Nederland - Ivoorkust EUWS 11 Hét gezinsuitje op le Pinksterdag! 23r- Ga naar pzc.nl/oranje Ja, het geklaag kan beginnen want voor veel mensen wordt het dit weekeinde veel te heet. Vandaag al richting de 27 graden. En - goed nieuws voor zonaanbidders - za terdag wordt het tropisch warm. „Het wordt spannend of we het warmterecord in De Bilt van 27 mei 2005 breken. Toen werd het 30,7 graden. En in Gilze-Rijen zelfs 32,6 graden. Zaterdag is er geen wolkje te bekennen en voert de wind uit het zuidoosten een warme droge lucht aan", zegt weerman Raymond Klaassen van Weerplaza. „Het wordt niet broeierig, maar voor veel mensen zal het toch te warm zijn. We hebben het eens gevraagd aan onze volgers op Twitter en Nederlanders voelen zich het lekkerst bij zo'n 23 gra den." De ANWB verwacht ook van daag en zaterdag grote drukte richting de kust. Gisterochtend stond er even voor 12 uur 200 kilo meter file. Verkoeling is aan zee wel te vinden. Eén duik en alle hitte is foetsie want het zeewater is nog maar 15 graden. We danken de Zuid-Europese omstandigheden aan hogedrukge- bieden boven Duitsland en Dene marken. Die zorgen er ook voor dat Zuid-Europa dit keer de klap pen krijgt in de vorm van insta biele lucht met regenbuien en la gere temperaturen. Het blijft niet zo. Zondag wordt een overgangs dag. De droge zomerwarmte maakt plaats voor een broeierige en een beetje benauwde hitte. In de natuur neemt ook de droogte toe. In Utrecht, Zeeland en de kop van Noord-Holland geldt inmiddels code oranje, waarbij er een verhoogde kans op natuur- brand is. Het RIVM en het KNMI hebben gisteren overlegd of het nationaal hitteplan in werking gesteld moet worden. Maar daarvoor is het toch net niet warm genoeg. Pas bij een verwachting dat het vier dagen boven de 27 graden wordt, worden GGD'en, het Rode Kruis, gemeen- ten, verzorgings- en verpleeghui zen, huisartsen en thuiszorg opge roepen om vooral te letten op ou deren, mensen in zorginstellin gen, chronisch zieken en mensen met overgewicht. Zij kunnen de hitte niet zo goed aan. Veel drinken, in de schaduw blijven en het huis koel houden met ventilatoren en airco's is dan het devies. Elke graad die de ge middelde temperatuur boven het langjarig gemiddelde ligt, leidt tot een extra sterfte van 30 personen per week, zo blijkt uit onderzoek van het CBS. Zondag 4 juni 119.30 uur I De Kuip, Rotterdam per ticket V/A' vrijdag 26 mei 2017 Weersverwachting: véél te heet Mensen genieten van het warme zonnige weer in het Vondelpark, foto remko de waal/anp Het kan niet op met het weer, morgen gaat er misschien wel een hitterecord aan. De buien vallen in Zuid-Europa en wij laven ons aan de droge zomerse warmte. Maar een Nederlander voelt zich eigenlijk het lekkerst bij zo'n 23 graden. Ton Voermans Utrecht v Het wordt spannend of we het warmterecord van 27 mei 2005 breken. Toen werd het 30,7 gra den in De Bilt. Slechts éénmaal eerder was Ivoorkust tegenstander van Nederland. Op het WK van 2006 won Oranje in de groepsfase met 2-1. Het oefenduel tegen Ivoorkust is voor Oranje de eerste van twee wedstrijden in een week tijd in De Kuip. Beleef deze wedstrijd nu extra voordelig! 15 r r II

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 11