I I Twee keer gestart en nul keer gefinisht op bochtig circuit 27 Wonderkind van de Formule 1. De nieuwe Ayrton Senna. Praat over Max Verstappen en het regent superlatieven. Maar in Monaco heeft hij nog werkelijk alles te bewijzen. Rus of Lemoine in hoofdschema Van der Poel na zege uit koers Badloe lost DVR aan kop af Max Verstappen en de GP van Monte Carlo. A match made in hea ven, zou je denken. De Limburgse virtuoos achter het stuur en het kroonjuweel van de koningsklasse, vermomd als ultieme coureurstest. Maar nee.De eerste twee dates, ze verliepen stroef. Monaco speelt vooralsnog hard to get met Limburgse Max, die er zelf toch alles aan gedaan heeft om de liefde te laten ontluiken. Hij verhuisde zelfs naar het prinsdom, maar het circuit liet hem twee jaar achter elkaar een blauwtje lopen in de vangrail. Nu onderneemt Verstappen een derde poging om een hoofdrol te spelen in de natte droom van race liefhebbers met een lichte voor keur voor luxe. Maar zijn lieve lingscircuit zal het nooit meer worden, zo is op te maken uit zijn vooruitblik die hij deelt vanaf een dobberend ponton vol tafels, bar retjes en energiedrankjes, afge meerd aan een pier in de Port Her- cule, waar het dezer dagen filepar- keren is voor de miljoenen euro's kostende plezierjachten. Die glamoureuze setting waarin het zondag zal wemelen van de modellen, filmsterren en andere celebs, die kan hij wel waarderen. Maar de coureur in hem kijkt toch SUCCES vooral naar zijn podium. Naar het asfalt dat zich als een slang door het verleidelijke circus vol Gucci, Prada en Ferrari krult. Waaghals Een nostalgische omloop, waarop het de racende waaghals toch alle maal net wat te langzaam gaat. Nergens op de tocht tussen jacht haven en Monte Carlo Casino komt zijn teller boven de 300 per uur. En dat bizarre aantal van liefst 78 rondjes van slechts 3,3 kilome ter helpt ook niet mee. Verstappen: „Ik heb hier eigen lijk nog niet écht een moment meegemaakt dat het saai werd, omdat ik steeds uit ben gevallen. Maar saai, dat moet het zondag ei genlijk wel worden. Want dat zou betekenen dat ik de finish heb ge haald." Lyrisch kunnen (oud-)coureurs praten over de GP van Monaco. Maar vooral ook vol ontzag, van wege de uiterst nauwe wegen en vele bochten. „Het is alsof je met een helikopter door je huiskamer vliegt", vertelde oud-wereldkam pioen Nelson Piquet al eens sma kelijk. Thuis voelt Verstappen zich er absoluut, zo dicht bij z'n eigen bed, tv en Playstation. Maar speci ale gevoelens heeft hij voor de il lustere GP, die toe is aan editie 75, gek genoeg nooit gekoesterd. Bochten Nog zoiets. Die bochten hier. Ou dere coureurs duiden die door gaans aan met de klassieke namen als Massenet en Rascasse. Verstap pen kent de namen niet, noemt ze liever bij de nummers. „Want wat maakt het uit? Bocht 1, bocht 2, bocht 3. Kan toch óók?" Monaco. Wellicht moet de nog altijd maar 19-jarige Verstappen er nog van leren houden. Wat na tuurlijk niet meehelpt: die twee DNF'jes (did not finish) achter zijn naam. „Max kan goed verlie zen, als hij er maar van overtuigd is dat het niet beter kon. Maar als hij zelf wat heeft laten liggen, dan wordt hij narrig", aldus ex-cou- reur Jan Lammers. Cijfermatig deed hij het nergens slechter. Die nare statistiek uit gummen is zondag hét doel. En wellicht een eerste stap op weg naar toch nog een mooie romance. vrijdag 26 mei 2017 TENNIS Arantxa Rus of Quirine Lemoine gaat in actie komen in het hoofd toernooi van Roland Gar ros. De twee Nederlandse tennissters plaatsten zich gisteren voor de laatste ronde van het kwalificatie toernooi en treffen daarin elkaar. Ook Richèl Hogen- kamp is nog één zege ver wijderd van het hoofdtoer nooi in Parijs. De als vierde geplaatste Doetinchemse treft in de laatste horde de als dertiende geplaatste Britse Heather Watson. Kiki Bertens is al zeker van het hoofdtoernooi. Bij de man nen is Robin Haase de enige Nederlander. WIELRENNEN Mathieu van der Poel (foto) heeft giste ren de tweede etappe van de Ronde van België ge wonnen. De renner van Be- obank-Corendon was de snelste in een sprint in de rit over 199 kilometer van Knokke-Heist naar Moor slede. De veldrijder klopte Philippe Gilbert en Wout van Aert. Gilbert neemt, mede door drie bonificatie seconden, de leiderstrui over. Van der Poel had al aangekondigd dat hij slechts twee etappes zou rijden. De 22-jarige Neder lander stapte uit de wed strijd om een wereldbeker wedstrijd mountainbike te rijden in het Duitse Alb- stadt. ZEILEN Kiran Badloe heeft op de derde dag van de Delta Lloyd Regatta de lei ding in de RS:X-klasse overgenomen van Dorian van Rijsselberghe. Badloe profiteerde gisteren met de vijfde en twee eerste plaat sen van een mindere dag van de tweevoudig olym pisch kampioen die ne gende en tiende werd en een keer opgaf. Van Rijs selberghe staat tweede. Afrodite Zegers-Kyranakou en Anneloes van Veen wonnen de tweede race in de 470-klasse en bezetten de tweede plaats achter de Russen Pavel Sozikin en Denis Gribanov. De man nen en vrouwen varen een gemengde wedstrijd in Me- demblik. Max en Monaco, het is nog geen romance Arjan Schouten Monaco Een bizarre statistiek: na 2001 (Michael Schumacher) won er nooit meer een Ferrari-cou- reur op het stratencircuit in Monaco. Reken maar dat Sebastian Vettel van zins is om met die al zestien jaar durende vloek af te rekenen. De WK-leider noteerde gister middag in de training de snelste ronde van de dag in 1.12,720. Eerder op de dag moest hij Lewis Hamilton nog net voor laten gaan. Max Verstappen begon zijn derde raceweekeinde met een derde en een zesde plaats in de eerste trainingen. Grand Prix Monaco. Zondag om 14.00 uur. TV: Ziggo Sport. T Het F1-circuit van Monaco, waar Max Verstappen nog nooit het einde haalde, fotosgetty images en reuters

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 27