i Rottier trekt de zege over de streep Goes heeft alleen genoeg aan de volle buit '4.,v"'.^ ?JË 13 -4". ¥M$i#^:Lr^r*4r-4'4 '7 :V:: >4'-:< ,w ^V^-ri;:."'•:■■■::-:--ri- zv Hoessein Bouzambou vliegt doelman Joan van Belzen in de armen na het nemen van de laatste straf schop van de middag, foto orange pictures/bert van berkum meer meewerkten. Typerend was het sprintje in de slotfase, waarbij El Hattach één been echt mee moest trekken. Maar net als zijn ploeggenoten ging hij tot het gaatje, om de fïnaleplek veilig te stellen. Dat lukte op miraculeuze wijze. Eén ding is wel zeker: verzorger Peter But gaat het de komende da gen druk krijgen. „Die jongens moeten maandag lekker de sauna ingaan en zich de komende dagen goed laten behandelen", zei But. Donderdag wacht namelijk al de heenwedstrijd van de finale van de nacompetitie. In Den Haag treft Vlissingen dan Quick, een oude bekende. Beide ploegen troffen el kaar dit seizoen in de hoofdklasse A. In Vlissingen werd het t-i, het uitduel eindigde in t-o voor Quick. „We weten wat we kunnen ver wachten", zei doelman Van Bel zen. „Iedereen is nu moe en voelt ledereen is nu moe en voelt pijntjes. Maar deze overwinning geeft ook energie pijntjes. Maar deze overwinning geeft ook weer nieuwe energie." Al had niet iedere speler van Vlis singen gistermiddag rond de klok van vijf uur dat gevoel.... Koewacht-Devo 2-1: Koewacht had voor de rust het beste van het spel. Kort voor de rust liet Jordy Riet jens een strafschop onbenut, maar uit de eerstvolgende aanval schoot Zoë Schelfhout met een lob van zo'n 35 meter fraai raak. Na de rust waren de rollen omgekeerd en was het Devo dat voor het meeste gevaar zorgde. Een kwartier voor tijd re sulteerde dat ook in de verdiende gelijkmaker van Mike van Dorst. Het lot leek Koewacht echter gun stig gezind, want kort voor tijd kon Imre Rottier de stand van dichtbij op 2-1 brengen. In de blessuretijd werd een doelpunt van Devo nog om onduidelijke redenen afge keurd, waardoor het uiteindelijk bij 2-1 bleef. Vivoo-Sluiskil 3-0: Hoewel Sluiskil door schorsingen, blessures en va kanties met een verzwakte ploeg aan de aftrap verscheen, deden de bezoekers qua voetbal niet veel on der voor Vivoo. De thuisclub kwam door Dimitri Ceuppens vroeg op 1- 0, maar daarna was Stijn Ridel met een schot op de paal dicht bij de ge lijkmaker. Op slag van rust kreeg Sluiskil met de 2-0 van Rick Luijkx een fikse tegenvaller te verwerken en die werkte na de hervatting door. Halverwege de tweede helft werd het ook nog eens 3-0. Op nieuw door Ceuppens. WVV'67-Biervliet 5-1: WW'67 was de hele wedstrijd de bovenliggende partij en bedwong Biervliet in feite voor de rust al. Nadat topscorer Quirijn Schevenhoven de score in de openingsfase had geopend, trof fen in de eerste helft ook Sander de Nijs en Robin Schipperijn doel. Na de hervatting voerde Schevenho ven de score op naar 4-0, waarna Biervliet via Patrick Versluijs uit een dood spelmoment tot 4-1 terug kon komen. De bezoekers dwongen daarna nog een paar mogelijkheden af, maar het was uiteindelijk op nieuw Schevenhoven scoorde voor de thuisploeg: 5-1. Goes, dat afgelopen donderdag de nacompetitie opende met een 4- o-zege, vond in hoofdklasser Al verna een lastige opponent. De hoofdklasser verloor eerder met 6-1 van Wittenhorst, maar kwam op sportpark 't Schenge een stuk beter voor de dag. „Het was een taai ploegje", vond trainer John Karelse. „Zolang je zelf niet scoort, kun je zomaar door een stan daardsituatie op achterstand ko men." Pas in de 65ste minuut brak Goes de ban. Hierbij kreeg het hulp van de scheidsrechter. Steve Schalkwijk leek de bal ongelukkig tegen de arm van een verdediger te koppen. De leidsman zag er een bewuste handsbal in en legde de bal op de stip. Remon de Vlieger faalde in eerste instantie vanaf elf meter, maar mocht op advies de grensrechter de strafschop op nieuw nemen. De vervanger van de geblesseerde Tim de Winter schoot onberispelijk de 1-0 raak. Cadeautje Karelse erkende dat de penalty een cadeautje was, maar maalde er niet om. Gezien de kansenver houding was de voorsprong meer dan terecht. In de eerste helft had de thuisploeg al moeten scoren. Onder meer Erwin Franse miste oog-in-oog met de doelman en Schalkwijk schoot voor een leeg doel over. In de openingsfase van het tweede bedrijf liet Ray Kroon een kans in het vijfmetergebied onbenut. Hoewel Goes een karrenvracht aan mogelijkheden produceerde en zeer gevaarlijk voor de dag kwam, was het veldspel van de ploeg niet altijd even goed, zo stelde Karelse. „Voor rust waren we te statisch. De verrassing ont brak. Doordat we op het midden veld vaak al diep stonden, liepen we tegen een muur van verdedi gers op. We moesten meer vanuit onze positie bewegen en rouleren. Dat ging in de tweede helft prima. Ook waren we scherper in de on derlinge duels." De beslissing viel uiteindelijk vijf minuten na de strafschop, uit een nieuwe penalty. Opnieuw ging de bal op de stip nadat doel man Niek van Ginkel Francis Kabwe Manengela vloerde. Van Ginkel, die eerder geel kreeg voor De jonge gasten moeten een stapje hogerop om verder te leren protesteren, kreeg opnieuw een prent en moest met rood het veld af. Sherief Tawfik liet de veldspe- ler die de keepershandschoenen aantrok kansloos: 2-0. Steve Schalkwijk bepaalde de eindstand vlak voor tijd op 3-0. Gezien de grootte van de kansen had de marge ruimer kunnen zijn. Aanvoerder Teun Rentmeester keek na afloop tevreden terug. „We gaven heel weinig weg en creëerden veel kansen." Toch was hij ook kritisch. „Als die ene kaats of pass goed is, krijg je nog meer mogelijkheden om te scoren. Uit eindelijk kan het doelsaldo bepa lend zijn." Doordat de teller bij Goes op drie bleef steken en Wittenhorst met 5-3 won, moeten de Goesena- ren donderdag winnen van die ploeg om de volgende en laatste ronde van de nacompetitie te ha len. Rentmeester, die na dit sei zoen vertrekt, noemt het duel cru ciaal voor de ontwikkeling van de spelersgroep. „Ons elftal bestaat uit jonge gasten met potentie. Ze moeten eigenlijk een stapje ho gerop om verder te leren." maandag 22 mei 2017 - Joan van Belzen Vlissingen bleek na 120 slopende minuten beter in het nemen van strafschop pen dan Jong FC Den Bosch. Die ploeg miste twee keer. Louisben Jagt schoot over en Joan van Belzen lag in de goede hoek bij de vierde poging. VLISSINGEN In de strijd om een plaats in de vierde klasse van het zondagvoetbal kwam van de Zeeuws-Vlaamse ploegen giste ren alleen Koewacht tot een zege. De ploeg van trainer Serge Martinu won op eigen veld met 2-1 van Devo. Biervliet verloor in Woensdrecht met 5-1 van WVV'67 en Sluiskil ging in Huij- bergen met 3-0 onderuit tegen Vivoo. Hoewel Goes ook haar tweede nacompetitieduel in de poule fase met ruime cijfers won, heeft het donderdag niets aan een gelijkspel tegen Witten- horst. De eersteklasser uit Horst deed namelijk exact het zelfde. Naast evenveel punten hebben beide ploegen ook het zelfde doelsaldo. Wittenhorst scoorde echter meer en dat is bij een gelijke stand bepalend. Len Wolters Goes - Teun Rentmeester (Goes) Goes viert de 1-0 van Remon de Vlieger in het nacompetitie duel met Alverna, fotojohanvanderheijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 62