIAL LEASE PER MAAND* Standaard o.a. - Touch Navigation (SD) navigatiesysteem - Park Distance Control achter - Automatisch inschakelende koplampen en regensensor voor ruitenwissers - Jaguar audiosysteem met Bluetooth® mobiele telefoon-integratie en audio- streaming THE ART OF PERFORMANCE De ultieme sport sedan is nu nog aantrekkelijker. Ontdek de Jaguar XE Pro Edition en ga de weg op met een volledig uitgeruste Jaguar. Geniet elke dag van oogstrelend design, ongeëvenaard rijplezier, efficiënt brandstofverbruik en lage C02-emissies vanaf 99 g/km. Ook de 3 jaar gratis onderhoud zal u zeker aanspreken. Allemaal kenmerken die de XE Pro Edition tot uw perfecte zakenpartner maken. jaguar.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 4