NAC mag dromen over terugkeer Advocaat zal op afstand selecteren 26 VAN NOOD Boek nu www.vannood.nl of bel 088 - 10 30 850 Cyriel Dessers, dit seizoen al goed voor 26 doelpunten, was de matchwinner met een goal in de 83ste minuut. De Belgische spits was in de eerdere confrontatie met FC Volendam ook al beslis send. De definitieve beslissing valt komende zondag bij de re turn in Nijmegen. Het is voor in terim-trainer Ron de Groot, die het overnam van Peter Hyballa, zijn eerste verlies als coach van NEC. Hij won alle vier de wed strijden onder zijn leiding. Het meest curieuze moment van de wedstrijd in het stijf uit verkochte Rat Verlegh Stadion was er kort voor rust, toen NEC- verdediger Wojciech Golla van het veld werd gestuurd na een vermeende overtreding op de doorgebreken Dessers. Arbiter Higler werd echter geadviseerd om de beelden nog eens te bekij ken. Nadat hij dat had gedaan, besloot hij zijn beslissing terug te draaien en mocht Golla het veld weer in. Play-offs eerste divisie Qmvv JsJRodaJC Voor de penningmeester van MW moeten het rare dagen zijn. Eerst is er de vreugde over een uitverkocht huis tegen Roda JC wat een extra, noodzakelijk zakcentje oplevert. En vervolgens moet de club ernstig re kening houden met een boete van de KNVB omdat supporters van de thuisclub hun emoties niet onder controle hadden. Wat een mooie voetbalavond had moeten worden tussen de rivalen MW en Roda JC, werd vooral ont sierd door supportersrellen. In de rust van het duel - waarin in de eer ste helft wel kansen waren voor beide ploegen, maar geen doelpun ten vielen - vonden met bivakmut sen getooide supporters het nodig om het veld op te lopen en de fans van Roda te bekogelen met allerlei voorwerpen. Zelfs de mededeling van de stadionspeaker dat het duel gestaakt zou worden, weerhield hen er van om van het veld te stappen. Om de situatie niet nog meer uit de hand te laten lopen, kwamen spe lers van beide clubs uit de kleedka mer om hun achterban toe te spre ken. Uiteindelijk duurde het bijna een half uur voordat de wedstrijd kon worden hervat. Spelers van beide clubs kwamen uit de kleedkamer om de fans toe te spreken MW kwam na de lange pauze als een komeet uit de startblokken. Kans na kans kregen de Maastrich tenaren, vooral via N'KoyiPedro en Labylle maar telkens was het net niet of stond er een speler van Roda in de weg. Roda kon daar, ondanks de duidelijke hand van de nieuwe trainers Rick Plum, René Trost en adviseur Huub Stevens weinig te genover stellen. De inzet van Ajagun werd door Martina van de lijn ge haald en het schot van Van Hyfte werd geblokt. De meest opvallende verandering bij Roda was zonder twijfel de te rugkeer van Henk Dijkhuizen. De rechtsback raakte vorig jaar april ernstig geblesseerd. Hoewel zijn contract bij Roda afliep, bood Roda hem de kans om te revalideren. Na negen maanden kreeg de verdediger de kans op speelminuten. Na de komst van Huub Stevens werd Dijk huizen terug naar het eerste elftal gehaald en werd basisspeler. Roda kletste er direct bovenop maar na een kwartier kwam MW steeds beter in de wedstrijd. En wat de Maastrichtenaren na rust lieten zien, dat geeft alle hoop op een span nende slotdag waarin beide clubs moeten uitvechten wie volgend jaar naast WV nog meer in de eredivisie speelt namens Limburg. Van 1\ood V.&1 z&n, onb&titfist d& st&densp&aaiis-ti Londen Berlijn j Parijs Praag vrijdag 26 mei 2017 A De videoref draaide de rode kaart van NEC-verdediger Golla terug, foto pro shots BREDA NAC Breda heeft een eerste stap richting promotie naar de eredivise gezet. De ploeg van Stijn Vreven won gisteravond het eerste play- offduel thuis met 1-0 van NEC. NOORDWIJK Op aandringen van bondscoach Dick Advocaat gaat Oranje met een groep van 28 spelers toewerken naar de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Luxemburg op 9 juni in Rotter dam. Advocaat, nu trainer van Fenerbahge, begint zelf pas op 6 juni aan de klus bij het Neder lands elftal. Advocaat zal op af stand de groep na de oefen wedstrijd tegen Ivoorkust op 4 juni in de Kuip kleiner maken voor het duel met Luxemburg. Op 31 mei oefent Oranje in en tegen Marokko. Advocaat: „We kiezen voor een brede selectie omdat de spelers gefaseerd instromen bij Oranje. En het is natuurlijk ook afwach ten hoe de internationals uit hun wedstrijden komen." Limburgse derby verpest MVV - Roda JC moest een Lim burgse kraker worden met als inzet een plaats in de eredivisie. Het werd een duel - zonder goals - dat vooral werd ontsierd door wangedrag van MVV-fans. Wilma Loop Maastricht A Supporters van MVV zorgden voor lang oponthoud halverwege het duel met Roda. Onder: Roda-spits Schahin schermt de bal af tussen twee MVV'ers. foto pro shots, vi images VANAF €179,- REIZEN Stedentrips incl. busvervoer hotelovernachtingen ontbijt 4 daagse stedentrip 4 daagse stedentrip 4 daagse stedentrip 4 daagse stedentrip Vertrek: 1,7, 10, 13,22,25,28, Vertrek: 1, 7, 10, 13, 19,22, 28,1 Vertrek: 1, 7, 10, 13, 19,25,28, Vertrek: 16, 19, 22, 25, 28, 31 jut, 3, 9, 12, 18, 2124 aug 31 jut, 3, 9, 12, 18, 21, 24 aug 31 jut, 3, 9, 12, 18, 21, 24aug 31 jut, 3, 9, 12, 18, 21, 24aug Alle fouten voorbehouden. Exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. -«b-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 26