Slotdag beslissend bij Luctor Tiola terug in derde klasse II Zeeveld is loods van winnend Scheldestad 18 Kampioen Hulster Ambacht verpulvert MLTC: 6-0 Zonder het kakelverse echtpaar Marco en Linda van Reeuwijk kostte het de rest van de trouw- feestgangers moeite om op gang te komen in de Hoeksewaard. Na een helft recupereren (4-7) hielp de prikkel om het doelsaldo boven de honderd uit te laten stijgen de kam- pioensploeg op gang. Met een pro ductieve tweede helft lukte dat. Scores Zaamslag: Pjotr Hamelink 5, Marjan Verhage en Jesse Hame link, 4, Daphne de Vos en Erwin Ver- helst 2, Marjolein Verpoorte, Ri chard Verolme en Gerwin Zegers 1. Luctor-'t Capproen 14-10: Na rust (6-6) bracht de focus de doelpun ten, al was het slotakkoord voor 't Capproen. Luctor leek in gedachten al bij Volharding. Winst in Yerseke is voor beide ploegen een must. Daarmee komt ofwel Luctor ofwel Volharding op 18 punten. Dan is het afwachten of dat voldoende is om als één van de vier beste nummers twee uit alle vierde klassen te pro moveren. Kampioen Zaamslag haalde na rust de grens van 100 treffers „Het is iedere keer het 'pingpong- effect', maar nu is behoud in de derde klasse realistischer. We zijn dit jaar versterkt door de komst van Bram Donze, terwijl ook Ruben Haverbeke weer fit is. En wellicht is ook Bart van de Sande volgend jaar van de partij. Als we compleet zijn, moeten we het volgend jaar kun nen redden", aldus routinier Pa trick Marteijn. Hulstenaar Donze moest het op de slotdag met 6-2 6- 4 afleggen tegen Luc van de Gruiter. „In de eerste set speelde Luc in een te hoog tempo en kon ik weinig druk zetten. In de tweede set stond ik de ballen beter te raken en ging het meer gelijk op. Door een break bij 3-3 kwam ik net tekort", zei Donze. Isabelle Leenhouwers en Ruben Haverbeke (beiden Tiola) Het leek meer een onderonsje. Dit kun je geen landelijke competitie noemen waren beduidend vaster dan De- nise van Doremalen (2-6 1-6) en Jesse Brouwers (1-6 0-6). Kay Wisse ging in twee sets onderuit tegen de Brabantse Suzanne van de Kar. „Maar vorige week won Kay zo wel het enkelspel als het gemengd (met Ruben Haverbeke). Dat waren belangrijke punten. Daardoor werd het 8-0 tegen De Schelde. Anders hadden we minimaal 4-4 moeten spelen tegen Smash", verklaarde Patrick Marteijn. Hij baalde van het feit dat Tiola dit jaar ingedeeld stond in een poule van vier, met slechts één ploeg van buiten de ei gen provinciegrenzen. Onderonsje „Daardoor leek het meer een on deronsje. Dat kun je moeilijk een landelijke competitie noemen", al dus Marteijn, die afgelopen winter in de het gemengd dubbel (met Ca role de Bruin) in Hilversum natio naal veteranenkampioen werd. De Boskreek klopte in Breskens met 5-3 degradant De Schelde. In de hoofdklasse wonnen de vrouwen van Animo in Terneuzen het degra datieduel met GLTC Be Quick uit Gouda: 4-2. Renske Fraanje en Lise- lot Kaijser zegevierden beiden in hun enkelspel. Ook de dubbelspe len gingen naar Animo. Bij de man nen in de vierde klasse boekte kam pioen Hulster Ambacht in Middel burg de maximale score op bezoek bij hekkensluiter MLTC. Het werd in de Zeeuwse hoofdstad 6-0 voor de ploeg uit Zeeuws-Vlaanderen. Het kwartet van de Vlissingse rui- terclub - Maaike Zeeveld, Maxime Lefeber, Chantal Nijpjes en Da- nisha de Visser - was met de score van 273,52 procent nipt de beste. Het zilver was voor titelverdediger RV Sé-Ros 1 uit Vrouwenpolder (272,08). Sé-Ros 2 eiste het brons op (262,18). Maaike Zeeveld (Driewegen) was met de hengst Hummer in het in dividueel klassement de beste. Zee veld stuurde in Mi de met veel af druk door de arena lopende St. Mouritz Junior-zoon met 71,67 pro cent naar de zege. „Hummer is een geweldig talent. Een paard met drie superbasisgangen en een enorme uitstraling. En voor een hengst is hij koel in het hoofd", zegt Zeeveld. „Een paard met veel potentie. Hij is pas vijf en loopt met speels gemak door de proeven." Emily Wiskerke was in Zi met de 'koffïevos' Finnlanderin KS de sterkste. De amazone uit Kamper land liep met de met veel souplesse door het lijf bewegende Fidertanz- dochter naar de aansprekende score van 70,66 procent. Emily Wiskerke is blij met de prestaties van Finn landerin: „Ze liep weer super. Finn landerin was helemaal op mij gefo cust. We kregen negens voor de uit gestrekte gangen. Dit is pas onze derde wedstrijd in Zi. Met haar ze ven jaar is ze nog superjong en er zit nog rek in. Want ze maakt al weer veel progressie." Sub Top Dinja van Liere (Werkendam) on derstreepte in de Sub Top-selectie- wedstrijd met merrie Haute Cou ture met een prima uitvoering haar kandidatuur voor de titel bij de vijf jarige dressuurpaarden. De oud-in woonster van Kapelle stuurde de met veel expressie door de piste gaande Connaisseur-dochter met de megascore van 84,20 procent naar de overwinning. „Met dit paard ben ik erg blij", vertelde Van Liere. „Het is een lief en werkwillig paard dat alles simpel opneemt. Een paard met uitzonderlijke kwalitei ten." Hummer is een geweldig talent en voor een hengst is hij koel in het hoofd Thamar Zweistra (Schore) ein digde met de hengst Haliëgo op de tweede stek (77,00). Zweistra bleef Van Liere met haar tweede troef, de hengst Duval's Hilton, net voor (76,40). Genot Marijke van Giesen (Zaamslag) stuurde bij de zesjarigen de met veel afdruk galopperende en fraaie uitgestrekte gangen tonende ruin Hexagon's G-Point naar de zege (79,80). „G-Point is een heel fijn paard om te rijden en maakt ook veel progressie. De proeven worden steeds meer bevestigd. Het is een genot om dit paard te mogen rij den", vertelde Van Giesen. Luis Closas Perez (Schore) en de ruin Giovanni de La Fazenda na men bezit van de tweede plaats (76,60). maandag 22 mei 2017 In de laatste speelronde van dit seizoen behielden de korfbal lers van Zaamslag moeiteloos de ongeslagen status. Klassege- noot Luctor kan zich opmaken voor een climax. In de laatste speelronde bevechten de Ter- neuzenaren zaterdag in Yerseke tegen Volharding de tweede plaats, die mogelijk recht geeft op promotie naar de derde klasse. JaapJan Ritsema Vlissingen Oranje Zwart-Zaamslag 8-20: Scores Luctor: Marjolein Durink 4, Karlijn den Hollander en Jasper de Pooter 3, Anthony van de Velde 2, Eline Jansen en Adrie de Jonge 1. Seolto 4-BKC 7-8. Scores BKC: Mariëlle Faas en Sandra de Reu 2, Vivian Salomé, Carmen Faas, Bart de Baare en Michiel Zwanenburg 1. Tiola uit IJzendijke is de nieuwe kampioen in de vierde klasse van de landelijke mixedtennis- competitie, net als in 2009,2012 en 2015. Het West-Zeeuws- Vlaamse team had op de laatste speeldag nog twee punten nodig om de titel te veroveren. Bij naaste belager Smash in Bergen op Zoom, op een steen worp afstand van het culinaire festijn Proef Mei, was Tiola uit eindelijk met 5-3 te sterk voor de jeugdige Brabanders. Henk van de Voorde Bergen op Zoom - Patrick Marteijn Het tennisteam van Tiola uit IJzendijke, met staand (vlnr): Patrick Marteijn, Ruben Haverbeke, José de Wit en Dennie Cappendijk. Zittend (vlnr): Isabelle Leenhouwers, Kay Wisse en Bram Donze. Speelster Dominique Vyncke ontbreekt op de foto. foto john de jong Tiola is weer kampioen in de landelijke vierde klasse van de tennis- competitie. Dit gebeurde in 2015 voor het laatst. De amazones van PSV Schelde stad gingen er zaterdag in Nieuw- en Sint Joosland met de titel Vereniging Equipes van KNHS regio Zeeland vandoor. Lucien Roelandt Nieuw- en Sint Joosland - Maaike Zeeveld

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 67