m i 4 Irene Geluk en Wouter Teunissen kochten tien jaar geleden een monument aan het Havenpark in Zierikzee. Na een paar jaar in Brussel wonen ze nu definitief met hun drie dochters op Schouwen-Duiveland. Huizenpaspoort Irene: „We woonden hier vijf jaar toen Wouter de kans kreeg om in Brussel te wer ken. Van 2012 tot en met 2016 hebben we daar met zijn allen gewoond. Nu zijn we weer te rug, alleen werkt Wouter doordeweeks nog steeds in Brussel. Voor we dit in mei 2007 kochten, woonden we in Rotterdam. In de krant zagen we het huis te koop staan. Tijdens een openhuizendag gingen we kijken en we vonden het heel leuk. We besloten: 'we doen het gewoon, als het niet bevalt verkopen we het weer.' Maar het bevalt, heel goed zelfs. Het is een ruim, licht en sfeervol huis. En met een tuin op het zuiden. In de werkkamer boven heb Bij dit soort panden staan mensen soms naar binnen te kijken je een prachtig uitzicht richting de Zeelandbrug." Stadsmensen „Zierikzee is een fijne stad. We zou den niet in de polder kunnen wonen, we blijven stadsmensen. We lopen zo het centrum in. Wanneer je uit eten wilt, stap je naar buiten en hoef je alleen maar te kiezen, 'gaan we links of rechts?' Hier in het centrum is altijd leven voor de deur. Je ziet de mensen over het Havenpark wande len en op bankjes zitten. Soms staan ze zelfs naar binnen te kijken, dat heb je met dit soort panden. Voor de hoge ramen aan de voorzijde zitten nog de oorspronkelijke luiken die we dicht kunnen doen. Er hingen eerst gordij nen, maar die wil ik niet meer. Dit geeft licht en ruimte. Toen we hier net woonden, is er wel eens een duif dwars door een van de raampjes naar binnen gevlogen. Hij belandde met glas en al in de box van een van onze dochters. Het liep gelukkig goed af voor zowel duif als baby." Huis van Geluk „De vorige bewoners hebben al veel verbouwd. Zelfs een nieuw dak erop laten zetten. We hebben alleen de tuin naar onze wensen laten aanleg gen en tegen de oude schuur van de ZIERIKZEE Ai vrijdag 26 mei 2017 Altijd leven voor de deur Mariska den Hartog 44 —Irene Geluk Aan het Havenpark 24 vind je het monu mentale pand van Irene en Wouter. Het is gebouwd rond 1700, het exacte jaar tal is niet bekend. De benedenverdieping is heel diep, met een hal die langs de gehele woonkamer naar de keuken en de speel kamer voert. Daar achter ligt de tuin op het zuiden. Boven zijn vier slaapkamers, een werkkamer en twee kleine badkamers. Au thentieke details zoals de marmeren schouw, de tegelvloer in de hal en de houten balken en dakspanten zijn bewaard gebleven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 42