T Zwemmers laten zich gelden in Eindhoven Kloetinge gaat in eigen huis vol voor de winst 13 Het reguliere voetbalseizoen zit erop en de stemmen zijn geteld: dit zijn de nominaties voor de Zeeuwse Voetbal Awards, een initiatief van CTV Zeeland en de PZC. SPELER zv I en geroutineerde kee per, een robuuste ver dediger en een piep- jonge belofte zijn geno- 1 mineerd voor de ver kiezing Voetballer van het Jaar. Op donderdag 8 juni zijn Joan van Belzen (Vlissingen), Julius Bliek (Kloetinge) en Yarick Dorst (Bruse Boys) de drie kanshebbers voor deze prijs tijdens de Zeeuwse Voetbal Awards. De Zeeuwse Voetbal Awards zijn een initiatief van de regionale televisiezender CTV Zeeland en de PZC. Gedurende het voetbal seizoen zijn door een gemêleerde vakjury punten gegeven aan spe lers, clubs en trainers in verschil- Wordt het de geroutineerde goalie, robuuste verdediger of piepjonge belofte? lende categorieën. Op de slot- avond in CineCity in Vlissingen worden de hieraan gekoppelde awards uitgereikt. Doelman Joan van Belzen is ge nomineerd voor zijn optredens bij hoofdklasser Vlissingen. Het hele seizoen toonde hij zich een be trouwbare doelman, die punten pakte voor zijn club. Zondag speelde hij ook een hoofdrol in de gewonnen strafschoppenreeks te gen Jong FC Den Bosch in de na- competitie. Julius Bliek heeft zich dit sei zoen ontwikkeld tot een onmis bare schakel centraal achterin bij eersteklasser Kloetinge. Bij de spaarzame wedstrijden waarin hij afwezig was, morste Kloetinge dure punten in de strijd om het van het jaar kampioenschap. Op de slotdag ging de titel aan de neus van Kloe tinge voorbij en nu strijdt de club in de nacompetitie voor promotie. Yarick Dorst (18) werd door de panelleden bestempeld als een van de smaakmakers van Bruse Boys, dat zich in de tweede klasse tot kampioen kroonde, en met zijn goede optredens verdiende de jon geling en ex-speler van JVOZ een nominatie voor de titel Speler van het Jaar. Daniël Wissel was dit seizoen productiever dan ooit tevoren. Zijn dertig doelpunten vormden een belangrijk onderdeel van de plaatsing van tweedeklasser Zee- landia Middelburg voor de nacom petitie en door die productie gaat Wissel aan de haal met de trofee voor de Topscorer van het Jaar. Voor Trainer van het Jaar zijn twee kampioenenkwekers geno mineerd. Nick Corré loodste Arne- muiden terug naar de tweede klasse waarnaar de club zo hun kerde. Marco Groeneveld bracht Bruse Boys na één jaar afwezig heid terug in de eerste klasse. Ruud Pennings doet met Vlissin gen nog altijd een gooi naar de derde divisie. Als Club van het Jaar komen in aanmerking de drie zondagclubs die momenteel alledrie nog in de race zijn voor promotie via de na- competitie: Vlissingen, Goes en Zeelandia Middelburg. Voor Speelster van het Jaar zijn genomi neerd Maud Kuijpers (IJzendijke), Angelique Hage (Smerdiek) en Amy Hiemstra (Oostkapelle). De andere awards die donder dagavond 8 juni worden uitgereikt zijn die van Doelpunt van het Jaar en Scheidsrechter van het Jaar. Bij de vrouwen senioren viel Si- mone de Rijcke uit Hulst drie keer in de prijzen. Zo werd zij tweede op de too en 400 meter vrije slag en pakte zij brons op de 400 meter wisselslag. Bridget de Bat van DZK zwom twee Zeeuwse records uit de boeken Kalle van Gemert van De Zeeuwse Kust (DZK) scherpte zijn eigen Zeeuwse toptijd voor negen tienjarigen aan tot 2.15.58 en werd daarmee derde bij de mannen seni oren. Bridget de Bat van DZK was bij de meisjes junioren 2 goed op dreef De Terneuzense was de snelste op de 400 meter vrije slag, de 400 me ter wisselslag en de 50 en 100 meter rugslag. Op de laatste twee afstan den zwom zij een Zeeuws record voor dertienjarigen. In de jaargang 2005 viel Lien Fer- mont van De Schelde uit Terneu- zen op met twee overwinningen. DZK-zwemster Babet de Voogd won de 400 meter vrije slag bij de junioren 3. Van der Zouwen zag afgelopen za terdag namelijk met eigen ogen hoe Smitshoek XerxesDZB (dat vorige week dinsdag nog met 1-1 gelijkspeelde tegen Kloetinge) met liefst 6-3 versloeg. „Na een uur kreeg Xerxes een rode kaart en toch kwam die ploeg nog op 1- 2", blikte hij terug. „Ze verdedig den die voorsprong alleen niet, maar bleven achterin één-op-één alleen niet meer. „Ricardo Merre- laar stond toen bij hen in de spits en die is vorig jaar zomer vertrok ken", wist Van der Zouwen. „Dat scheelt in mijn ogen een slok op een borrel. Sean Verburg is zijn vervanger, maar dat is denk ik op dit moment nog niet de aanvaller die Smitshoek voor de hoofd klasse gaat behouden." Meer opties Zelfheeft Van der Zouwen in aan vallend opzicht weer wat meer opties. Thijs van den Dries en Mark Schuit keren na blessures te rug in de wedstrijdselectie en zijn (als invaller) inzetbaar. „Zeker Mark is absoluut nog niet fit, maar hij kan misschien met een paar acties in de slotfase nog wat force ren." Achter de naam van verdedi ger Julius Bliek staat nog een vraagteken. Hij heeft wat last van zijn hamstring en onderging zon dag een dry needling-sessie. Remco van Tiggele kampt met een lichte blessure aan zijn enkel en is niet okselfris. ROUTE We kunnen lekker ons eigen spelletje spelen: hoog druk zetten spelen. Dat is vragen om moeilijk heden tegen Smitshoek, dat de bal vaak keihard naar voren schiet naar die drie snelle spitsjes." Voor die lange ballen van ach teruit moet Kloetinge vanavond dan ook waken, meent Van der Zouwen. „Wij moeten zorgen dat zij die lange bal niet eens kunnen geven, dus we kunnen lekker ons eigen spelletje spelen: hoog druk zetten. Maar dan nog is het oppas sen, want ze hebben een paar spe lers die lekker kunnen voetballen." Zo goed als vorig seizoen - toen Smitshoek zich tot kampioen kroonde in de eerste klasse - is het dinsdag 23 mei 2017 Rudy Boogert Vlissingen Julius Bliek (Kloetinge) Yarick Dorst (Bruse Boys) Joan van Belzen (Vlissingen) i'/.f l Bij de Regionale Zomer Kampi oenschappen in Eindhoven heb ben enkele Zeeuwse zwemmers goed gepresteerd. De regionale titelstrijd, waar zwemmers uit Zeeland, Noord-Brabant en Lim burg tegen elkaar uitkomen, be leefde afgelopen weekend zijn vuurdoop en vervangt het jaar lijkse provinciale kampioen schap. Joram Lawalata Eindhoven De opdracht voor Kloetinge is vanavond simpel: hoofdklasser Smitshoek verslaan en de fi nale van de nacompetitie is be reikt. „We hebben vanaf het begin dat scenario in ons hoofd gehad", vertelde trainer Arie van der Zouwen aan de vooravond van de ontmoeting met de ploeg uit Barendrecht. „Als we vorige week met 0-2 van Xerxes hadden gewonnen, was dat uiteindelijk nog niet voldoende geweest om thuis genoeg te hebben aan een ge lijkspel." Mitchell Minnaard Kloetinge - Arie van der Zouwen Kloetinge speelde tot de laatste speeldag mee om de titel in de eerste klasse C, maar kwam twee punten tekort voor een beslissings wedstrijd. De Bevelandse zaterdagclub plaatste zich als winnaar van de tweede periode voor de nacompeti tie en daarin wacht van avond (19.00 uur aftrap) Smitshoek. Die ploeg stond na 28 wedstrijden op slechts 24 punten en dat betekende een veertiende plaats in de hoofdklasse A, waarin ook Hoek (achtste) uitkwam. Bij een gelijkspel of zege van Smitshoek van avond is die ploeg door; Kloetinge moet winnen om zich te plaatsen voor de fi nale. In twee wedstrijden (uit- en thuis) is de winnaar van Poule 4 (WHC, d'Olde Veste'54 of Oranje Nassau) dan de tegenstander. Remco van Tiggele (rechts) in september 2015 in actie tegen Smitshoek, de tegenstander van vanavond, foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 72