Schadeclaim van half miljoen voor verdachten van Posbankmoord Familiepark Cochem 4 59.- Na acht lange jaren onder Obama staan de sterren weer gunstig voor Israël. Donald Trump zegt nu alles wat de regering graag wil horen. En hij bezocht als eerste Amerikaanse president de Klaagmuur in Oost-Jeruzalem. Met een zwarte keppel op zijn hoofd stopte Trump gisteren een briefje in de Klaagmuur, precies zoals de tradi tie het voorschrijft. Tot op het laatste moment bleef onzeker of de presi dent, wiens schoonzoon en dochter Ivanka orthodox-joods zijn, de hei ligste plek in het Jodendom zou be zoeken. De Klaagmuur staat immers in Oost-Jeruzalem, dat door de inter nationale gemeenschap wordt beschouwd als illegaal door Israël be zet. Maar met dat briefje hield Trump het bezoek in de religieuze sfeer. Over de toekomst van de Palestijnen en het vredesproces met Israël ging het eigenlijk nauwelijks. Zo zien ze het in Jeruzalem het liefst. Met Trump lijkt Israël weer lucht te krijgen na een paar moeilijke jaren. Vanuit Jeruzalem gezien leek het lang alsof het niet slechter kon gaan in het Midden-Oosten. Langs alle grenzen brak oorlog en chaos uit. Het bondgenootschap met buurland Egypte kwam op losse schroeven te staan na de val van de autocratische president Mubarak. Aan de grens met Syrië en Libanon in het noorden maakte het vijandige, maar voorspel bare regime van Assad plaats voor het brute geweld van Islamitische Staat en Hezbollah. En door de hele regio won aartsvijand Iran aan invloed. In Jeruzalem werd de schuld voor de chaos vooral gelegd bij het terug houdende optreden van de Ameri kaanse president Barack Obama. Maar zijn opvolger Donald Trump, die deze week op staatsbezoek in Is raël en de Palestijnse Gebieden is, tapt dus uit een ander vaatje. „De Verenigde Staten en Israël kunnen eensgezind zeggen dat Iran nooit atoomwapens mag bezitten en dat het onmiddellijk moet stoppen met het financieren en trainen van ter- reurgroeperingen", zei hij gisteren tegen de Israëlische president Reu ven Rivlin. Ramkoers De Iraanse president Rohani re ageerde behoudend op de dreigende taal van Trump. „We wachten tot deze regering beschaafd wordt. Ho pelijk keert de rust snel terug." Maar de Israëlische premier Benjamin Ne tanyahu klonken de dreigende woor den van Trump als muziek in de oren. De Amerikaanse president ligt al dagen op ramkoers met Iran. Hij begon zijn eerste buitenlandse reis De Verenigde Staten en Israël zeggen eensgezind dat Iran nooit atoomwapens mag bezitten als Amerikaans staatshoofd afgelo pen weekend in Saoedi-Arabië, de eeuwige rivaal van Iran, waar hij - naar verluidt - de grootste wapen deal in de Amerikaanse geschiedenis sloot. Vandaar vloog hij gisteren naar Israël en de Palestijnse Gebieden, waar gespannen werd uitgekeken naar zijn bezoek. Hoewel Trump tij dens zijn verkiezingscampagne zeer uitgesproken was in zijn steun aan Israël, leek hij de afgelopen maanden zijn verkiezingsbeloftes aan de Joodse staat te zijn vergeten. Veel Is raëliërs vreesden zelfs een onaange name verrassing, nadat Trump meer maals openlijk kritiek had geleverd op de bouw van Joodse nederzettin gen op de Westelijke Jordaanoever. Maar uiteindelijk werd de soep niet zo heet gegeten. Trump werd met alle egards ontvangen in Jeruza lem. De rode lopers waarover de Amerikaanse president en zijn vrouw Melania liepen werden voort durend schoongemaakt, zodat zelfs het kleinste veegje niet meer te zien www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-2359693 7ocpg Volgens Annet Laeyendecker, advocaat van verdachte Frank S„ gaat het om een vergoeding van in komsten die de nabestaanden zijn misgelopen, en voor een jaar stu dievertraging. De drie zonen heb ben door de dood van vader Wieg mink waarschijnlijk een jaar stu dieachterstand opgelopen. Het is de vraag of de rechter mor gen tijdens de zitting over de zoge heten Posbankmoord uitspraak doet over de vordering. „Ik denk dat de rechter deze vordering niet ontvankelijk verklaard. De nabe staanden moeten dan naar de ci viele rechter voor een uitspraak", zegt Laeyendecker. Tijdens de rechtszitting zullen echtgenote Greet, de drie zoons en broer Peter Wiegmink hun verhaal doen. „Normaal gesproken hebben drie nabestaanden spreek recht, maar de rechter heeft van wege deze bijzondere zaak vijf mensen de gelegenheid gegeven", aldus broer Peter Wiegmink. Samen met Souris R. staat Frank S. morgen terecht voor de moord op Alex Wiegmink in 2003 op de Pos- bank. De twee zouden Wiegmink omwille van zijn auto hebben doodgeschoten. Het lichaam stop ten ze in de kofferbak van de auto. Ze reden ermee naar het Brabantse Erp, waar ze het voertuig in brand staken. Lang bleef onduidelijk wie er verantwoordelijk was voor de dood van de Achterhoeker. Een coldcaseteam van de politie trok het vastgelopen onderzoek weer vlot en loste de moord of doodslag op Wiegmink afgelopen novem ber op. 4 dagen Veluwe Zuid-Limburg diner dinsdag 23 mei 2017 /rienaen in Jeruzalem Jan Franke Jeruzalem —Donald Trump Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting Nabestaanden van de veertien jaar geleden vermoorde Alex Wiegmink claimen een schade vergoeding van 478.000 euro van de twee verdachten. Eric van der Vegt Arnhem Heerlijk familiepark in een heuvelachtige omgeving bij de Moezel in Duitsland! Weekend/midweek in een villa op Ferienresort Cochem Gratis binnenzwembad, speeltuin animatieprogramma Faciliteiten: o.a. supermarkt, restaurant en golfbaan Villa's: 4-pers. v.a 69,- en 6-pers. v.a. 79,- per villa 4* v/d Valk Leusden-Amersfoort (8,2) 3* Hotel Restaurant Op De Beek (7,8) 3 nachten incl. uitgebreid ontbijt 2 nachten incl. uitgebreid ontbijt Gratis wifi en parkeren Aankomsten t/m dec. 25 lx diner (hoofdgerecht) Gratis wifi en parkeren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 4