I Olympia schiet met scherp 16 Hontenisse geeft voorsprong alsnog weg in nacompetitie Van 'tWestende pakt naast brons WIELRENNEN JUNIOREN DRIEDAAGSE Voor het eerst sinds 2014 krijgt Zeeuwse rittenkoers weer's een Nederlandse winnaar. Koers beslist in Vlaamse Ardennen. V De voetbalsters van Honte nisse konden zich gisteren niet plaatsen voor de tweede ronde van de nacompetitie voor pro motie naar de tweede klasse plaatsen. Na de 3-1-zege van vorige week op eigen veld moesten de Zeeuws-Vlamingen in en te gen Gilze een 4-0-nederlaag incasseren. Anders dan vorige week was Gilze in de terugwedstrijd ver uit in de meerderheid. Toen de thuisclub na vijftien minuten spelen de score al kon openen, kon Hontenisse de bui al enigszins zien hangen. Welis waar duurde het nog tot de 38ste minuut voordat het 2-0 werd, maar daarna werd het nog voor rust 3-0 en 4-0. Na de hervatting drong Gilze niet echt meer aan. Hontenisse slaagde er echter niet meer in om de wedstrijd nieuw leven in te blazen. Daarmee was Hontenisse uitgeschakeld. Judoka Sam van 't Westende heeft naast de medailles ge grepen tijdens de Grand Slam in Rusland. In de strijd om het brons verloor de Vlis- singer op ippon van de Frans man Pierre Drupat. Van 't Westende stuurde Lukas Reiter en Baskhuu Yondon- perenlei naar huis gestuurd, maar in de halve finale ging het mis. De Braziliaan Mar- celo Contini was op ippon te sterk. Ook de bronzen strijd verloor hij op ippon. Poppe wint weer Tweetal op herhaling De Jong winnaar „Dat was sowieso zes seconden", zegt een omstander luttele mo menten nadat Alex Molenaar giste ren over de finish is gebold van de vierde en laatste etappe van de Ju nioren Driedaagse van Axel. Zes se conden moest Molenaar pakken op Johan Tiedemann Langballe om de eindzege van de 36ste Junioren Driedaagse te grijpen. „Heb ik hem nou?", vraagt de renner uit Oud- Beijerland zich hardop af. landse eindwinnaar. Tiedemann Langballe wordt tweede in het eindklassement, voor de Belg Ward Vanhoof. Timo de Jong slaagt er als enige van een kwintet Zeeuwen in de wedstrijd uit te rijden. De renner uit Goes wordt 43ste in het klasse ment. „Ik wist dat Langballe zich al wel een beetje klote voelde", zegt Mo lenaar na de verlossende bevesti ging. „Zaterdag reed hij ook al veel achterin." Molenaar verbaasde zichzelf met de benen die hij in de zondagetappe had. „We hebben er al twee zware dagen opzitten en ik heb slecht geslapen vannacht." Spanning? De Zuid-Hollander knikt kort zijn hoofd. „Ik kon hier winnen en dat realiseerde ik me maar al te goed. Als je er zo dichtbij zit, maakt dat het extra spannend." „De klassering in de etappe van vandaag interesseerde me verder niet heel veel meer", vervolgt Mo lenaar. Hij werd vierde in de 96 ki lometer lange slotetappe door de Vlaamse Ardennen. Molenaar maakte onderdeel uit van een kop groep van vijf renners. Zijlaard was de snelste van hen, voor de Frans man Antoine Raugel en de Noor Anders Lilliendal. Voor Zijlaard was het zijn tweede etappewinst, na de tijdrit van zaterdag. Een hongerklop in de derde etappe naar Sluiskil voorkwam dat hij niet tot op de slotdag mee kon Ik zat vol te geven in het laatste wiel, maar ik kon niet meer aanhaken Het antwoord op de vraag van Molenaar is een volmondig 'ja'. Pas twintig seconden nadat hij over de finish is gekomen, drukt ook de Deen Tiedemann Langballe zijn wiel over de streep. Met de zege van Molenaar kent de Junioren Drie daagse voor het eerst sinds 2014 (Peter Lenderink) weer een Neder- Bij de mannen speelde Olympia in de vierde klasse knap gelijk tegen kampioen Tempo. Rapide had dui delijk zijn dag niet en verloor kans loos van Bommelerwaard. Vrouwen. Derde klasse. Rapide- Spijkenisse 2-4: Rapide begon goed en was zelfs enkele keren ge vaarlijk. Toch was het een technisch en tactisch vaardig Spijkenisse dat de leiding nam. Kort voor de pauze kwam Rapide op gelijke hoogte. Eva d'Hooghe maakte de 1-1. In het begin van de tweede helft was Ra pide even niet bij de les. Binnen tien minuten werd het 1-3 en later ook 1-4. De thuisploeg probeerde nog wel iets te forceren, maar ver der dan een treffer van jeugdspeel- ster Sam Bartz kwam het niet. Vierde klasse. Olympia-HSD 10-1: Bij HSD haalden slechts enkele speelsters het niveau van de laatste weken. Dat was zeker ook de ver dienste van een gretig en uitste kend spelend Olympia, dat op alle fronten heerste. Bij 4-0 scoorde HSD de eretreffer. Voorbereidend werk van Bibian Scheepstra en Daphne Mol werd door Mirthe Schot afgerond. Voor Olympia scoorden Maartje Boerbooms, Claire de Dobbelaere (2x), Birgit van der Zee (3x), Kirsten van der Peijl (3x) en Pauline de Croocq. De mannen van Olympia speelden knap gelijk tegen kampioen Tempo dag xx maand 2016 VROUWENVOETBAL Driebander Jean Paul de Bruijn is er niet in geslaagd de Grand Prix in Rosmalen op zijn naam te schrijven. De biljarter uit Hulst verloor in de finale van Dick Jas pers: 40-27. Eerder had hij Glenn Hofman en John Tijs- sens uitgeschakeld. JUDO DUO-SAS VOLLEYBAL Volleyballer Arbias Deskaj vertolkte tijdens de vijftiende editie van Duo-Sas een hoofdrol door zowel vrijdag als za terdag te winnen. Vrijdagavond schreef hij het toernooi met zijn vader op zijn naam. Zaterdag eiste hij met broer Ervin, ook spelend bij Stevo, verrassend de toernooizege op. Bij de vrouwen won het Belgisch koppel Silvy van Goethem/Geerje van Putte. De Hulsterse Kiara Blommaert en Mireille Witte (YVC, foto) werden tweede, fotocamileschelstraete ATLETIEK Evenals vorig jaar heeft Cathy Poppe de 5400 meter tij dens de Bokken- loop in het Belgi sche Sinaai-Waas gewonnen. De Ter- neuzense atlete had daarvoor 21.51 nodig. Haar plaats- genote Marian van Voren werd der tiende in 30.58. Jente Samson won de 10 Engelse mijl. Rudy de Caluwé uit Sas van Gent werd 27e in 1.18.33. SCHAKEN Jeroen Hekhuis en Robin Bosters (foto) wonnen net als vorig jaar het Open Souburgs doorgeefschaak- kampioenschap. Collin Boelhouwer en Albert Vermue werden tweede. WIELRENNEN Lars de Jong uit het Belgische Wuustwezel schreef de race voor ID-wielrenners in Axel op zijn naam. In de slot fase kon De Jong pas het verschil met de rest maken. Van de overigen fietste Joannathan Duinkerke uit Goes naar de vierde plaats en eindigde Walter Pollet uit Hulst op de zesde stek. Molenaar breekt Arwin Willemsen Velzeke - Maikel Zijlaard Rhys Britton uit Wales won za terdag de laatste etappe op Zeeuwse bodem, in Sluiskil. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE q Rapide moest buigen voor het hoog geklasseerde Spijkenisse in de derde klasse van de hockeycompetitie voor vrouwen. Ondanks een sterke start van Rapide trok Spijkenisse met 4-2 aan het langste eind. Een klasse lager walste een gedreven Olympia met voor zich spre kende 10-1-cijfers over hekken sluiter HSD heen. Peter Snelders Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 65