Hardnekkige herten I- 7 MAISON MARLOUS Van asbak tot zitzak Houd rekening met de muurplaat Twee steunen tegelijk? Fout En dan heb je toch koperkleur In de interieurwereld volgen trends elkaar in razend tempo op. Uilen, flamingo's, ananassen: tegen de tijd dat je in winkels struikelt over ananasbekers, -lampen en -neusfluiten, heeft de interieurwereld ze alweer vervangen door een nieuwe trend..ofvijf. Zo merkte een vriend eens op dat marmer weer helemaal hip ging worden. Dat zei hij op het moment dat marmer nét over de top pen van zijn populariteit heen was in de kringen waarin ik me ophoud. Ik schrijf dit niet uit arrogan tie, maar omdat het zo werkt met trends. Merken moeten zich blijven ver nieuwen. De mensen die schrijven over die wereld, haken daar logischerwijs op in. Waxinelichthouders Toch ben ik een vreemde eend in de bijt. Ik vind een trend pas leuk als ik iets ver gelijkbaars in de kringloop kan vinden voor een paar cent. Juist, uit de tijd dat het óók een trend was. Dat mar mer bijvoorbeeld, dat veraf schuwde ik in eerste instan tie. Het deed me denken aan de waxinelichthouders die in de jaren 90 in kerstpak ketten zaten. De gedachte aan welke postmodernisti- Hertjes waren lange tijd waardevaster dan Nederlands vastgoed sche revival dan ook deed me überhaupt braken. De jaren 80? De Memphis Group (google maar)? De hemel beware ons voor een terugkeer. Vond ik toen. Inmiddels ben ik vurig pleitbezorger van voor noemde revivals. Ietsje te laat, maar dat mag de pret niet drukken. Lopen de ril lingen u over het lijf bij de gedachte aan groteske jaren WAT DOEN WE ERMEE? 8o-patronen? Wacht maar, voor u het weet zit u op uw bank in een colbert met schoudervullingen omringd door kussens in zuurstok- kleuren. In extreme gevallen moet je wachten tot een trend voorbij is om er in de kring loopwinkel aan te komen. Dat was het geval met de hertentrend van 2009. De hertentrend was bijzonder hardnekkig. Zó hardnekkig dat er sprake is geweest van een vintage hertentekort bij de kringloop. Als ze er lagen, dan waren ze te duur. Her ten waren lange tijd waar devaster dan Nederlands vastgoed. Ik vond mijn hert via In- stagram. Een jaar of 8 te laat, maar ik had mijn zinnen erop gezet. Al kostte het me bijna een decennium om het in handen te krijgen. Het mag een godswonder heten dat ik mijn brood kan verdienen met schrijven over interieurzaken, want een early adopter ben ik niet. Ik ben de spuit elf van de in terieurwereld. Ik kom er al leen maar mee weg omdat vintage een trend is die niet over lijkt te waaien. 4. Oceaan 5. Bier 6. Uilen vrijdag 26 mei 2017 GO -P -T ië De steigerbuis steekt een stuk in de muur plaat. Maar de muur plaat zelf neemt ook ruimte in. Houd daar rekening mee als je de lengte bepaalt. Steek de buis in de muurplaat en zet een potloodstreepje. De afmeting die in de muurplaat verdwijnt heb je op het einde weer extra nodig. Te kort is erger dan te lang. Gebruik je de buis als een roede? Bedenk dan op tijd om niet eerst beide steunen te beves tigen, anders krijg je de roede er niet meer tussen. Eerst alle gaten boren. Dan één steun helemaal monteren. Dan de buis met de andere steun daarin steken en vastschroe ven. Wil je toch een steigerbuis hebben in koperkleur? Ga dan voor die koperen buizen voor leidingwerk. Ook hierbij zijn muurplaten en allerlei koppelstukken verkrijgbaar. Oogt iets fijner, omdat het minder dik is. Schuur het een beetje op voor een nog mooiere kleur. Witte draadhangers maken het af. Onder interieurgekkies is Marlous een vreemde eend in de bijt. Een 'early adopter' is ze bepaald niet. Revivals zijn geweldig, omdat ze meestal in een minder heftige vorm te rugkomen. Ook oude trends worden volwas sen! Het allermooiste aan deze tijd is misschien wel dat je stijlen uit verschil lende decennia met elkaar kunt mixen. Jaren 80-pastels gaan prima samen met fifties vintage. Combineer, mix en match. Nog een voordeel: wat vroeger mode was, vind je nu bij de kringloop. Ik huldig het principe: doe wat je wil, praten doen ze toch. Vind je iets mooi, dan is het niet belangrijk of het in de mode is of niet. Een eigen stijl is interes santer dan klakkeloos de massa volgen. Noem je stijl 'eclectisch'. Vind je het leuk om op de hoogte te blijven van de ontwikkelingen in de interi eurwereld? Apps als Insta- gram of Pinterest en interi- eurblogs zijn een afspiege ling van de laatste mode. 14,99, Wenko 36,30, Out of the Blue 13,95, Sealskin

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 45