t BUSREIZEN 2017 f effeweg.nl 0G3NE vindt kritiek Blof op Lights and Shadows 'schandalig' DIVERSE TOPBESTEMMINGEN! 21 Effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 GEEN verplichte aanbetaling! EPS twee torens aan het Marconiplein in Rotterdam. Daar willen ze woonto rens van maken. Wat bleek: die ene projectontwikkelaar heet zelf Lee (Fooien), maar kwam door het film pje van Arjen Lubach op mij. Inmid dels zijn we in gesprek. En kan het er volgend jaar zomaar van komen: de Lee Towers. Geweldig, toch?" Lee Towers - zijn naam dankt hij aan het feit dat hij hoog in een kraan werkte - glimlacht en nipt aan de witte wijn die zijn vrouw Laura zo juist heeft ingeschonken. Het is be gin jaren 70 wanneer de twee elkaar leren kennen bij zijn optreden in de Kunstmin in Dordrecht. Als zij tij dens de pauze van de zanger haar naam in zijn oor fluistert, begint hij spontaan Laura van Frank Sinatra te zingen. „Dat was zó romantisch", herinnert Laura zich. „Het was liefde op het eerste gezicht", voegt hij toe. Pittige jaren Laura is dan net gescheiden, heeft al drie kleine kinderen - twee jochies en een meisje - maar ze gaan ervoor en krijgen samen nog een dochter. „Natuurlijk waren die eerste jaren best pittig, maar we hebben het voor zichtig en gedegen aangepakt", ver telt Laura, met wie Lee Towers nu behalve vier kinderen ook elf klein kinderen en twee achterkleinkinde ren heeft. De gouden plaat die ze maakten voor zijn 60ste verjaardag, is veelzeggend. „We hebben natuurlijk ook het nodige meegemaakt", doelt de zanger op de dramatische gebeur tenissen in hun leven. Ruim twintig jaar geleden veron gelukte hun schoondochter. In die periode overleed ook zijn jongste broer. Twee jaar eerder waren zij be trokken bij een brand in een Ant werps hotel op oudejaarsavond, waar 25 mensen het leven lieten. Leen was redelijk snel in veiligheid, maar waagde zich tot tweemaal toe in de brand om Laura te vinden. „Dat ik haar vond, was het mooiste wat ik me kon wensen, maar we beseften daar allebei ook dat veel mensen minder geluk hadden gehad. Ik vind het nog altijd moeilijk erover te praten, maar we hebben heel veel steun aan elkaar gehad. Dat was een heftige periode." In oktober zijn ze 45 jaar getrouwd. Hun geheim? „Dat is er niet", lacht Laura. „We hebben het gewoon fijn samen." Of misschien toch, Leen? „Weet je", zegt de zanger, „we zijn gewoon nooit uitgepraat. Als we uit eten gaan, komen we als eerste bin nen en gaan als laatste weg. Ik ben zo trots op haar. Ik zeg nog elke dag dat ik van haar hou." Ze reageerden via Twitter, vader Rick zette een emoti oneel betoog op Instagram en vervolgens lieten de mei den van OG3NE nog een of ficiële persverklaring uit gaan. De kern van alle bood schappen was hetzelfde: de familie Vol is diep gekwetst door zanger Paskal Jakobsen en bassist Peter Slager van Blof. 'Schandalig en zelfin genomen', noemen ze de uitlatingen die de twee mu zikanten gisteren deden. Jakobsen vertelde in het AD dat hij op verzoek van OG3NE ook een Engelstalig liedje leverde als mogelijk prijsnummer voor het Eu rovisie Songfestival. De meidengroep koos echter niet voor Jakobsens inzen ding, maar voor het door va der Rick Vol gepende Lights and Shadows. „Ik vraag me af waarom ze dan überhaupt al die an dere componisten hebben gevraagd om te gaan schrij ven. Blijkbaar wisten ze van tevoren toch al wat het moest worden", analy seerde Jakobsen. En Slager: „Ik mag het misschien niet zeggen, maar zo'n keuze le vert voor de familie natuur lijk wel wat op qua royal ty's." Winstbejag Vooral die laatste opmer king krenkte de zussen en hun vader zeer. „Hoe durf je te insinueren dat de keuze voor onze Songfestival-in zending gebaseerd zou zijn op mogelijk winstbejag?" schrijven Amy, Lisa en Shelley in hun verklaring. „Iedereen weet dat de ziekte van onze moeder en haar lijden de inspiratiebronnen van Lights and Shadows zijn. Dieper vanuit ons vaders hart kon dit liedje dus niet komen." Vader Rick Vol: „Bij Blof hebben mededogen en inle vingsvermogen blijkbaar plaatsgemaakt voor zelfin genomenheid." En zijn dochters: „Iedereen is vrij om een liedje goed of slecht te vinden. Maar dat geld een doorslaggevende rol zou hebben gespeeld, is echt een schandalige uitlating." Paskal Jakobsen liet weten niet op de commotie te wil len reageren. Stedentrip Kopenhagen va. €329,- va. €369,- 52^ S«jr» "JJS va. €439,- Sauerland All-inclusive Hoogtepunten van Tirol, Kirchberg va. €799,- -•asPr. r Fietsreis Dresden, Spreewald en Tsjechië Rondreis Portugal en Spanje Rondreis Andalusië dinsdag 23 mei 2017 GO VS(Wr>'2;"X Lee Towers met zijn vrouw Laura. -OTOFRANKJANSEN Met de klok mee: Lee Towers (1976), hij krijgt de Rotterdamse Pro- motieprijs uit handen van Willem Duys (1987), tijdens de huldiging van Feyenoord (2017) en in duet met Anita Meyer (1986). FOTO'S HOLLANDSE HOOGTE. ROB VERHORST, JERRY LAMPEN/ANP, HERMAN PIETERSE/ANP De zussen Amy, Lisa en Shelley Vol van meiden groep OG3NE en hun vader Rick zijn diep ge kwetst door de uitlatingen van Paskal Jakobsen en Peter Slager van Blof in de media over 0G3NE. Stefan Raatgever A OG3NE ging vol vertrouwen naar het Eurovisie Songfestival en werd elfde, fotosanderkoning/anpkippa lp !T PfT. I Ir;* '"Eli Korting tot wel 30,- p.p. j. 4 daagse busreis Vertrek o.a.: 2jun, 1, 7, 13, 19 jul Korting tot wel 30,- p.p. S Korting tot wel ["1 €20,-p.p. VERTREKGARANTIE 5 daagse busreis Vertrek o.a.: 5 jun, 3, 31 jul, 18 dec Korting 8 daagse busreis Vertrek o.a.: 23, 30 jun, 7 jul, 8 sep Fouten voorbehouden. Exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.Korting geldig Kit op boekingen gemaakt van 23-05-2017 t/m 30-05-2017. Niet geldig i.c.m. andere acties. Korting tot wel 50,- p.p. vertrekgarantie 'i* VERTREKGARANTIE 8 daagse fiets-busreis Vertrek o.a.: 30 jun, 18 aug 15 daagse busreis Vertrek o.a.: 5 jun, 17 jul, 16 okt 15 daagse busreis Vertrek o.a.: 5 jun, 25 sep, 16 okt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 21