Delano zoekt een huisgenoot Beter Onderwijs Nederland dreigt overheid met rechtszaak Sonja Hemple weet eindelijk wie het dagboek over haar zusje schreef. Beter Onderwijs Nederland (BON) dreigt de overheid voor de rechter te slepen, omdat te veel opleidingen in het hoger onderwijs op Engels als voertaal overgaan. Binnen Buiten Zo voorkom je brand in huis De onderwijsvereniging stelt dat de hogescholen en universiteiten veelal om verkeerde redenen van de eigen taal afstappen. „Ze gooien het Nederlands gewoon overboord om meer buitenlandse studenten aan te kunnen trekken", aldus voorzit ter Ad Verbrugge. De gang naar de rechter blijft al leen uit als het nieuwe kabinet in het regeerakkoord opneemt stren ger op te treden tegen hogescholen en universiteiten. Sinds enkele ja ren dringt BON al bij het ministerie van Onderwijs aan op handhaving. Inde wet staat dat het onderwij s in principe in het Nederlands gegeven moet worden, tenzij er goede rede nen zijn daarvan af te wijken. Bo vendien staat er ook in dat instellin gen voor hoger onderwij s aandacht moeten besteden aan de Neder landse taal. Volgens de vereniging bieden ho gescholen en universiteiten echter steeds vaker Engelstalige opleidin gen aan om extra geld in het laatje te krijgen. Met Engelstalige studies trekken ze namelijk meer buiten landse studenten. Nederlandse studenten moeten te veel aan kwaliteit inleveren, vindt BON. „Hogescholen en uni versiteiten klagen nu al dat veel eer- stejaars het Nederlands niet eens goed beheersen, laat staan Engels", constateert Verbrugge. Bovendien spreken ook docenten het Engels onvoldoende om écht goed les te kunnen geven. „Als we studenten echt goed Engels willen leren, kun nen we ze beter een halfjaar naar Het Nederlands gaat overboord om meer buitenlandse studenten te trekken Engeland of Amerika sturen. Het niveau van Engels als moedertaal halen ze zo nooit", aldus de voorzit ter. BON vindt dat het ministerie de wet strikter moet handhaven en per opleiding moet bekijken of de overstap op het Engelstalig onder wijs noodzakelijk is voor een beter studieresultaat. Zeker in de bache lorjaren is dat volgens BON meestal niet het geval. Verbrugge: „Het Engels hoeft echt niet hele maal uit de opleidingen te verdwij nen, maar er moet meer aandacht zijn voor de taalbeheersing van studenten. Dat kan betekenen dat opleidingen deels in het Neder lands en deels in het Engels zijn. En misschien moeten sommige vak ken zelfs in het Duits of Frans wor den gegeven." Nieuwsmedia De 22-jarige Delano Sturms uit Hulst is meervoudig gehandicapt. Hij woont in een zorgappartement aan het Blaauwe Hofke in zijn woonplaats. Dat appartement is zo groot dat er best iemand bij kan. Want de 24-uurszorg in het Blaauwe Hofke is heel mooi, maar ook duur. ZEELAND 2 FOTO CAMILE SCHI 'Te veel Engels op scholen' Ellen van Gaaien Amsterdam -Ad Verbrugge (BON) »P6 <zZ/-ipJN> 27°C Zonnig en zeer warm pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1