Geen rook meer in café De Hoppit gemoderniseerd?. Voorzichtig beleid en belastingverhogingen werpen vruchten af Wethouder Frank van Hulle had gisterochtend zijn feestneus wel op kunnen zetten bij de presentatie van de meerjarenbegroting. Alle seinen staan op groen voor de gemeente Terneuzen. Kroegbaas Henk Hut heeft lange tijd gevochten tegen het anti-rookbeleid maar gooit nu toch echt de handdoek in de ring. zeeland 8 Terwijl twee andere grote Zeeuwse gemeenten, Vlissingen en Middel burg, financieel in zwaar weer ver keren, zit Terneuzen er warmpjes bij. Eén van de belangrijkste oorza ken is dat Terneuzen nooit een ac tieve grondpolitiek heeft gevoerd. Vlissingen en Middelburg zadelden zich in economische hoogtijdagen op met te dure gronden, Terneuzen deed dat niet. Dat verklaart niet alles. Het Rijk geeft Terneuzen de komende jaren meer geld, Terneuzen heeft fors in het aantal ambtenaren gesneden én heeft de belastingen de laatste jaren behoorlijk verhoogd, met drie pro cent. Het slechte nieuws voor de inwo ners van Terneuzen is dat ook voor 2018 die belastingverhoging wordt voorgesteld, maar vanaf 2019 zijn geen tariefstijgingen meer inge boekt. Volgend jaar zijn er gemeen teraadsverkiezingen. Een nieuw be stuur treedt daarna aan. Dat mag er over beslissen. Terneuzen heeft evenals Vlissin gen en Middelburg een flinke schul denpositie van ruim 200 miljoen euro, vooral veroorzaakt door inves teringen in voorzieningen als sport accommodaties, musea en scholen. Terneuzen is evenwel in staat die last te dragen, mede dankzij de his torisch lage rente op leningen. De schulden nemen de komende jaren bovendien licht af en het gemeente lijke spaarpotje, de algemene re serve, groeit sterk door inkomsten uit de nieuwe belasting op kabels, leidingen en buizen. Opmerkelijk blijft hoeveel geld Terneuzen overhoudt op taken in het kader van de Wet maatschappe lijke ondersteuning (Wmo), zoals huishoudelijke hulp. Het Rijk heeft bij de overheveling van die taken nog wel een stevige bezuiniging doorgevoerd. Tegenover een over schot op de Wmo in 2016 van ruim 3,2 miljoen euro staat een half mil joen tekort op de Jeugdzorg. Beide Terneuzen heeft net als Vlissingen en Middelburg vrij veel schulden, maar kan die dragen potjes wil het college van B en W sa menvoegen. Van Hulle: „Het gaat in beide gevallen toch om zorg." De gunstige financiële positie stelt Terneuzen in staat voorzichtig te blijven investeren. Als de voorte kenen niet bedriegen, krijgt nieuw bouwwijk Othene volgend jaar (ein delijk) een directe aansluiting op de provinciale weg richting Zaamslag en Terneuzen-Zuid. Voor de Rivie renbuurt staat de bouw van 'één toe- komstbestendig schoolgebouw' ge pland. Nu zijn daar nog drie school gebouwen, van De Hille, De Geule en De Meerpaal. Verschillende andere investerin gen die op de rol staan, zijn: renova tie van de toren van de Protestantse kerk in Zaamslag en de Willibror- dustoren in Terneuzen, vervanging van de dug outs van honkbalvereni ging Zeeuwse Honk, aanpassing be lijning atletiekbaan Scheldesport, vervanging van de verlichting van RKW Koewacht en W Philippine en vervanging van één tennisbaan in Zaamslag. It dinsdag 23 mei 2017 pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl De waterkant van Terneuzen komt meer en meer tot leven. Bij de oude Veerhaven is in een paar dagen een pop-up restaurant verrezen, Foodjut- ters. Ivo Geernaert van eve nementenbureau Ivooh! en Mark Bron van traiteur Zeeuwse Bron stonden er vorig jaar herfst al een week mee op de Panoramaweg bij Breskens. Dat beviel zo goed dat ze besloten deze zomer in Terneuzen hun bivak op te slaan. Donderdag is de ope ning. Mark: „En we blijven mi nimaal tot september." FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Terneuzen zit er warmpjes bij Harmen van der Werf Terneuzen - Frank van Hulle, wethouder De gemeenteraad beslist in juli over de meerjarenbegroting.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 65