m 46 Anouk terug als 'neerlands beste' 20 MEE VINCENT LUISTERT RADIO FRANK MASMEIJER OVER DRUGSZAAK De radio stond gisteren bol van de lijst jes. Omroep Zeeland zond de Zeeuwse Top 40 uit met op 1... Juist, Blöf, Hier aan de kust, de Zeeuwse kust waar de mensen onbewust zin in mosselfeesten krijgen. Radio NH deed de Top 100 van het Noord- Hollandse lied met Acda en De Munnik, op 1, Het regent zonnestralen. Radio 10 bracht de Stars In Heaven 110, dit met het oog op Hemelvaart. Er stonden uit sluitend liedjes in van popartiesten die ons door wat voor oorzaak dan ook zijn ontvallen. Dat kan moord zijn, of drank, dope, medicij nen, een erge ziekte of gewoon ouderdom. Dit laatste is vrij zeldzaam onder popmusici. George Michael liep vooraan in de dodenpa- rade met Careless Whisper. John Lennon, Prince, Michael Jackson, Elvis, Winehouse, Hendrix, ze zongen en speelden allemaal van boven op ons neder. De luisteraar van 3FM werd vergast op de Festival Top 100 die aangevoerd werd door De Staat. Zo lijst de radio zich anno 2017 door het jaar heen. Er gaat al geen dag voorbij of er is wel ergens een lijst. Vandaag kun je op Radio 5 bijvoorbeeld de Top 200 van de jaren '70 ho ren. Het is een soort Highlights Top2000-lijst geworden. Eagles, Queen, Deep Purple, Led Zeppelin's Stairway to heaven, kortom: de hits die vanaf volgend jaar of het Festival Oude Muziek te Utrecht op authentieke instrumen ten ten gehore zullen worden gebracht. Wedden dat er binnenkort een station op het idee komt om een lijst uit te zenden van platen die we voorlopig even niet meer op de radio willen horen? Qmusic heeft natuurlijk al de Foute Lijst, daar staat muziek in die je ei genlijk niet mooi mag vinden van jezelf of je omgeving maar die je toch in het geniep kei hard meezingt, in de auto bijvoorbeeld, met alle raampjes dicht. Dat zijn de zogenaamde guilty pleasures. Manuela van Jacques Herb of Zou het erg zijn lieve opa van Vader Abraham en Wilma of Heintje of Gratje, dat weet ik niet meer exact. Nee, een echte lijst met songs waarvan we de komende 40 jaar verschoond willen blij ven. Niet per se omdat ze slecht zijn, maar omdat we ze kunnen dromen. De stembussen zijn nu geopend, stuur mij uw suggesties, dan zal ik ervoor zorgen dat de lijst integraal wordt uitgezonden. 29 Februari 2or8 lijkt me daarvoor een zeer geschikte datum. Quote van de dag 'Ik wilde het liefst rechtstreeks naar huis zwemmen' Shake it Off uitgesteld Ariana-fans in actie Frank Masmeijer hoort binnen enkele weken of hij wordt veroordeeld voor cocaïnesmokkel. In afwachting van de uitspraak vertelt de voormalige quizmaster openhartig over de geruchtmakende zaak, zijn liefdesleven en de hoop op een nieuwe televisiecarrière. "Hier heb ik grote delen van mijn jeugd doorgebracht". Frank Masmei jer loopt goedgemutst over de stei gers van een haventje in Loosdrecht. In de buurt woont zijn moeder bij wie hij tijdelijk ingetrokken is. „Ik kijk nu rond voor een appartementje of een woonboot. Hier wil ik wel wo nen. Gisteren zaten we nog in een bootje op het water." Hij laat een brede, hagelwitte glim lach zien. De zelfverzekerde lach die velen zal terugvoeren naar de hoog tijdagen van het grootse tv-amuse- ment uit de jaren '80. „Hier heb je meteen een vakantiegevoel, alsof je in Zuid-Frankrijk zit." Een vakantiegevoel, dat heeft Frank Masmeijer (55) lang niet gehad. Al zou je dat op basis van zijn diepge- bruinde gezicht niet zeggen. De voormalig horecaondernemer en quizmaster van onder meer De Holi- dayshow werd in oktober 2014 opge pakt op verdenking van cocaïne smokkel in de haven van Antwerpen Ik reed een Porsche, mijn vrouw een Bentley, nu denk ik: waarom? waar hij lange tijd woonde met zijn twee dochters en inmiddels ex- vrouw Sandra. De drugs, in totaal 476 kilo, zaten verstopt tussen een partij bananen. Hij zat liefst tien maanden in voorarrest en hoorde twee weken geleden van de strafeis: zeven jaar. Dus hoe het écht met hem gaat? „Goed joh", klinkt het ineens wat voorzichtiger. „Wel spannend na tuurlijk, want we zijn afwachting van de uitspraak." Masmeijer hoopt dat de rechter over een paar weken de eindelijk uitspraak doet. „Mijn advocaten zijn gelukkig heel positief over de uitspraak", vervolgt Masmeijer. „Het is ook een heel an dere situatie dan geschetst wordt. Men vindt het blijkbaar leuk de boel op te blazen. Ten eerste, ik moet he lemaal geen zeven jaar zitten. Daar gaat, als ik word veroordeeld, een heel stuk vanaf. Ik heb al tien maan den in voorarrest gezeten. Veel te lang, vinden ook mijn advocaten. En allemaal puur op basis van een ver moeden hè?! En het trieste: overal lees je dat ik zou hebben bekend. Niet waar! Ik héb niet bekend. Dat ik heb POP Een concert van Anouk draait eigen lijk altijd om twee kwesties: is de zangeres werkelijk gemotiveerd én is haar stem in conditie? Het duurde vier liedjes voor er in de Amsterdamse Ziggo Dome antwoord was op beide vragen. En dat antwoord luidde hartgrondig ja. Eerste overtuigende bewijsstuk hier voor: een heerlijk scheurende bluesversie van Three Days in a Row. Toen die ene brulnoot op orkaanvolume door de uitverkocht zaal rolde, voelde ieder een het: dit wordt een fraaie avond. Na een lang zwan gerschapsverlofhad Anouk het live spelen duidelijk gemist. Oogde ze tij dens haar Ziggo Dome-reeks in 2015 nogal mat, nu was ze vurig als vanouds. Alle energie ging naar de muziek. Schitterde ze eerder tussen de songs door nog we ieens als vuilbekkende podi umdiva, in de Ziggo Dome sprak ze nauwelijks met de zaal. Het bleef bij een bedankje aan het publiek: 'Jullie zullen na Manchester wel met een dubbel gevoel hier naartoe zijn gekomen.' Het maakte niet uit dankzij een reeks aan krachtige uitvoeringen van bekende songs. Zo leefde Let's Run Away Together op van de toegevoegde blazerssectie en werd ook bij voorbeeld For Bitter or Worse met bezielde uitvoeringen naar een hoger niveau getild. Met dit concert laat Anouk maar weer eens zien dat er nog steeds maar één Nederlands beste is. Zij zelf. vrijdag 26 mei 2017 es Reageren? vincent@persgroep.nl Inge de Bruijn over het moment dat ze naakt ging in Adam Zkt. Eva VIPS GO FILM De opnames van de dansfilm Shake it Off zijn opgeschort vanwege een blessure van Timor Steffens. De hoofdrolspe ler raakte op de filmset gebles seerd aan zijn achillespees en wordt komende week geope reerd. MUZIEK Fans van Ariana Grande zijn een actie gestart om One Last Time op nummer één te krijgen in de Britse iTunes- hitlijst. Zij roe pen iedereen op om het liedje te downloaden ter nagedachtenis aan de slachtof fers die vielen in Manchester. 'Dat ik heb bekend is fake news' i Gudo Tienhooven Dennis Jansen Anouk in Ziggo Dome —Stefan Raatgever

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 20