l y'ï. 10 ZE Jan (77) en Sim Serier (70) uit Kapelle bezorgen al bijna tien jaar de PZC in Wemeldinge. „Soms word ik al voor de wekker van drie uur wakker." BEZORGER JAN EN SIM SERIER Wil je ook bezorgen? Zondergoede krantenbezorgers ontvangen de abonnees geen krant! Jan heeft zijn heup ge broken. Binnenkort ho pen we de wijken weer samen te doen, maar nu loop ik twee wijken al leen. Inmiddels rijdt Jan mee met de auto. Dan hoefik niet steeds de kranten weer op te halen. Ik mag niet teveel tillen voor mijn rug, dus de kranten leg ik op mijn rol- lator," zegt Sim Serier. Bijna tien jaar bezorgt het echtpaar kranten in Wemeldinge. „We begonnen met een wijk, later namen we er nog een bij. Die sloot toch goed aan op de eerste. En het is leuk om te doen, zeker samen." Iedere dag gaat de wekker om drie uur. Het went, zegt Sim. „In het begin had ik er weieens moeite mee, maar nu weet ik niet meer anders. Je ligt Ja, zo lang het lichamelijk kan, gaan we door erop. Soms word ik nog voor de wekker wakker. Normaal gespro ken gaan we om half vier met de auto naar Wemeldinge en zijn we rond zeven uur weer thuis. Dan gaan we een uurtje terug naar bed en slapen we nog even lekker. Maar niet te lang: dan verslaap je je dag." Het is wel lastig om nu alleen alle kranten voor zeven uur te be zorgen. Dat lukt simpelweg niet. „Dus hebben we afgesproken dat ik ze nu voor half negen bezorg. Toen mensen dat nog niet wisten, kreeg ik klachten. Dat is vervelend: als iemand belt dat de krant niet is bezorgd, kost dat je een kwartje. Dan denk je weieens: bekijk het. Maar de volgende dag ga je toch gewoon. En toen ze het eenmaal wisten, kreeg ik geen klachten meer. Toen stond een man me 's ochtends op te wachten om te vra gen hoe het met mijn man ging. Twee dagen later stond hij met zijn vrouw aan het bed van mijn man in het ziekenhuis. Dat is heel mooi." Het vroege opstaan heeft y 7 wel enige consequenties voor de verdere invulling van de dag. „Overdag zijn we gewoon thuis. Dan werken we in de tuin, fietsen we een rondje of gaan we naar de kinderen. Maar 's avonds door de week gaan we niet op visite. Heel af en toe, maar alleen als we weten dat het een dag is dat we dat allebei aankunnen. Want je moet er de volgende dag toch weer vroeg uit. Maar dat vinden we niet erg. Na tien jaar ben je dat wel gewend." Soms gebeuren er onverwachte dingen. Laatst stond een voordeur bijvoorbeeld een stukje open. „Mijn man zei: let erop dat je hem dan niet dichttrekt. Want het kan zijn dat iemand even naar zijn auto is gelopen en geen huissleutel bij zich heeft." Het echtpaar heeft nog geen plannen om te stoppen. „Als ik in de winter nieuwjaar ga wensen, vragen veel mensen me 'je stopt toch nog niet?', blijf je het nog een jaartje doen?' Ja, zo lang het lichamelijk kan, gaan we door." dinsdag 23 mei 2017 WA 'Na het bezorgen terug naar bed' Joanne Karkdijk -Sim Serier y'. Heb jij geen moeite met vroeg opstaan en ben je op zoek naar een goede bijverdienste? Dan past het bezorgen van de krant bij jou! Meld je direct aan voor een wijk in jouw buurt op: www.krantenbezorgen.nl Jan en Sim Serier uit Kapelle. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 37