DE WEEK geveïuty Martijn moet flink dokken Hoelang de reis ook duurt... Via Oslo naar Stockholm 9 Ajax-fans doen er alles aan morgen bij de finale van de Europa League tegen Manchester United te zijn. „Wij zijn de enige supporters die massaal zonder kaartje naar het stadion afreizen." Morgen is het precies 22 jaar geleden dat Pa trick Kluivert het Ajax van Louis van Gaal met een puntert je de Champions League bezorgde: 1-0 tegen AC Milan. Het is de laat ste keer dat Ajax Europees succes kende. Maar als het aan honderdduizenden Ajacie- den ligt, komt daar morgen verandering in. En wie wil daar niet bij zijn? 10.000 tickets kregen de fans van Ajax, het duurde nog geen halfuur voordat ze allemaal verkocht waren. „Enorm belangrijk. Een hele generatie sup porters maakt zo'n succes voor het eerst mee. Fans hebben er alles voor over om bij de finale te kunnen zijn", zegt Daniël Dek ker, voorzitter van de supportersvereniging Ajax. „Mensen waar ik vijfjaar niks van heb gehoord, sturen mij opeens een appje met de vraag of ik nog aan een kaartje kan ko men." Echte fans kijken ook niet op een paar uur meer of minder. Negentig minuten voetbal is hun een hoop waard. „Sommige mensen zitten twintig uur in de auto en kamperen zelfs onderweg om er maar bij te kunnen zijn." Vraag dat maar aan Niels Hoffman. Hij huurde in zijn eentje een heel vliegtuig om in Stockholm te komen. Prijskaartje: ruim een ton. „Het is een mooie kans voor Ajax om eindelijk weer een Europese prijs te pakken, daar móet ik gewoon bij zijn. Alle directe vluchten waren al volgeboekt, dus besloot ik in een split second zelf maar een vliegtuig te huren." Een enorm financieel risico, maar daar lag Hoffman niet van wak ker. In zijn vliegtuig, een Boeing 737-800 is plek voor '189 super-super-enthousiaste supporters'. Eens te meer bleek hoe graag Ajax-fans de historische wedstrijd willen meemaken, want het vliegtuig zit helemaal vol. „Er zijn zelfs wachtlijsten." Vanmiddag vertrekt het vliegtuig van Hoffman. „We gaan even een beker ophalen in Stock holm!" Ja, maar je moet van goeden huize komen om nu nog een ticket te kunnen betalen. Op Marktplaats is het lastig toegangsbewijzen te vinden voor minder dan 800 euro per stuk. Toch zijn er veel supporters die hun vlucht naar en hotel in Stockholm al hadden geboekt voordat ze een kaartje hadden. „Ik denk dat wij het enige land zijn waar dat ge beurt", zegt Dekker. Hij raadt het sterk af om online voor woekerprijzen kaartjes te kopen. „Het is echt erg onverstandig, want de kaartjes zijn allemaal op naam verkocht." Dat er op de Coolsingel een aardig feestje kan worden gebouwd, is sinds vorige week bekend. Maar in Amsterdam kunnen ze er ook wat van. Op veel locaties hangen grote schermen op waar honderden fans de wed strijd volgen. Maar de echte place to be is na tuurlijk het Museumplein, waar ruim 100.000 fans zich zullen verzamelen om hun club, ruim 1.100 kilometer verder, aan te moedigen. DAB+, kabel nporadio5.nl Luister nu VAN DE JAREN 20 t/m 26 mei dinsdag 23 mei 2017 ELST Ajax-fan Martijn Fransen (27) uit Eist beseft het nog nauwelijks. Hij is morgen avond één van de gelukkigen die in Stockholm in het stadion zit bij de finale van de Europa League tussen Ajax en Manchester United. Fransen is - met deze trip erbij - zo'n 2.000 euro kwijt aan het succesvolle Europese seizoen. Je moet er wat voor over hebben, fotoerikvanthullenaar Voor Ajax-supporter is het een sport om erbij te zij n Auke van Eijsden Peter Winterman Amsterdam/Stockholm Wanneer pakte Ajax voor het laatst een grote Europese prijs? Hoe belangrijk is het voor Ajax-fans om bij de finale te zijn? Kan het nog gekker? Kun je nu nog aan kaartjes komen? Hoe maakt Amsterdam zich op voor de fi nale? AMSTERDAM Hoelang het duurt om met de auto en de boot vanuit Amsterdam in Stockholm te komen? Tom Bolsius (27, rechts) heeft geen idee. Met drie vrienden, onder wie Pelle de Laaf (28), is hij op weg naar de finale in de Zweedse hoofdstad. Het belangrijkste is dat hij er komt. „En van tevo ren wil ik nog even feesten in de stad." MIJDRECHT Michiel Vergeer (36) uit Mijdrecht stapt vandaag om 7.00 uur in Utrecht op de trein. Met voetbalvriend Dennis vertrekt hij naar Düsseldorf. In Duitsland pakt hij het vliegtuig naar de Noorse hoofdstad Oslo. Van daaruit vliegt hij door naar Stockholm. „Best een pittige reis, maar ik móét bij de finale zijn."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 9