Agente met hoofddoek krijgt steun en kritiek Pluk nu je voordeel! hollands nieuwe. 8 ONDERWIJS ACTIEF LEREN Een groep leraren is klaar met het geven van cijfers. Het is dodelijk voor de nieuwsgierigheid van leerlingen en het helpt ook niet om de stof te leren. Maar in de toetsweek bleek wiskunde toch niet zo goed gemaakt. Voorbijgangers in de Amsterdamse wijk Osdorp kijken zaterdagmid dag vreemd op. Naast een poffer tjeskraam en voor de Hema staat wijkagente Andrea Prins. In haar uniform, met het dienstwapen op de heup. En met een hoofddoekje onder haar politiepet. Daarmee kiest Prins duidelijk po sitie. Een hoofddoekje bij de politie, dat moet kunnen, vindt ze. De wijkagente gaat in discussie met het winkelend publiek. Ze trekt veel bekijks. Voorbijgangers reage ren positief, maar sommigen uiten hun ongenoegen. Kinderen staan te springen om met haar op de foto te mogen. „Onze wijkagente heeft vandaag uit solidariteit en omdat ze voor een divers korps is een hoofddoek op", meldt PvdA-gemeenteraadslid Sofyan Mbarki, die Prins ook ont moet op het Osdorpplein. Via Twit ter verspreidt hij even later foto's van de gebeurtenis. De actie is uniek. Politiemensen in Nederland mogen geen religi euze uitingen bij hun uniform dra gen. De politieleiding is er dan ook niet blij mee. „Wij gaan met de be trokken wijkagente in gesprek", laat de politie in een officiële reactie weten. „Dit betreft een individuele actie. Ons uniform is lifestyle-neu- traal, daar verandert niks aan." Ons uniform is lifestyle-neutraal, daar verandert niks aan Toch voelt Prins zich gesteund door haar eigen baas. De Amster damse politiechef Pieter-Jaap Aal bersberg onthulde vorige week in deze krant dat hij overweegt het hoofddoekje onderdeel te laten worden van het uniform. „Stel dat het niet lukt om voldoende agenten met een migratieachtergrond te werven, dan is dat een maatregel die effect kan hebben", zei hij. Discriminatie Wijkagente Prins zegt dat ze geen toelichting kan geven op haar hoofddoekactie. De Nederlandse politievrouw werkte in het verle den op de afdeling discriminatie van de Amsterdamse politie. Daar zette ze zich onder meer in om ge weld tegen homo's, lesbiennes en transgenders aan te pakken. De agente krijgt kritiek uit poli tiek Den Haag. „De politie is er voor iedereen en behoort neutraliteit uit te stralen", zegt Tweede Kamerlid Sadet Karabulut van de SP. „Daar passen religieuze uitingen, zoals de hoofddoek, niet bij." Ook Lilian Helder van de PVV is niet blij met de actie van de wijk agente. „Misschien dat ze ook even op de gedragscode uit 2011 kan wor den gewezen?", opperde Helder. In die gedragscode is vastgelegd dat religieuze uitingen, net als ta toeages en piercings, niet zijn toe gestaan bij het politie-uniform. Of wijkagente Prins wel of niet wordt berispt voor haar actie is nog onbe kend. hollandsnieuwe.nl/stentor Cijfers geven werkt niet. Met die titel slin gerde de Britse professor Dy lan Wiliam een boek de wereld in dat flinke reuring ver oorzaakt. De professor pleit er voor de kennis van leerlingen niet te meten in een finale toets aan het einde van een lesperiode, maar continu te evalueren of leerlingen de stof hebben begre pen en ze feedback te geven. Wiskundedocent Jörgen van Remoortere is een van de dui zenden leraren die is gegrepen door het verhaal van Wiliam. „We zijn bezig kinderen al vanaf hun kleutertijd te vatten in ge tallen en daarmee hebben we in het onderwijs een situatie gecre- eerd waarin leerlingen hun best niet meer doen als ze er geen cij fer voor krijgen. Zo wordt de nieuwsgierigheid ondermijnd." Van Remoortere geeft nu op proef wiskunde aan een vwo- brugklas zonder de leerlingen met cijfers te beoordelen en zocht gelijkgestemde collega's. Met collega's Arjan Moree en Martin Ringenaldus richtte hij de Facebookgroep 'Actief leren zonder cijfers' op. Hij hoopte dat misschien 100 of 200 leraren zich zouden aansluiten die willen meedenken over de vraag hoe je het lesgeven zonder cijfers in de praktijk brengt. De teller staat in middels op ruim 3.600 leden. „Daar zitten ook mensen van het ministerie van Onderwijs bij die geïnteresseerd zijn", weet hij. Hoofdstuk Voor de wiskundelessen ge bruikt Van Remoortere de be staande lesmethodes, maar dan slechts de helft. „Ik bedenk wat de leerlingen aan het eind van de rit moeten kunnen laten zien. Dat zijn maar twee of drie din gen in een hoofdstuk. Ze moeten bijvoorbeeld een lineaire onge lijkheid kunnen oplossen." Aan het begin van een lesperi ode vertelt Van Remoortere zijn leerlingen dat ook, zodat ze we ten waar ze naartoe werken. On derweg geeft hij ze opdrachten waardoor hij kan zien of ze op de goede weg zijn. Af en toe geeft hij een proefwerk om te kijken waar ze staan, maar daarvoor krijgen de scholieren geen cijfer. Cees van der Vleuten, hoogle raar onderwijskunde aan de Huawei P10 Lite TOTAAL P/MND maandag 22 mei 2017 GO Een wijkagente in Amsterdam is zaterdag met een hoofddoek onder haar politiepet de straat opgegaan. Ze steunt politiechef Pieter- Jaap Aalbersberg, die overweegt een hoofddoekje toe te staan bij het uniform. Peter Winterman Amsterdam A Andrea Prins krijgt steun van raadslid Sofyan Mbarki. FOTO TWITTER SOFYANJVIBARKI —Officiële reactie van politie Voor wie nu extra voordelig uit wil zijn, is er hollandsnieuwe. Want tijdelijk kun je heel veel voordeel plukken van mooie aanbiedingen op een abonnement in combinatie met een toestel. Zoals de Huawei P10 Lite i.c.m. met 1000 MB/MIN/SMS voor maar 18,- per maand. Kijk voor alle aanbiedingen op de speciale actiepagina. Let op! Geld lenen kost geld oJf" Totale toestelkosten Eenmalige betaling Totaal kredietbedrag Termijnbedrag Duur overeenkomst Debetrentevoet JKP 240 0 240 10 24 mnd 0% Deze tabel bevat een voorbeeld van een toestellening en de prijs die je hiervoor per maand betaalt. De toestellening is een aflopend goederenkrediet aangeboden door Vodafone Financial Services B.V. Vraag onze klantenservice naar de kredietvoorwaarden en het standaardinformatieblad. Vodafone Libertel B.V. treedt op als verbonden bemiddelaar voor Vodafone Financial Services en bemiddelt uitsluitend voor Vodafone Financial Services. Vodafone Financial Services en Vodafone Libertel geven geen advies over de toestellening. Je dient zelf te bepalen of de toestellening aansluit bij jouw persoonlijke omstandigheden. Prijs excl. eenmalige kosten ter hoogte van €30,-. Deze actie is geldig tot en met 31 mei 2017. Bettine Winters Amsterdam I Sun.F.b 26 1000 MB/MIN/SMS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 8