Motorracer Hayden overleden na f ietsongeluk We zullen zien hoe sterk Tom is Er zijn in theorie betere klimmers Dumoulin is in geweldige vorm 25 Nog zes dagen te gaan, maar de Giro begint een beetje opnieuw. Tom Dumoulins voornaamste uitdagers over de laatste week. Groenewegen met schrik vrij Hayden werd vorige week woens dag in Italië aangereden door een auto toen hij een trainingsritje maakte op een racefiets. In een ge specialiseerde kliniek in Cesena bleek dat hij ernstig hersenletsel had opgelopen. Zijn situatie verbe en vervolgens als vervanger van Dani Pedrosa. Sporters De laatste tijd zijn veel sporters op hun fiets aangereden. Precies een maand geleden overleed de Itali aanse wielrenner Michele Scarponi. Hij werd in zijn woonplaats Filot- trano van zijn fiets gereden door een busje. Chris Froome kwam twee weken terug in Monaco met de schrik vrij bij een aanrijding. De Brit zelf bleef ongedeerd, maar van zijn fiets was nog maar weinig over. 'De grootste race ter wereld' Bertens boekt plek winst We hebben nog geen zwaktes gezien bij Tom Dumoulin. Op de klim men heeft hij ons verrast en hij is in geweldige vorm. Ik weet niet of hij de Giro zal winnen, want de zwaarste etappes komen nog en er zijn renners die beter klimmen dan hij. In theorie. Als ik in de etappe van de Mortirolo en Stevio (vandaag, red.) geen tijd kan pakken, dan zullen we Tom op z'n minst moeten verzwakken. Hij rijdt beter dan ik had verwacht. In de Vuelta van 2015 was de eerste keer dat ik zag dat hij op dit niveau reed. Hij won de lange tijdrit, een etappe bergop en vocht tot in de laatste week in de bergen, maar verloor toen in de laatste bergrit. Op de beklimmingen die we tot nu toe hebben gehad, heeft hij zich heel goed verdedigd. Ik rijd de komende dagen niet in mijn eentje voor de winst, maar we rijden als een team. Met nog een tijdrit op de laatste dag moet ik minimaal de tijd te rugpakken die Tom nu op mij voorstaat. Het wordt niet makkelijk om het gat op Tom Dumoulin te dichten. Zijn voor sprong is groot en er is nog de tijdrit op de slotdag. Hij is overduidelijk in gewel dige vorm, maar het worden nog heel in tense dagen tot aan Milaan. Ik reed niet in de Vuelta van 2015 die Aru won, waar Dumou lin op de voorlaatste dag verloor. Daar liet hij al zijn talent als ronderenner zien. En vorig jaar droeg hij ook het roze, dat was opnieuw een signaal. Deze Giro wordt pas in de ko mende dagen beslist. Als er op de Motirolo en Stevio (vandaag, red.) nog geen verschil len worden gemaakt, gaan mensen deze rit wel voelen in de benen. Quintana zal alles doen om Dumoulin op achterstand te rij den. Ik sta vierde, maar als Dumoulin mij vraagt om mee te rijden in de achtervolging neem ik niet over. Derde of vierde worden maakt mij niet uit. Het podium is mooi, maar ik heb hier al twee keer eerder gewonnen. Ik lig een minuut achter op een podium plek. Dat is niet veel, al is het ook niet heel gemakkelijk om terug te pakken. Maar met de benen die ik op Blockhaus had, is het niet onmogelijk. Kijk Tom Dumoulin staat erg ver weg. Dat is iets anders. Hij zit op een heel hoog niveau, maar Quintana is niet op het beste niveau dat ik van hem heb gezien. Tom kan zeker de Giro winnen. Met de tijd rit in Milaan pakt hij ook nog een minuutje. Als het er geen twee zijn. Dan kan hij vier of vijf minuten verliezen in de komende berg ritten. Al waren de etappes tot nu toen an ders dan wat we nu gaan zien. We zullen zien hoe sterk hij daarin is. In de laatste week van een grote ronde zijn er geen ge makkelijke dagen. Hier moet je voorbereid zijn op het ergste. Ik zie het als een kans om te klimmen in het klassement, maar voor Dumoulin is het misschien een bedreiging. Hij heeft natuurlijk wat te verliezen. ROZETRUI Prix' en won er daarvan drie. Hij stond 28 keer op het podium in het WK. Hayden nam in 2012 af scheid van de MotoGP en stapte over naar de su- perbikes, maar keerde vorig jaar toch nog even terug in de konings klasse van de motorsport. De veteraan stapte in twee races op een Honda, eerst om de ge blesseerde Jack Miller te vervangen terde de voorbije dagen evenmin. Hij werd in een kunstmatige coma gehouden. Hayden werd in 2006 we reldkampioen in de MotoGP. De oud-winnaar van de TT in Assen verliet de konings klasse van de motorsport in 2012. Hayden reed 218 Grands dinsdag 23 mei 2017 WIELRENNEN Dylan Groe newegen heeft geen schade overgehouden aan zijn valpartij zondag in de slotetappe van de Ronde van Noorwegen. De sprin ter van LottoNL-Jumbo liet gisteren voor de zekerheid in het ziekenhuis een rönt genfoto maken van zijn pijnlijke hand. „Gelukkig blijft het bij wat kneuzin gen", meldde de Amster dammer op Twitter. Hij gaat vandaag gewoon op trai ningskamp naar Mallorca. De Nederlands kampioen boekte afgelopen week in Noorwegen twee etappe zeges. Door een val kwam Groenwegen zondag in de slotrit niet aan sprinten toe. De Noor Edvald Boasson Hagen won de koers. CESENA In het Maurizio Bufa- lini-ziekenhuis in Cesena is gis teren motorcoureur Nicky Hay den op 35-jarige leeftijd overle den. De Amerikaan bezweek aan de gevolgen van een fietsonge- val, vorige week. TENNIS Kiki Bertens (foto) heeft weer een plek winst geboekt op de wereldrang lijst. De 25-jarige West- landse steeg naar de ne gentiende positie. De pupil van coach Raemon Sluiter bereikte afgelopen week op het gravel in Rome de halve finales. Deze week verdedigt Bertens haar titel én een flinke hoeveelheid punten op het toernooi van Neurenberg. Vorig jaar pakte ze op het gravel in Duitsland haar tweede WTA-titel. Het bleek toen de opmaat richting een stunt op Roland Garros, waar ze de halve finales bereikte. Robin Haas le verde drie plekken in en staat nu 46ste. AUTOSPORT Fernando Alonso start zondag vanaf de vijfde plek in de Indy 500. De tweevoudig we reldkampioen in de For mule 1 doet voor de eerste keer mee aan de beroemde race op de Indianapolis Motor Speedway in de Ver enigde Staten De 35-jarige coureur van McLaren maakt daarvoor een uit stapje van de F1 en slaat daar zelfs de GP van Mo naco voor over. „Dit is de grootste race ter wereld, ik kijk uit naar zondag", aldus Alonso. Naar verwachting zullen 300.000 fans naar de 'Brickyard' komen om de race over 200 ronden te zien. 'Op het ergste voorbereiden' FOTO'S EPA.COR VOS Klassement na vijftien etappes: 1. Dumoulin (foto) 63.48.08 2. Quintana (Col) +2.41 3. Pinot (Fra) +3.21 4. Nibali (Ita) +3.40 5. Zakarin (Rus) +4.24 6. Mollema +4.32 7. Pozzovivo (Ita) +4.59 8. Jungels (Lux) +5.18 9. Amador (Cri) +6.01 10. Kruijswijk +7.03 Vandaag: Rovetta-Bor- mio (222 km). tffkSI'KALU Ener Hrielloups FOTO EPA Nicky Hayden is op 35-ja- rige leeftijd overleden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 25