Ik ben stoer bezig 6 ÜO S< Douchen achter een designwand of muurtje van Marokkaans stucwerk is niet voor iedereen weggelegd. Gewone stervelingen kopen om de zoveel tijd een fris gordijntje, mét een lekker kekke print. Hieke Grootendorst geeft elke week klustipséneen inkijkje in haar leven als klusvrouw. Vandaag: aan de slag met steigerbuis 1. Bloemen UI lil lil 3. Werelds Hoeveel meter heb je nodig? Work-out met handmetaalzaag 2. Berken vrijdag 26 mei 2017 59,50, Marimekko ARCTIC OCEAN 17,90, cadeautjes.nl Maak eerst een ont werp. Zo zie je in één oogopslag hoeveel meter buisje nodig hebt en waar je welke kop pelstukken nodig hebt. Kijk ook naar handige jashaken die je zo om de buis kunt schuiven. Steigerbuis is tegen woordig in zwart ver krijgbaar. Ik wacht nog altijd met smart op koperkleur. Steigerbuis zagen is het makkelijkst met een haakse slijper. Vind je dat eng? Kies dan voor een goede handmetaalzaag. Het duurt iets langer, maar je kunt een stuk preciezer werken en het zagen is een goede work-out. Tijd voor een fris go rd ij n 19,95, Kikkerland FOTO EN ILLUSTRATIES TJITSKE SLUIS at stoer! Ik ben een autodidact. Als Dat is meestal de reactie van anderen als ik vertel dat ik klus vrouw ben. Stoer? Voor mij is klussen heel nor maal. Ik doe het al mijn hele leven. Nou vooruit, ik vind het wel stoer om met een haakse slijper bezig te zijn. Het lawaai, de vonken die eraf schieten, alle beschermingsattributen die ik nodig heb... Hoewel ik het een angst aanjagende machine vind, geeft het een kick om hem te gebruiken. Ik zaag er steigerbuis mee op maat, maar het meest gebruik ik hem voor het openslijpen van fietssloten waarvan de sleuteltjes zoek zijn. het me interesseert, leer ik het mezelf. Zo ook met het gebruik van machines. Klussen heb ik van ieder een en niemand geleerd. Ik ben het gewoon gaan doen. Ik heb machines ge kocht, de handleiding ge lezen, filmpjes op internet bekeken en ben gaan bo ren, slijpen, zagen, schu ren en schaven. Zolang je er goed op let dat je veilig werkt, kun je naar harten- lust proberen en testen. De klus die ik hiernaast beschrijf kun je ook doen met handgereedschap: een kapstok maken van steigerbuis. En als je een kapstok van steigerbuis kunt maken, kun je er alles van maken. Leef je uit!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 44