9 Vaders, maak van je kind een buitenkind dat tegen een stootje kan Kort of lang, iedereen is in zijn leven wel een periode op zichzelf. Arjan Aerts (39) uit Goirle maakt graag contact, maar vindt het jammer dat sommigen schrikken als ze horen dat hij rechercheur is. Eenpansgerecht: „Lekker wokken. Ik kook regelmatig voor mezelf, maar voor anderen koken is veel leuker." Taboe: „Drugs. Ik heb een vriend eraan onderdoor zien gaan en moest hem na veel ellende bezoeken in de bajes. Drugs maakt veel kapot." Vrijheid: „Vind ik belangrijk om je zelf te kunnen zijn. De ruimte voelen om je te kunnen uiten. Een eerdere langere relatie strandde omdat ik deze vrijheid niet voelde." Kroeg: „Ik word ouder en zij worden alsmaar jonger. Zo voel ik me in de kroeg maar ik vind het niet erg hoor. Gezellig uit eten met vrienden of een filmpje kijken is ook leuk." Lexa.nl: „Ik heb leuke dates gehad, maar vaak vallen ontmoetingen te gen. Tijdens het chatten zijn meiden spontaan en geïnteresseerd, maar live is daar weinig van over." Seks: „Te weinig hè. Dat is het na deel van single zijn. Seks maakt een liefdesrelatie compleet. Anders kom je in een broer-zusverhouding." Flirten: „Leuk. Ze noemen me een charmeur. Ik praat makkelijk en durf met mijn ogen te spelen. Kom maar op, denk ik dan." Aantrekkingskracht: „Als het erop aankomt: liever slim en minder mooi dan bloedmooi maar oliedom. Te do minant past niet bij mij, maar wat haar op de tanden is een must." Verlegen: „Dat ben ik als ik het ach terste van mijn tong moet laten zien. Mijn vertrouwen is geknakt in een vorige relatie waarin ik me niet ge respecteerd voelde." Afknapper: „Vrouwen die roken op straat, plat dialect spreken en navel truitjes dragen terwijl ze drie maten te groot zijn. En UGGS. Wat een le lijke pantoffels zijn dat." Aanschuiven: „Ik kan met iedereen overweg. Jammer dat sommigen schrikken als ze horen dat ik recher cheur ben. Zouden ze iets te verber gen hebben?" Kinderwens: „Ja. Ik denk dat ik een strenge, maar rechtvaardige vader zou zijn. Zo ben ik opgevoed. Maar ik vrees dat ik week word zodra ik zo'n hummeltje in mijn armen heb." Katten: „Nee daar ben ik allergisch voor. Wel heb ik Barry, een leguaan. Barry had een vrouwtje, maar zijn voortplantingsdrift was zo groot dat zij eraan bezweek. Sneu, maar waar." Ambities: „In mijn werk heb ik vol doende uitdagingen met volop kan sen die ik wil grijpen. Ik wil graag in iedere keuken meekijken en ik ben altijd leergierig." Lol: „Ik ben een entertainer, ik maak graag grappen. Soms kan ik bot uit de hoek komen. Gelukkig weten mijn vrienden dat daar een aardige, gevoe lige gast achter zit." Trouwerij: „In het kerkje waar ik als kind kwam, wilde ik trouwen. Maar dat kerkje is er niet meer. Ik kan geen romantischere plek bedenken." Wijntje: „Zou ik willen leren drin ken. In een restaurant staat een glas wijn toch beter dan een glas bier." Veranderen: „Ik wil minder perfecti onistisch zijn. Goed is goed. Merk waardig is dat ik vooral voor mezelf streng ben en dat ik richting anderen ruimhartiger ben." ZES TIPS dinsdag 23 mei 2017 'Ze noemen me een charmeur' Jeanette van Haasen Mannen zijn min stens zo goed als vrouwen in staat een kind op te kweken tot vol wassene, vinden Jan Heemskerk en Marcel Langedijk. En daarom schre ven ze The Dad, een opvoedboek voor vaders. IGa niet op zwan gerschapscursus. Tenzij je ervan houdt om met twintig andere stellen op het geluid van parende wal vissen in een walm van wierook door de avond heen te puffen, is het volgen van een zwan gerschapscursus een absolute afrader. Neem liever met z'n tweeën een paar privélessen. 2 Houd ook (een beetje) een eigen leven. Het leven verandert radicaal met een kind, ook al hoop je stilletjes dat dat niet zo is. Wil je je relatie goed hou den, ga af en toe bier drinken met vrienden, boksen of mountainbiken. En laat je vrouw of vrien din vooral ook muntthee drinken met vriendinnen of naar pilates gaan. 3 Ga met je baby naar de osteo- paat. Veel baby's hebben gevoelige dar men en dat geeft gedoe met poepen. En met janken. Maak het je kind - en jezelf - dus gemak kelijker en bezoek een osteopaat. Met mas sage en andere oefenin gen heb je voor je het weet weer een zoet sla pend hummeltje. 4 Koop zelf een draagzak. Niet zo'n regenboog- ding dus, maar een stoeremannenvariant die ook comfortabel is voor de baby en voor jou. Want het is handig, makkelijk mee te nemen én mannen met draagzakken doen het volgens de auteurs heel goed bij aantrek kelijke vrouwen. 5 Maak van je kind een buitenkind. Bij uitstek een taak voor de vader. Bui tenkinderen krijgen een gezonde en sterke geest in een gezond en sterk lichaam, leren tegen een stootje te kunnen en krijgen meer uithoudingsvermogen, worden sportief en alles bij elkaar dus aan trekkelijk. 6 Verwaarloos de seks niet. Vrijen is niet alleen fijn, maar ook belangrijk voor be houd van verbonden heid en intimiteit. Blijf dus ook je seksuele relatie onderhouden, ook al ben je moe of druk. Dan is de kans op een scheiding net even kleiner. —Vivian de Gier

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 48