Inboorlinaen Show Maikel Harte meteen uitverkocht Azimibroers beloven NAC-spelers hoge premie bij promotie Warm en druk lang weekend verwacht 2 ERNST JAN ROZENDAAL Column Daar gaat het derde spotje over. „Niet iedereen houdt van wind. Voor. Tegen. Je haar in de war." Het is een plek in the middle of nowhere. Vermoedelijk alleen be reikbaar per fiets, zien we in het laatste filmpje. Weer horen we de commentaarstem. „Niet iedereen houdt van gebaande paden. Dijk op. Dijk af. Slingerend door de dui nen. Tot de weg verdwijnt." Toen ik - lang geleden - vanuit Amsterdam naar Zeeland ver huisde, vroegen mijn vrienden of ze hun paspoort mee moesten ne men als ze een keertje op bezoek wilden komen. Als ze deze film pjes bekijken, zullen ze zich ver moedelijk afVragen of ze zich ook moeten laten inenten. Alsof ze op safari gaan. We worden afgeschilderd als een stel inboorlingen die, levend in een hutje op het strand, zich in leven houden met gevonden schelpdieren, onze onderbroek vol zand. Iedereen snapt nu waarom het winnen van Expeditie Robin son voor boerin Bertie een eitje was. Dit is heel wat anders dan de brave campagne Welkom in Zee land. Die heb ik nooit gepruimd. Deze wel. Om het te zeggen in de woorden waarmee elk spotje af sluit: „Ik kan hier wel aan wen nen." ledereen snapt nu waarom Expeditie Robinson voor boerin Bertie een eitje was DESTELLING Vandaag: Ik ga snel mosselen eten Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters FACEBOOK ONTWIKKELT INTERNET IN fcERbE WEREL& KUNNEN WE EINDELIJK ONS ETEN &ELEN Slot Oostende wint stimuleringsprijs Veel makelaars actief in Zeeland HZ'ers naar finale Student Company VLISSINGEN Vorige maand 417 woningen verkocht Maikel Harte is de absolute knaller van het nieuwe theaterseizoen. Gisteren, de eerste dag van de voor verkoop, waren alle negen geplande voorstellingen van zijn eindejaars- show 'Spuit li' vrijwel meteen uit verkocht. Het Scheldetheater in Terneuzen heeft direct een extra voorstelling ingelast. De boodschap is duidelijk, wie een kaartje wil voor de eindejaarsshow van de Zeeuwse cabaretier zal zich heel snel moeten melden. Het is inmiddels voor de elfde achtereenvolgende keer dat Harte in december op het podium staat. Ook voorgaande jaren was hij één van de grote trekkers. Voor dit jaar staan er twee voorstellingen ge pland in het Ledeltheater in Oost burg, drie in de Mythe in Goes, één in Studio A58 in Middelburg, vier - inclusief de extra uitvoering - in het Scheldetheater in Terneuzen. Uit verkocht houdt in, dat er gisteren ruim 6500 kaartjes werden ver kocht. Cabaret scoort traditiegetrouw erg goed in de voorverkoop. Voor Youp van 't Hek - oktober in de My the in Goes - zijn ook vrijwel geen kaartjes meer beschikbaar. In het We zijn over de hele lijn duidelijk uit het dal van enkele jaren geleden Terneuzense Scheldetheater trekt Bert Visscher volgend jaar februari volle zalen. Valerie Lievens van Zeelandthea ters ziet ook in de lichte muzieksec- tor - Nick Simon, Frans Bauer - de kaartverkoop meteen hard gaan. Ze zegt: „We zijn over de hele lijn duidelijk uit het dal van enkele ja ren geleden. Dat we door de reno vatie van de Schouwburg in Mid delburg veertig tot vijftig voorstel lingen minder hebben, zie je niet terug in de cijfers." AARDENBURG De steenrijke broers Salar en Sazan Azimi uit Aar denburg bieden iedere speler van NAC een premie van 10.000 euro aan als de Bredase voetbalclub pro moveert naar de eredivisie. Robbie Haembouts, aanvoerder van NAC, zegt verrast te zijn door het aanbod. Clubdirecteur Justin Goetzee stelt dat het een eenmalige marketingstunt is. Het contact tus sen NAC en de zakenlieden stamt uit eind 2016. Hoofdsponsor CM stelde toen eenmalig het shirt ter be schikking aan de hoogste bieder. De opbrengst (17.000 euro) was be stemd voor Serious Request van 3FM. De Azimi's grepen naast het hoofdsponsorschap voor de wed strijd tegen Achilles'29, maar bleven contact houden met de Bredase clubleiding. De gebroeders Azimi zijn onder meer eigenaar van het all-in hotel Elderschans in hun woonplaats Aar denburg. De dertigers verwierven in België bekendheid door de reality- soap 'The Sky is the Limit'. P24 Het lange Hemelvaartweekeinde belooft zonovergoten te worden. Weeronline geeft vrijdag het weer de maximumscore: 10. De tempera tuur zal tussen de 25 en 30 graden zijn. Keerzijde van dit fraaie weer is dat grote drukte op de wegen naar en in Zeeland wordt verwacht. De Verkeersinformatiedienst (VID) voorziet voor woensdagavond al een drukke avondspits richting het zuiden en op de Hemelvaartsdag vooral naar de kust. Van wegwerkzaamheden heeft het verkeer op de doorgaande we gen in Zeeland tijdens Hemelvaart geen last. Volgens Rijkswaterstaat wordt op Hemelvaartsdag nooit aan de weg gewerkt. Ook ProRail heeft geen werkzaamheden gepland. De treinen rijden dus volgens dienst rooster. Volgens de VID stond de aflopen jaren gemiddeld 315 kilometer file op Hemelvaartsdag. De grootste drukte verwacht de VID onder meer op de A58. Elders in het land zal veel verkeer zijn op de At en de A28. Mocht Ajax woensdagavond winnen, dan kan het in verband met de huldiging het erg druk wor den in en rond Amsterdam. Het is even wennen. In vier spotjes van elk vijftien se conden hamert de nieuwe reclamecampagne van de VW Zeeland op internet de boodschap erin dat niet iedereen van Zeeland houdt. En dat dat maar mooi is ook. We zien een spotje waar een vrouw in een houten hutje wat la kens wegtrekt die kennelijk als gordijnen dienen, waarna ze met een uitkijkt over zee. Kinderen rennen het strand op, pa en ma hangen even later in ouderwetse strandstoelen aan de waterkant en een donkere stem zegt: „Alleen de branding breekt de dag." In het volgende filmpje zien we wat de pot schaft. Vis, oesters, kreeft en mosselen. „Niet iedereen houdt van eten van de grond", bast dezelfde stem. „Recht uit het wa ter. Eten met je handen. Gewoon de pan op tafel." Die tafel is een eenvoudig hou ten geval, gewoon buiten in het zand, zonder beschutting. Je ziet een stelletje vol in de wind zitten. dinsdag 23 mei 2017 Reageer op pzc.nl Gisteren: Tom dumoulin wint de Giro 315 reacties GOES Stichting Historisch Fonds Oostende in Goes krijgt de Stimuleringsprijs 2017 van het Prins Bern- hard Cultuurfonds Zee land. Met de prijs van 10.000 euro kan de stich ting onder meer het jaar lijks terugkerend Middel eeuws Festival neerzet ten. Eerdere prijswin naars waren onder meer de de Stichting Stoom trein Goes-Borsele, Het Polderhuis in Westka- pelle, Vestrock in Hulst en Museum het Waren huis in Axel. VLISSINGEN Zeeland telt relatief veel makelaars. Vorig jaar ging het om 49 onderne mingen per 1000 ver kochte woningen. Alleen in de provincies Gronin gen en Noord-Holland zijn dat er volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek nog meer. Zee land had in 2016 in totaal 250 makelaars. De laat ste jaren is dat aantal weer wat stijgende. In 2012 waren in de provin cie nog 225 makelaars actief. VLISSINGEN Studentenonderneming TWIEB van de HZ Univer sity of Applied Sciences in Vlissingen mag naar de finale van de Student Company van het Jaar. Het is een prijs voor jonge ondernemers. Stu dent Company.TWIEB verkoopt een zelf ontwik kelde prullenbak waarin plastic flessen gecompri meerd kunnen worden. De landelijke finale is op maandag 12 juni in het Beatrix Theater in Utrecht. Vorige maand verwissel den 417 Zeeuwse wonin gen van eigenaar. Sinds 2008 is de verkoop in april niet zo groot ge weest, zo blijkt uit de jongste gegevens van het Kadaster. In april 2016 gingen het nog om 390 huizen, het jaar daarvoor om 324 ver kochte panden. Jan van Damme Vlissingen -Valerie Lievens, Zeelandtheaters Theo Giele Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 2