en scoort er tien Erwin Adan is klaar voor WK trail in Italië 17 ONK PARA-ATLETIEK Mannen. Vierde klasse. Olympia- Tempo 3-3: Olympia was gemoti veerd en nam direct het initiatiefin handen. Dat resulteerde binnen twintig minuten in een voorsprong van 2-o. Na een knappe aanval opende Evert Vermeeren de score. Niet veel later stond hij ook aan de basis van de tweede treffer. Na een solo langs drie tegenstanders be diende hij Koen Boerjan op maat, die simpel de 2-0 kon laten aante kenen. Tempo verhoogde daarna de druk en kwam nog voor de rust op gelijke hoogte. In de tweede helft trok het die lijn door en nam het zelfs de leiding. Toch had de thuis ploeg nog een antwoord klaar. Op aangeven van Martij n Lafarre liet Koen Boerjan de 3-3 noteren en be paalde hij de eindstand. Zo speelde de ploeg knap gelijk tegen kampi oen Temop. pide was vol goede wil, maar miste het juiste wedstrijdgevoel om te genstand van betekenis te geven. In het begin ging het nog wel, maar daarna holde het meer achter de te genstander en de feiten aan. Binnen een tijdsbestek van vier minuten sloegen de bezoekers een beslis sende kloof van van drie doelpun ten: 0-3. Drie minuten na de doel- wisseling werd het zelfs 0-4. Na voorbereidend werk van Yassin Ha- douchi en Joris Meerdink liet Teun van Doeselaar nog wel de 1-4 note ren, maar twee minuten later werd het al 1-5. Na de starttoeter van locoburge meester Jacqueline van Burg ont stond al snel een kopgroep van vier man met de Marokaan Migon Ha- chem, Michel Verhaeghe, Erwin Harmes en Erwin Adan. De ach tervolgers, met onder anderen Niels Goudswaard, Leo Smets Matthias Amoniet en David Schrier, keken al snel tegen on overbrugbare achterstand aan. Op het zware strand koos Hachem een verkeerde looplijn, waardoor hij meteen was meteen gezien. Harmes wist Verhaeghe kwijt te lopen. Na de Zeeperduinen was het klassement gemaakt en kon Adan finishen in 1.15.22 met een ruime voorsprong op Harmes, die Verhaeghe op een half minuutje achter zich hield. Adan neemt nu een periode van betrekkelijke rust om zich op te laden voor het WK. „Alleen nog de ZLM-Don Stads- loop in Middelburg om wat snel heid op te doen en dan moet het gebeuren", liet hij vol vertrouwen weten. Harmes komt komende vrijdag aan de start in de tweede editie van Gaperloop in Gapinge. Niels Goudswaard was op de zesde stantie denk je: wat is er aan de hand? Maar dan besef je dat je te weinig hebt gegeten. Ik heb nog ge probeerd om de schade te beper ken." Zijlaard verloor anderhalve minuut op het peloton, waar onder anderen Molenaar deel van uit maakte. „Ik voelde me het hele weekend sterk", zegt Zijlaard. „Dan is het zonde dat ik het zo verpest." Het neefje van Leontien van Moorsel richtte zijn pijlen na het kostbare tijdsverlies meteen op de slote tappe. „Die wilde ik hoe dan ook nog winnen. Gelukkig heb ik dat kunnen waarmaken. Een score van twee op vier is ook niet verkeerd, toch?" strijden om de eindoverwinning. Onder meer door zijn winst in de Ronde van Vlaanderen dit seizoen behoorde Zijlaard voor de start van de Junioren Driedaagse tot de top favorieten voor eindwinst. Zijn vorm was daar ook naar, dat liet hij zien in de door hem met overmacht gewonnen tijdrit op zaterdag. Na de rit tegen de klok stond de renner van RWC Ahoy op maar dertien se conden van de klassementsleider. Zijlaard kwalificeert zijn honger- klop in de derde rit dan ook als een dure les. De Rotterdammer voelde de kracht na tachtig kilometer uit zijn benen lopen. „Ik zat vol te ge ven in het laatste wiel, maar ik kon niet meer aanhaken. In eerste in- plaats overall de snelste Schouwe- naar, net achter Belg Leo Smits. Bij de vrouwen een verrassende zege voor Amber Borgerman, die met 1.36.18 een ruime voorsprong had opgebouwd op Rosanne Teeu- wen. Borgerman, afkomstig uit Roosendaal, liet weten vrij veel halve marathons te lopen, maar dit was haar eerste in het Zeeuwse. Daarnaast komt ze uit in het Bra bants stratenloopcircuit over af standen van 10 kilometer en afge lopen weekend won ze nog een vijf kilometer in Stampersgat in 19 minuten en 35 seconden. Renske Verbrugge was de snel ste in D40 en Janneke Verschuure mocht na 2.16 haar prijs ophalen bij de vrouwen D60. In de masters- klasse mannen zegevierden Mi chel Verhaeghe (H40), Leo Smets (H50) en Rob van Zanten (H60). Dankzij het uitstekende weer moesten er veel na-inschrijvingen verwerkt worden, waardoor er te weinig startnummers voorhanden waren. Dit werd deels opgelost door een oude serie startnummers te gebruiken die van een één voor zien werden (341 werd dan 1341). Ook bij de wandelaars die al om 8.45 uur vertrokken een heel club na-inschrijvers. Net voor de prij suitreiking werd Cor Muller (79) door de loco-bur gemeester van Schouwen Jacque- lien van Burg naar voren geroepen, met de woorden: „Het heeft Zijne Koninklijke Hoogheid Willem- Alexander behaagd u te benoemen tot Lid in de Orde van Oranje Nas sau." Daarna volgde een lange lijst met bijzonderheden uit het leven van de innovator uit Renesse. „Ik vind het leuk om op deze plaats een onderscheiding te krijgen", liet hij ontroerd weten. maandag 22 mei 2017 Rapide-Bommelerwaard 1-5: Ra- Atletiekvereniging Scheldesport hield afgelopen zaterdag het open Nederlands kampioenschap voor atleten met een beperking: het ONK para-atletiek. Dit deed de club ter ere van het 55-jarig ju bileum. De grote Zeeuwse favoriete, Shirley Kerkhove, ontbrak. Zij moest zich op het laatste mo ment afmelden vanwege een blessure. Sebastiaan Schaalje (midden) deed wel mee. Hij werd onder meer vierde bij het speerwerpen en zevende bij het discuswerpen, fotocamileschelstraete Erwin Adan liet met een klin kende zege in de halve mara thon van Renesse zien dat hij klaar is voor het WK trail over 50 kilometer op 10 juni in Badia Prataglia in Italië. Erwin Har mes vierde zijn feestje door op de tweede plaats sportief re vanche te nemen op Michel Verhaeghe, die er na het instor ten van Harmes in de Marathon Zeeuws-Vlaanderen met de zege vandoor ging. Sjaak Sinke Renesse met trend Michel Verhaeghe (I) en Erwin Adan aan kop. foto dirk-jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 66