Ifc De Zuidhoek wordt onderdeel gemeente 7 VERHUIZING THEATERGROEP ZIERIK „Het wordt luxe. We krijgen pluche", blikt Mels Hoogeboom tevreden vooruit naar de nieuwe stek van zijn vereniging. Mensen kunnen er geen chocola van maken terblijft en zonder kennis van za ken het bedrijf van je man moet voorzetten? Eva ging er voor! Op haar feestelijk gevierde 65ste ver jaardag komen de verwende - in middels volwassen - zonen en dochters er achter dat het familie bedrijf één grote zeepbel is, dat drijft op corruptie en fraude. Ui terst pijnlijk voor sommigen. Hoe gaan ze daar mee om? Zierik koos het toneelstuk een jaar geleden uit, dus voordat be kend werd dat het doek voor het gebouw aan de Huybertstraat was gevallen. Het thema is dan ook niet be wust uitgekozen als laatste pro ductie in rij in het MFC, zegt Hoogeboom. „Dit komt toevallig zo uit. Onze regisseur had het stuk eerder al gezien en wilde dat graag met ons spelen." Zierik opent de reeks in De Ver dieping komend najaar met een vertolking van Shakespeares Ge temde Feeks. DE VRIEND N.V. De aanleiding - sluiting en sloop van het mul tifunctioneel cen trum (MFC) in de wijk Malta - is zuur, maar Zierik wordt er zeker niet slechter van. De 5.000 euro tegemoetkoming van de gemeente wordt gebruikt om drie lokalen op de eerste ver dieping van het deels leegstaande We gaan hier uithalen wat er in zit. Het Jannewekken is een plekje helemaal voor ons zelf schoolgebouw aan het Jannewek ken om te toveren tot repetitie ruimte en theater in één. De to neelgroep krijgt 55 oude stoelen van de Middelburgse schouwburg voor een vaste tribune. Daarnaast komt er een foyer met bar en een kleedkamer. Op 1 augustus stapt Zierik over. „Niet om arrogant te doen, maar ik heb van tevoren in het bestuur gezegd: we gaan hier uithalen wat er in zit", zegt speler/voorzitter Hoogeboom. „Hoe zeer we het de afgelopen 23 jaar ook naar ons zin hebben gehad in het MFC, we zijn nu aan alle kanten blij met de mo gelijkheden die het Jannewekken straks biedt: een plekje helemaal voor ons zelf. Mét de potentie uit te groeien tot een cultureel cen trum, wanneer je de samenwer king zoekt met andere verenigin gen. De enige 'maar' is Zeeuwland. Wat doet de woningbouwcorpora tie met dit gebouw wanneer de Beatrixschool over twee, drie jaar naar de Pontes verhuist? Voor die tijd zullen we er alles aan doen om te bewijzen dat we in het Janne wekken iets heel moois kunnen neerzetten." Ondertussen maakt Zierik zich op voor de laatste productie in de grote zaal van het MFC. Wrang ge noeg ook een jubileum, want 24 producties gingen De Vriend N.V. daar in 23 jaar tijd voor. De komedie snijdt eigentijdse dilemma's aan. Wat als je plotse ling met vijf kleine kinderen ach- Hoewel de veranderingen voor de medewerkers van De Zuidhoek niet direct tot veranderingen leidt, zijn er wel zorgen - zegt Mariska Exalto van de FNV. Eerder is besloten dat De Zuid hoek moet veranderen van een producerend bedrijf naar een mensontwikkelingsbedrijf. Daar hoort ook een andere juridisch-or- ganisatorische constructie bij, schetste wethouder Cees van den Bos gisteren tijdens een openbare informatiebijeenkomst de achter grond. Gekeken is welk jasje het beste bij het nieuwe type bedrijf past, zoals bijvoorbeeld inhaken bij een gemeenschappelijke rege ling of nauwer samenwerken met zorginstellingen. Gisteren hakte het college de knoop door. Voor deel van het onder de gemeente onderbrengen van De Zuidhoek is dat mensen met een hulpvraag nog maar bij één loket aan hoeven te kloppen. Of hij of zij nou in de Wsw (Wet sociale werkvoorzie ning) zit, schulden heeft of met maatschappelijk werk te maken krijgt. Daarnaast voert de ge- meente zelf uit waar ze verant woordelijk voor is. Bij de Zuidhoek- medewerkers - die gistermiddag werden geïnfor meerd - heerst op dit moment vooral onzekerheid, zegt Exalto. „Die twee processen lopen door el kaar heen. Mensen kunnen er geen chocola van maken". Ook doet het pijn dat een financieel gezond be drijf als De Zuidhoek door veran derend rijksbeleid op de schop moet, zei Fred Verloo van de on dernemingsraad. Volgens Van den Bos is de Zuidhoek inderdaad een bedrijf om trots op te zijn. „Maar als we niets doen zou dit bedrijf op termijn ook tekorten draaien. Het belang van de doelgroep staat voor ons voorop." Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl VERBOUWINGSUITVERKOOP Nieuwe machines tegen zeer scherpe tarieven! dinsdag 23 mei 2017 Mini-theater naar Jannewekken -4 Mels Hoogenboom hoopt dat het eigen theater van Zierik een vliegwiel wordt voor een brede culturele samenwerking. FOTO ERNESTA VERBURG De Vriend N.V. is een eigen tijdse komedie, geschreven door Willem de Vlam. Met mes scherpe dialogen tussen zes verwende mensen wordt een moreel dilemma aangesneden en ingespeeld op het gemoed. Het stuk is voor Theatergroep Zierik bewerkt en geregisseerd door Yolanda Smits. De spelers zijn Inge Kooijmans, Mels Hoogenboom, Maryse van de Plasse, Tamara van As, Ylva Spiekerman van Weezelenburg en Justin Troost. Op 2, 3, 9 en 10 juni (aanvang 20 uur) in het MFC en zondag 11 juni (aanvang 14.30 uur) in fiZi zijn de uitvoeringen. Kaarten bestellen kan via www.toegangskaartjes.nu of aan de kassa. Marcel Modde -Mels Hoogeboom, speler en voorzitter Theatergroep Zierik De Zuidhoek wordt een speci ale bedrijfseenheid van de ge meente Schouwen-Duiveland. Met dezelfde directeur aan het roer, die voortaan niet meer onder een bestuurscommissie valt maar onder het college van Burgemeester en Wethouders. Esme Soesman Zierikzee -Mariska Exalto Fnv li heggenscharen. VAN TOPMERKEN VAN O.A. Husqvarna, Sabo, Robomow, Ferris en Pellenc Technische Handelsonderneming A.D. van Gilst Nieuwe Rijksweg 2a, s-Heer Hendrikskinderen Tel. 0113-215351tuinenpark@vangilstbv.nl Grasmaaiers, bladblazers, bosmaaiers en kettingzagen van topmerken!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 55