Milan Vader stelt teleur in wereldbekerwedstrijd Oppermachtige Kevin Spruijt is in Wemeldinge een klasse apart 15 NACOMPETITIE FC AXEL-G JS Even zo spectaculair was de gelijk maker van David Destorme. Het aanspeelpunt van Axel contro leerde een cornerbal hangend in de lucht met de borst, liet het leer op de rand van het zestienmetergebied één keer stuiteren en zag de bal via een dropkick in het dak van het doel verdwijnen. En dat terwijl Destorme voor het doelpunt niet bijster goed in de wedstrijd zat, zag ook trainer Fonnie Verstraeten. „Maar hij knokt zich dan toch in de wedstrijd en gaat ballen ophalen. Helaas is hij er volgende week niet bij vanwege een communiefeest." Wie er dan wel weer bij is: aan valler Urmeion Martis. De vlie gensvlugge aanvaller zat voor zijn werk in Tsjechië, maar van diens kwaliteiten had Axel goed gebruik kunnen maken. Door de opmerke lijke buitenspel van de bezoekers lag er voor lopende mensen heel veel ruimte achter de defensie. Verstraeten: „Toch trapten we er minstens vijf keer in, maar het bracht voor hen wel een enorm ri- FC Axel kan zaterdag in Gorinchem weer beschikken over Urmeion Martis sico met zich mee. GJS speelde fris maar toch zag ik ons een van de be tere wedstrijden van het seizoen spelen. Deze 1-1 vind ik een terechte uitslag, al hadden zij op het laatst wel een penalty moeten krijgen." Penalty Zo glipte aanvoerder Ruud Bos tien minuten voor tijd tussen twee man door, en leek vervolgens naar beneden te worden getrokken. Mit chell Braafhart zag het voor zijn ogen gebeuren. „Een honderd pro cent penalty", oordeelde de Axel doelman, die zich in de tweede helft met enkele fraaie reddingen kon onderscheiden. Braafhart ge- KARAKTERISTIEK noot van de mentaliteit die zijn ploeg liet zien, al was hij ook kri tisch. „De echte wil om te promo veren ontbreekt bij veel spelers en daar baal ik wel van. Donderdag stonden we met slechts zeven man op het trainingsveld, al zag je dat vandaag gelukkig niet terug", aldus de naar Kloetinge vertrekkende goalie. Braafhart had in de eerste helft weinig te doen, maar zag na een klein halfuur wel een kopbal van Joost Haggenburg achter zich in doel verdwijnen. In de tweede helft toucheerde GJS ook nog twee keer de lat, terwijl bij Axel invaller Jorge Lando via een scrimmage twee op gelegde kansen niet kon verzilve ren. Jari Vyane ontbrak bij de Axe laars, aangezien vrijdag zijn menis cus werd 'bijgeknipt'. Marco Plas- schaert speelde bij de Zeeuws-Vla mingen wel de volle negentig mi nuten, hoewel de middenvelder pas enkele uren eerder was teruggeko men van vakantie. Plasschaert zou nog twijfelen over zijn toekomst, terwijl Stefan van den Broeke wel al heeft besloten te stoppen. De selec tie lijkt voor volgend seizoen in te krimpen, waardoor promotie geen must is. Verstraeten: „zo gaan we de return van volgende week ook in: niks moet, alles mag. We gaan ge woon lekker voetballen." NOVE MESTO Mountainbiker Mi lan Vader uit Middelburg heeft een teleurstellend resultaat neergezet in de eerste wereldbekerwedstrijd van het seizoen. In het Tsjechische Nove Mesto eindigde hij als 46e. Na de winst van vorige week in het Duitse Gedern vertrok het Wa- tersley R&D-team vol vertrouwen naar de eerste wereldbeker van dit seizoen. Op dat parkoers haalde Va der vorig jaar een achtste plaats tij dens het WK voor renners onder de 23 jaar. De wedstrijd verliep echter heel anders dan gehoopt. Vader, die vanaf de eerste rij mocht starten, kwam na de eerste ronde als zeven tiende door en keek voortdurend naar zijn fiets. Aan het einde van de tweede ronde reed Vader zelfs op de 44e plaats op 2.20 minuten van de kopgroep en kwam niet meer in zijn ritme. Uiteindelijk finishte hij als 46e van 154 renners. „We weten niet waar het aan lag. De benen, de kop en de fiets liepen niet, het ging vandaag gewoon niet", zei Vader teleurgesteld. De zege ging naar Petter Fagerhaugh uit Noorwegen. Martins Blums uit Letland werd tweede en de Deen Sebastian Fini Carstensen legde be slag op plek drie. Komend weekeinde rijdt Vader in Albstadt. Casper Ovaa werd in beide man ches tweede, maar kreeg het niet cadeau. Jan Peter van der Weele deed voor het eerst mee dit sei zoen en maakte het Ovaa knap las tig. De MX 1 was samengevoegd met de MX 2 2-takten en zij zorg den onderling voor spanning. In de eerste manche verdrong Jonah Pijnen (Arnemuiden) Roy Deur waarder (Ritthem) van de kop. In de tweede manche ging Pijnen niet van start. De spanning bleef, want Deurwaarder en Arwin Klink (Goedereede) gaven elkaar nu geen duimbreed toe. Toch hield de Zeeuw de deur prima gesloten en wist hij deze klasse op zijn naam te schrijven voor Ruben de Bok. Onder het toeziend oog van de aan een arm geblesseerde Mark Boot was Jordan Lee van Maaren uit Vlissingen de sterkste in beide manche bij de MX 2 4-takten. Alleen de veteranen kregen af te rekenen met een bui tijdens de eerste manche. Die keeg mede daardoor een onverwachte wen ding. Erik van de Wekken nam kopstart, maar raakte zijn machine na een eerste sprong compleet kwijt en kwam ten val. Met een pijnlijke arm hield hij het verder voor gezien. De snelste veteraan Thomas Adriaanse nam de leiding over, maar hield zich op het glib berige parkoers gedeisd. Daarvan profiteerde Ron Bos. Deze voelde zich als een vis in het water en won de eerste heat. In de tweede manche zette Adriaanse de zaak recht. maandag 22 mei 2017 28 Niks móét voor FC Axel Wie de beelden van het WK in 1974 nog op zijn netvlies heeft staan, kan zich ongetwijfeld de buitenspelval van Oranje herin neren: het massaal instappen, waardoor menig tegenstander in de buitenspelval trapte. Zater dag hanteerde de tegenstander van Axel, GJS uit Gorinchem, dezelfde tactiek, zodat er met name in de tweede helft een spectaculaire wedstrijd ont stond. Desondanks werd er slechts twee keer gescoord en eindigde het nacompetitieduel voor promotie naar de eerste klasse in 1-1. Juriën Dam Axel FC Axel-GJS 1-1 (0-1). 27. Joost HaggenburgO-1,57. David Destorme 1-1. Scheidsrech ter: J. de Bat (Kloetinge). Aantal toeschouwers: 300. FC Axel: Mitchell Braafhart; Bas Dekker, Nick van de Velde, Dennis van den Broeke, Wouer Boeije; Stefan van den Broeke (65. Jorge Lando), Bart Rijckaert, Marco Plas- schaert, Ivo Verstraeten, Siem Gans (85. Maarten Dekker); David Destorme. In de sterkste klasse MX 1 tij dens de derde clubcross van de MC de Sproeier in Wemeldinge was eens te meer Kevin Spruijt uit Meliskerke de beste. De 23- jarige Yamaha-rijder heerste in beide manches. Herman Heuvink Wemeldinge David Destorme (nummer negen) wordt op zijn huid gezeten door een verdediger, fotocamileschelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 64