Coalitie keert zich niet tegen Trekdijk IÉ De vernieuwde wijk is Vlissings visitekaartje voor duurzaam wonen 7 Van de 181 op te knappen woningen indeVlissingse Rooie Buurt waren er vorige week al 164 klaar. De laatste zeventien huizen zijn voor de bouwvak ook tiptop in orde. Fikri Bouzambou is trots. l'Escaut Woonservice investeerde zo'n dertien miljoen euro in een me tamorfose van de Rooie Buurt. De directeur wonen van de corporatie: „Een groot bedrag, maar als je zo door de wijk loopt, kun je zien dat het geld goed be steed is. De Rooie Buurt is echt een visitekaartje voor mooi, mo dern en duurzaam wonen." Samen met Olaf Cornelius, pro jectleider vastgoed bij l'Escaut, gaat Bouzambou voor tijdens een rondleiding door de wijk. De cor poratiehuizen in de Callenfels- straat, Van der Swalmestraat, Hur- gronjestraat, Lammensstraat en Van Hoorn van Burghstraat zijn allemaal opgeknapt. Een nieuwe keukenaanbouw en dubbel glas in alle kozijnen. En in veel woningen ook een nieuwe badkamer, een dakkapel en nieuwe vloer in de huiskamer. Op de meeste daken liggen ook zonnepanelen. Niet aan de voor kant van de huizen, want dat tastte het straatbeeld teveel aan naar het idee van de welstands commissie. Daardoor liggen de pa nelen misschien niet op elk dak even voordelig, geeft Cornelius toe. „Maar het rendement is nog altijd de moeite waard. We geven ook graag het goede voorbeeld." Cornelius en Bouzambou laten zien dat de achterkanten van de woningen nu ook allemaal bereik baar zijn. Er waren nogal wat brandgangen 'verstopt' door ille gale uitbreidingen van schuurtjes of hekwerken. Nu kunnen de meeste huurders weer met hun fiets achterom en zijn de brand gangen weer netjes bestraat. De eenvormigheid wordt op vijf, zes plekken in de buurt verstoord, doordat eigenaars van koopwonin gen zich niet aansloten bij de op knapbeurt van de huurhuizen. Af en toe wijkt de kleur van de dak pannen af, ziet een dakkapel er an ders uit of staat nog een wit in plaats van donker keukenblok aan de achterkant van het huis. Bou zambou: „Jammer misschien, maar ook de vrijheid van de eige naren." De huizen die de komende twee maanden nog moeten worden op geleverd, staan vooral in de Ver- kuijl Quakkelaarstraat. Bewoners van die straat zagen het afgelopen jaar het meeste af, omdat het epi centrum van de bouwactiviteiten er ligt. De bouwketen voor koffie drinkers en materiaalopslag staan er, de voorbeeldwoning is in die straat en de bomen zorgden voor overlast en discussie. Intussen is besloten dat de overlast gevende zilveresdoorns worden vervangen door bijzondere abelen. De conflicten over verhuisver- goedingen, vervanging van vloer bedekking en het opnieuw schil- Eind dit jaar komen nog 28 nieuwe woningen beschikbaar deren van kamers zijn intussen de wereld uit. Maar, zo waarschuwt bewoon ster Paulien Keijmel uit de Van der Swalmestraat, l'Escaut moet de zaken bij een volgende grootscha lige renovatie 'veel beter voorbe reiden'. Zij vond dat de verhuizing wel erg snel zijn beslag moest krij gen. En ze vindt het nog steeds niet netjes dat de woonstichting geen 'verhuisvergoeding' voor de overlastweek uitkeerde. Op het verweer van Bouzambou dat de Rooie Buurters geen huur verhoging aan hun broek kregen, reageert ze maar niet. Maar ze is wel blij met haar nieuwe keuken en badkamer. Dat de isolatie een stuk is verbeterd, merkte ze ook al. „Ik was ruim vierhonderd euro minder kwijt aan Delta vorig jaar." De Middelburgse coalitiepartijen (CDA, CU, PvdA, SGP en VVD) zijn vooralsnog niet tegen het ontwikkelen van de Trekdijk bij Nieuw- en Sint Joosland tot een industrieterrein. De oppositie partijen (D66, GroenLinks, LPM en SP) lieten maandagavond dui delijk merken dat ze zo goed als zeker kiezen voor leefbaarheid van die kern als het plan op een later moment in de gemeente raad komt. André Vluggen van de Dorps raad Nieuw- en Sint Joosland vroeg aan de leden van de raads commissie Ruimte nadrukkelijk om te kiezen voor leefbaarheid. Hij wees erop dat sinds zijn dorp een halve eeuw geleden heringe deeld is bij Middelburg, het ge meentebestuur 'zich niet heeft gedragen als een goed huisvader'. Hij somde een reeks plannen op die werden bedacht die de leef baarheid in Nieuw- en Sint Joos land aantasten. Deels zijn die ge realiseerd, deels niet. De plannen voor de Trekdijk vormen de jong ste bedreigingen, aldus Vluggen. Wethouder Johan Aalberts er kende dat er waarschijnlijk nul procent draagkracht is onder de inwoners van die kern om die polder om te vormen tot een in- Middelburg heeft zich niet gedragen als een goed huisvader dustrieterrein. Maar hij wees er ook op dat er een algemeen be lang is om ervoor te zorgen dat er op Walcheren een industrieter rein komt als de Trekdijk. En hij verheelde niet dat er voor de ge meente een groot financieel be lang kleeft aan deze plannen. Want die grond is voor vele mil joenen gekocht en levert pas wat op als er verkocht kan worden. Ab van de Kreeke (D66) drong er bij de wethouder wel op aan om goed te laten onderzoeken wat realisatie van een industrie terrein doet met de leefbaarheid van Nieuw- en Sint Joosland. „Wat dat doet voor de economie is goed onderzocht. Maar we we ten niet wat dat doet met de mensen die daar wonen." De wethouder beloofde dat daar ook rekening mee zal worden gehou den. Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl VERBOUWINGSUITVERKOOP Nieuwe machines tegen zeer scherpe tarieven! dinsdag 23 mei 2017 WA l'Escaut is trots op de Rooie Buurt René Hoonhorst Paulien Keijmel vindt dat l'Escaut 'de verbouwing beter had moeten voorbereiden'. Maar ze is zeer tevreden met haar nieuwe keuken en badkamer, foto dirk-jan gjeltema - Fikri Bouzambou, directeur wonen l'Escaut De Middelburgse coalitiepar tijen zullen zich tijdens de raadscommissievergadering niet tegen plannen keren voor omvormen van de Trekdijk tot een bedrijventerrein. Emile Calon Middelburg -André Vluggen, dorpsraad heggenscharen. VAN TOPMERKEN VAN O.A. Husqvarna, Sabo, Robomow, Ferris en Pellenc Technische Handelsonderneming A.D. van Gilst Nieuwe Rijksweg 2a, s-Heer Hendrikskinderen Tel. 0113-215351tuinenpark@vangilstbv.nl Grasmaaiers, bladblazers, bosmaaiers en kettingzagen van topmerken!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 34