Even remmen en rondkijken Geen geld klimaat naar warmte-koude-opslag Sla uw Kans - w Te koop: The Beatles op Concert at Sea 2 Zo'n 10.000 Ajax-fans zijn morgen in Stockholm voor de finale van de Europa League. Onder hen vele Zeeuwen. „Dit mag je gewoon niet missen. Dit is echt iets unieks." AJAXFINALE ZEEUWSE FANS Commentaar Deze week begint met twee opvallende verhalen over medi sche praktijken met zeer grote sociale gevolgen. Het ene gaat over euthanasie, het andere over draagmoederschap. Beide verhalen zijn een sterk pleidooi voor zorgvuldigheid. Huisarts Sjef Boesten vertelt hoe hij zijn laatste euthanasie zal plegen. Hij is doodziek. Dus zal hij ook zijn eigen leven beëindigen. De afgewogen wijze waarop hij tot dat besluit komt en de deskun digheid die hij gebruikt, wens je iedereen toe. De nuchtere vastbe radenheid van Boesten is mooi. Maar dat juist hij, als arts verbon den aan de Stichting Levenseindekliniek, grote vraagtekens zet bij de verruiming van de euthanasiewet valt pas echt op. Het kan geen kwaad als de onderhandelaars over een nieuw kabinet even de tijd nemen om eens goed na te denken over Boestens aarzelingen. Mis schien moet de initiatiefwet die nu voorligt, in de koelkast. Dat zal een formatie met de Christenunie bespoedigen. Ook met het draagmoederschap moeten we oppassen dat we onszelf niet voorbijlopen. Want het verhaal van het Twentse homo stel dat een baby moet teruggeven omdat de draagmoeder en haar partner de biologische ouders blijken te zijn, is te schrijnend voor woorden. In het belang van alle betrokkenen zijn veel strengere procedures en controles nodig. Nu ontbreekt regelgeving. Het voornemen tot verruiming van de euthanasiewetgeving en het toestaan van draagmoederschap komen ongetwijfeld voort uit goede bedoelingen. Maar de kanttekeningen van deze stervende huisarts zijn zeer nuttig en het draagmoederschap is in Twente dui delijk ontaardt in een diep drama. Nederland lijkt een beetje te veel haast te hebben om het iedereen naar de zin te maken. Bij het in slaan van nieuwe wegen is het vaak nodig te remmen en eens rustig rond te kijken. Willen we dit op deze manier? Opvallende verhalen uit de medische praktijk pleiten sterk voor zorgvuldigheid Burgemeester en wethouders had den de raad voorgesteld om 75.000 euro te gebruiken voor dit jaar ge maakte kosten rondom de proble men met de WKO. Het geld zou volgens het college worden be steed aan juristen, praten met be woners en bureaumedewerkers. Op zich vindt SP-raadslid Floor van La moen dat prima, maar omdat dat niet direct 'milieuwinst' oplevert, moet het geld niet uit 'de kleine mi- lieupot' komen, vindt hij. Opposi tiepartijen D66, SP, PvdA en GroenLinks dienden daarom afge lopen week een gezamenlijk amen dement in om daar niet toe over te gaan. Het kwartje voor de indieners van het amendement viel toch de goede kant op Waar wethouder Derk Alssema had gerekend op steun van de coalitie partijen CDA, VVD en SGP-CU, viel het kwartje voor de indieners van het amendement toch de goede kant op, aangezien de coalitie door afwezigheid van enkele raadsleden geen meerderheid had. ALMANAK Die Vlissingse schuimt graag de weggeefhoeken af op Facebook. Ook als ze niets zoekt of kwijt wil, puur om de taaiverrassingen die mensen er in alle onschuld achterlaten. Zo vond ze een bruidsluier, een twaletas (hardop snap je 'm) en een chez lounge (chaise longue). Leuk in de receptenhoek: aardbijen, als ook de obezine (aubergine) en de koesjet (courgette). In de afdeling diversen was er een lezerzwaard en korting op een High Thea. En dan dat stenen hazenpaardje. Niet opgehaald gaat het in de konteener. „Sla uw kans!" Eerste plaats voor brandweerkorps Pannakooi voor jarig Apollo '69 Enquête over vrijwilligersfeest GOES Eenmalige reünie Tapharheejl Bob Roelse (27) was er, met nog een handjevol Nederlanders, bij toen Ajax vorig jaar augustus in Rostov genadeloos onderuit ging in de laatste voor ronde van de Champions League. „Als iemand toen had gezegd dat we de finale van de Europa League zouden halen, dan hadden we hem voor gek verklaard." De Domburger is bij alle Euro pese uitwedstrijden geweest. „Fa natiek? Dat mogen anderen beoor delen. Het kost wel veel tijd en geld, maar ik werk er ook hard voor. Ik probeer alles zo goedkoop mogelijk te doen. Het hotel in Stockholm had ik al vastgelegd toen we tegen Schalke speelden. Op dat moment was de prijs nog redelijk." Hij geniet van de Ajax-trips, van Het kost wel veel tijd en geld, maar ik werker ook hard voor de passie van de fans. „Voetbal is het belangrijkste, maar ook het met je maten op pad gaan, samen gekke dingen doen en een biertje nutti gen. Dat vergeten mensen wel eens." Gisteravond stapte hij op het vliegtuig, zonder Bas de Steur uit Hoek, die er ook in Rostov bij was. „Die zit in Peru. Hij had al in fe bruari een vakantie geboekt. Ik vind het echt heel zuur voor hem, maar ik weet zeker dat hij kijkt in zijn Ajax-shirt. En die beker komt naar Amsterdam. Geen twijfel mogelijk. Wij zijn Ajax, wij winnen de be ker." Panathinaikos, Celta de Vigo, FC Kopenhagen, FC Schalke 04, Olym- pique Lyon - Jordi Roose uit Ter- neuzen was dit seizoen bij bijna alle uitwedstrijden. „Ik heb alleen Stan dard Luik en Legia Warschau ge mist. Dit doe ik nu eenmaal het liefst. Ik heb er alles voor over, zeker weten." Natuurlijk is hij morgenavond in Stockholm, samen met zijn kompa nen Maik Verpoorte en Randy Bouws. „Omdat ik vorig seizoen mee geweest ben naar Glasgow, heb ik nu voorrang bij de kaartver koop. Dit mag je gewoon niet mis sen. Dit is echt iets unieks. De laat ste keer dat Ajax in een finale stond was voor mijn geboorte." Het wordt wel een omslachtige vliegreis: vertrek vanaf Charleroi, tussenstop in Praag, op terugweg lange tussenstop in Gdansk en aan komst in Keulen-Bonn. „Daar wor den we opgehaald. Je moet er iets voor hebben, maar het is de moeite waard, hoop ik." Normaal gaat vader Eric ook mee. „Maar die kon nu helaas geen kaarten krijgen." Jordi blijft voor zichtig over de kansen van Ajax op de beker. „Iedereen zit al met z'n hoofd in de wolken. Ik hoop dat het lukt, ga er stiekem ook een beetje van uit, maar durf het nog niet hardop te zeggen. Ik ben al blij dat we zo ver zijn gekomen. Aan de an- Wat als The Beatles zouden op treden tijdens Concert at Sea? Dat is een onmogelijkheid waar over je alleen maar kunt dromen. Tenzij je kunstenaar bent. Dan kun je dat waarmaken. Dat is wat Frank van der Meij- den heeft gedaan, de Gorkumse kunstenaar die zijn atelier heeft in Vlissingen. Hij is de voormalige manager van Doe Maar en Blof, die dit jaar allebei optreden tij dens Concert at Sea. Tegenwoor dig maakt hij kleurige kijkkasten met verhalende taferelen, vaak vol referenties aan popmuziek. „Omdat de twee grootste bands waarmee ik heb gewerkt op Concert at Sea staan, vroegen de jongens van Blof of ik iets met het festival wilde doen", vertelt Van der Meijden. „Als kunste naar kun je een droom werkelijk heid maken. Zo kwam ik op het idee van The Beatles op Concert at Sea." Het werk is te zien op een ex positie van Van der Meijden die 31 mei opent in The SmithDavid- son Gallery in Amsterdam. Eind volgende maand wordt het ge veild. De opbrengst gaat naar het Umoja Fonds van Blof dat klein schalige projecten in de Derde Wereld ondersteunt. dinsdag 23 mei 2017 n Het geld dat Goes over heeft van het uitgevoerde klimaatbe leidsplan, mag niet deels wor den besteed aan de (juridische) problemen met de warmte- koude-opslag (WKO) in de wijk Ouverture. Een raadsmeerder- heid heeft daar een stokje voor gestoken. Luc Oggel Goes Tip? redactie@pzc.nl WEMELDINGE Het brandweerkorps van Wemeldinge is zaterdag eerste geworden bij een wedstrijd in Limburg. Het betrof de eerste ronde van de gewestelijke klasse TS-HD in Wes- sem, georganiseerd door het Algemeen Brandweer Wedstrijd Comité (ABWC). Een Zierikzees korps eindigde ze vende. Wemeldinge mag nu door naar de tweede ronde op 10 juni in Som- melsdijk. w1-j BORSELE Wethouder Ad Schenk van Borsele opent zater dag om 13.30 uur in 's- Gravenpolder een open bare pannakooi op het sportcomplex van sv Apollo '69. Na het offici ële gedeelte spelen Den nis en Gérard de Nooijer met jeugdleden van het jubilerende sv Apollo '69 een openingspartijtje. Aansluitend verzorgen dezelfde oud-profvoet ballers een clinic voor de jeugd van de jarige club. GOES De gemeente Goes wil graag weten hoe vrijwilli gers de feestavond die jaarlijks voor hen wordt gehouden, ervaren. De gemeente is benieuwd wat eventueel anders kan en of een feestavond een passende manier is om vrijwilligers in het zonnetje te zetten. Op de website goes.nl/vrijwilli- gersenquete kunnen Goese vrijwilligers tot donderdag 1 juni hun me ning geven. De voormalige Goese reggae- en skaband Ta pharheejl geeft op 9 september een eenma lig reünieoptreden in po dium 't Beest. De twaalfkoppige for matie won in 2003 de Zeeuwse Belofte en was populair in de regio, maar bestaat inmiddels al ruim tien jaar niet Die beker Elodie Kint en Rolf Bosboom Vlissingen - Bob Roelse, Ajax-supporter Ernst Jan Rozendaal Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 59