Chaos op A58 door bus die werkauto ramt In Walsoorden ademen mensen lucht uit de bjjenkast 5 Uit het mondkapje komt een zoete lucht. Een mix van honing, was en een vleugje hout. Op de achtergrond klinkt zacht gezoem. In Walsoorden wordt in lucht gehandeld. Heilzame lucht, recht van de bijen. Vaarroutes verlegd voor windparken voor mensen met astma, hooikoorts, bronchitis en een reeks andere klach ten. Samen met herborist Ann Smets drijft Hofman sinds kort Corpus Men tis. De natuurgeneeskundige praktijk wordt zaterdag door wethouder Frank van Driessche geopend. Officieel ge- Als het niet zou helpen, zou hij niet terugkomen opend. Hofman en Smets zijn al een poos actiefin Walsoorden. Floris Huisman (12) komt weer langs voor drie keer tien minuten bijen lucht vanwege hardnekkige hooi koorts. Vorig jaar had hij er baat bij en nu is hij weer terug. „Als het niet zou helpen, zou hij niet terugkomen", stelt Hofman. In de beleeftuin met bloemen waar bijen verzot op zijn, staat een tot slaap- ruimte omge bouwde werkkeet. Een soort pipowa- gen zonder wielen. Hier kun je slapen op bijen. Dat klinkt enger dan het is. Imker George Arens uit Hulst heeft zo'n beetje de hele praktijk gerealiseerd en verbouwde ook de oude keet tot slaapkamer. Hij tilt een matras op en laat de constructie zien. Onder beide bedden staan twee bijenkasten. De heilzame bijenlucht kan wel de ruimte in, de bijen zelf niet. Een stuk gaas ver hindert dat. Een nacht in de pipowagen doet volgens Hofman wonderen voor mensen die last hebben van stress. Arens heeft als imker dezelfde ervaring. „Als je met de bijen bezig bent, hang je er met je neus boven en krijg je alle dampen binnen. Ik zeg altijd: ga bijen- houden, daar word je lekker rustig van." Mirjam Hofman is api- therapeut. Voor haar is het zonneklaar, de bij (api in Latijn) pro duceert een rijkdom aan heilzame middelen. Honing, propolis, pollen; de nijvere werkbij kan de mens veel bieden. Honing voor een zere keel kent iedereen wel. Maar het snuiven aan een bijenvolk is minder bekend. Volgens haar is het inhaleren van de lucht, recht van de bijenvolken, een effectieve ma nier om de heilzame stoffen di rect binnen te krijgen. Bij enlucht ademen zou wonderen doen RILLAND Een touringcar is giste ren rond 7.15 uur tegen een mobiel signaleringsvoertuig gereden op de A58 bij Rilland. De aanrijding in combinatie met het drukke hemel- vaartsverkeer richting de kust zorgde voor lange files rond knoop punt Markiezaat. De chauffeur van de harmonicabus raakte bekneld en zou er volgens de Verkeersinfor matiedienst ernstig aan toe zijn. Er zaten geen passagiers in de bus. De bestuurder is naar het ziekenhuis vervoerd. Het signaleringsvoertuig stond op de weg om het verkeer naar één rijbaan te loodsen. De vangrail in de middenberm moest worden gerepareerd. De rijbaan richting Rilland werd afgesloten en later ging ook de an dere weghelft dicht voor een repa ratie. Hierdoor ontstonden in beide richtingen lange files. Rond 13.30 uur twintig kilometer tussen Ber gen op Zoom en de afrit Kapelle. Een ongeval bij de afslag Yerseke maakte de verkeersellende nog wat erger. Pas in de loop van de middag na men de files langzaam af Kort voor 15.00 uur was er nog steeds vertra ging rond het knooppunt Markie zaat. Mensen die daar voorbij wa ren, stuitten ter hoogte van Rilland én Kruiningen nogmaals op files van enkele kilometers. VLISSINGEN Rijkswaterstaat wijzigt volgende week de scheepvaartroutes op de Noord zee vanwege de aanleg van wind- parken voor de Zeeuwse kust. Het is een gezamenlijke operatie van Nederland en België. Om de nieuwe scheepvaart routes aan te geven worden in de laatste week van mei zowel in het Nederlandse als het Belgische deel van de Noordzee de boeien verlegd. De routes wijzigen in de nacht van 31 mei op 1 juni. De vei ligheid en bereikbaarheid verbe teren met de nieuwe vaarwegen. Verder worden de anker- en be- loodsingsplaatsen voor de Zeeuwse kust vergroot. vrijdag 26 mei 2017 Bijen- lucht helpt Floris Huis man van zijn hooi koorts klachten af. Mirjam Hofman demonstreert hoe je via een mond kapje bijenlucht inademt, recht vanuit de kast. Van bijenlucht word je lekker rustig - Mirjam Hofman, apitherapeute www.corpus-mentis.com Guido van der Heijden Imker George Arens verbouwde een werkkeet tot ruimte waar je slaapt op bijen kasten. FOTO'S BOAZ TIMMERMANS Walsoorden CuraMare biedt thuiszorg, ouderenzorg, ziekenhuiszorg en behandel- diensten in de regio Goeree-Overflakkee en westelijk Voorne-Putten. Op onze locaties werken meer dan 2400 professionals nauw samen om hoogwaardige zorg te bieden. Persoonlijke aandacht, kwaliteit van leven en respect voor onze cliënten staan hierbij voorop. CuraMare biedt zorg met hart én ziel. Voor onze woonzorglocaties op Goeree-Overflakkee en voor onze thuiszorg op Goeree-Overflakkee en Voorne-Putten zoeken wij Verpleegkundigen, Verzorgenden IG/MMZ Helpenden (Wijk)verpleegkundigen Verzorgenden niveau 3 Zoek jij een afwisselende, zelfstandige baan? Wil je graag groeien in je werk? Hou je van een informele, ongedwongen sfeer? En wil je werken met de nieuwste technieken in de zorg? Dan zoeken we jou! Meer informatie? Kijk op www.werkenbijcuramare.nl CURAMARE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 33