Belasting betalen of auto kwijt Vlissingen haalt de bezem door verstrekking van subsidies KIJK! KUNSTGRASGIGANf - i 7 Hemelvaartsdag is dag voor Walcherse koopjesjager Koopjesjagers slaan hun slag op VlissingenVlooit.de Vrouwenpolderse Dagen en de Hemelvaartsfair. OOK EEN SLIMME TUINVERANDERING? KIES VOOR TOPKLASSE KUNSTGRAS! Vijf euro voor een ketting? Nee nee, schudt Ellen Gellman. „3,50." De ver koper is de kwaadste niet. „Neem mee, neem mee." Misschien houdt ze de ketting zelf; misschien staat-ie binnenkort wel op de site van haar webshop voor vintage spullen TresbeLLL. Zoals de zonnebril die de Vlissingse voor twee euro op de kop tikte. „Die verkoop ik op internet voor 12,50 euro. Mijn spullen gaan de hele we reld over. Laatst nog ging een zon nebril naar Korea." Koopjesjagers zoals Ellen Gell man en haar levenslange harts vriendin Luana Goetheer verza melden zich op Hemelvaartsdag al vroeg in Vlissingen, waar in de Machinefabriek tientallen kramen vol koopwaar stonden en buiten nog een stuk of wat auto's met open kofferbakken. Vlissingen Vlooit trok duizenden mensen. En dat waren gisteren lang niet alle koopjesjagers op Walcheren. Vrouwenpolder puilde uit voor de eerste van drie Vrouwenpolderse Dagen. Een braderie en een kermis bleken een geduchte concurrent voor het vlakbij gelegen strand. Misschien wel juist vanwege de combinatie. Op de Hemelvaarts fair in Middelburg (die vandaag verder gaat) was het iets minder druk, maar ook daar werd aardig gehandeld. Vlissingen Vlooit is een nieuw tweedaags evenement (vandaag dag twee) en blijkt een drukke ontmoetingsplek voor liefhebbers en handelaren. „Om van alle oude rotzooi af te komen", verklaart Rick Hamelink (27) uit Biezelinge met een grijns waarom hij met zijn moeder een kraam heeft. „Er overlijdt wel eens iemand. En je krijgt cadeaus met Kerstmis die je niet gebruikt. Zo staat er van alles in dozen op zolder. Het is zonde om die naar de stort te brengen als je voor een kleine prijs er ook mensen blij mee kunt maken. We verkopen alles voor tussen de twintig cent en tien euro." Wat Het is zonde om alles naar de stort te brengen als je voor een kleine prijs mensen blij kunt maken niet wordt verkocht, gaat mee te rug maar blijft in de paardentrailer staan. „Zondag staan we op het Straatfestival in Ovezande en daar proberen we de rest te verkopen." Een dame die in zijn kraam tus sen de boeken snuffelt, vist er een verhalenbundel van Engel Rein- houdt uit: De bakfiets en andere Zeeuwse verhalen. Die móet ze natuurlijk hebben, als vrouw van een fietsenmaker. Bij een grootschalige verkeers controle in de gemeenten Mid delburg, Vlissingen en Veere zijn 48 bestuurders beboet en 33 voertuigen in beslag genomen vanwege achterstallige betalin gen. In totaal 19.000 voertuigen zijn woensdag tussen 13.30 uur en 20.00 uur op verschillende lo caties op Walcheren gescand met ANPR (Automatic Number De Belastingdienst inde voor 41.500 euro aan open staande boetes Plate Recognition). De politie bekeurde 48 bestuurders voor de technische staat van de auto's en bromfietsen (waaronder opvoe ren en geluid), rijden met ongel dig rijbewijs, rijden met inge vorderd rijbewijs, onverzekerde voertuigen en rijden onder in vloed. Een bromfietser kreeg een boete voor het rijden van 92 ki lometer per uur. De Belastingdienst heeft op 28 voertuigen beslag gelegd. Daar van zijn er elf direct wegge sleept, omdat de bestuurders hun belastingschuld niet met een konden betalen. De eigena ren van de andere zeventien voertuigen krijgen vier weken de tijd om hun belastingschuld te voldoen, anders wordt hun auto ook ingenomen. De Belastingdienst inde daar naast voor 41.500 euro aan open staande schulden. Naar drie per sonen is een onderzoek inge steld omdat niet duidelijk is hoe ze aan hun vermogen zijn geko men. Vier eigenaren van voertuigen met buitenlands kenteken kre gen een naheffing van in totaal 6.000 euro voor het onterecht rijden met een buitenlands ken teken. Volgend jaar worden de gevolgen merkbaar. Sommige verenigingen en activiteiten krijgen minder of geen subsidie meer. De gemeente wil af van subsidies die maar door gaan, zonder dat iemand nog weet waarom die subsidie ooit begon nen is. Dat is bij 23 verenigingen of organisaties het geval. Ook wordt gekeken of een aanvrager zelf nog geld heeft. De kleinste subsidies worden geschrapt. De ondergrens is 250 euro. „Het is de vraag of zo weinig geld iets zinvols kan toe voegen", vindt wethouder Sem Stroosnijder. Verdeling Het gaat niet om bezuinigingen, maar om een eerlijkere en betere verdeling van de gemeentelijke steun, benadrukt hij. De gemeente verwacht wel te besparen: 40.000 euro komend jaar oplopend tot 70.334 euro in 2021. Het bedrag loopt op omdat grotere subsidies in vier jaar worden afgebouwd. In die tijd moeten ontvangers zelf vervangend geld regelen. Kleine subsidies worden in twee jaar ge stopt. De gemeente voert ook tijdelijke subsidies in. Verenigingen die een grote investering niet zelf kunnen betalen, kunnen daarvoor een be roep doen op een nieuw investe ringsfonds. Daar wil het college jaarlijks 10.000 euro in stoppen. Het fonds is nog niet uitgewerkt, maar het idee is dat het de vereni ging deels tegemoet komt met een gift- De nieuwe verordening wordt de komende zes weken ter inzage aangeboden. IN 1 DAG MOOI. KOUDEKERKE karreveld 41 t 0118 - 55 2090 vrijdag 26 mei 2017 WA €3,50? Neem mee, neem mee Maurits Sep VLISSINGEN Ellen Gellman (links) en Luana Goetheer zijn op zoek naar vintage spullen. Voor thuis, of voor de web shop van Gellman. „De zonnebril van twee euro verkoop ik door voor 12,50 euro." fotorubenoreel -Rick Hamelink (Verkoper) Bas Bareman Middelburg Vlissingen maakt schoon schip met de subsidies voor vrijwilli gersorganisaties. ledereen moet opnieuw subsidie aanvra gen. Claudia Sondervan Vlissingen -'-1 GIGANTISCH ASSORTIMENT TEGEN SCHERPE PRIJZEN!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 35