Drie goals van Luteijn en nog geen zege M Hontenisse zet de eerste stap in de goede richting 12 Hoofdklasser wint na verlenging (1-3) en strafschoppen van Jong FC Den Bosch. De spelers van trainer Ruud Pennings verbijten de pijn en kunnen donderdag weer aan de bak. Zeelandia Middelburg-aanvaller Niels Luteijn neemt het doel van Beerse Boys onder vuur. foto lex de meester Niels Luteijn was gisteren op schot bij de zondag-tweedeklas ser. De aanvaller was verant woordelijk voor de gehele Mid delburgse productie en bezorgde de thuisploeg drie keer een voor sprong. Evenzoveel kwamen de bezoekers uit Middelbeers langs zij. Zo slikte de eersteklasser al na vijf minuten een treffer, toen Lu teijn een voorzet van Yannick van de Woestijne over de doellijn tikte, maar kwam het in de 22ste minuut alweer langszij via een intikker van Dennis Schapen donk. Lang nagenieten was er niet bij, want amper twintig tellen na de aftrap was het weer raak voor Luteijn. Joost de Kubber zocht de aanvaller met een lange bal van achteruit, Luteijn controleerde een rondde af: 2-1. Opnieuw trokken de bezoekers de stand snel gelijk. Vijf minuten na de 2-1 kreeg Pim Vingerhoets een vrije trap te nemen en dat deed hij met succes: 2-2. Snel na rust bezorgde Luteijn Zeelandia met een intikker voor de derde keer een voorsprong, maar ook die hield geen stand. Door een rode kaart voor Van de Is het na zondag klaar, dan hebben we alsnog een goed seizoen gedraaid Woestijne, die zijn doorgebroken tegenstander op de hak liep, moest de thuisploeg vanaf de zestigste minuut verder met tien man en Vingerhoets profiteerde daar in de 82ste minuut van. Vol ledig vrij aan de linkerkant nam hij de bal aan met zijn borst en liet hij doelman Robin Duim vol ledig kansloos met een loepzui vere volley: 3-3. „Onze zwakte is hun kwali teit", stelde Veenstra na afloop. „Bij ons spelen jongens die hou den van mooi voetbal, maar die net wat minder goed zijn in de harde duels. Beerse Boys zoekt die duels juist op. Waarom opbou wen? Die bal kan ook in één keer naar voren. Daar hadden we zeker voor rust moeite mee. We gin gen, als we de bal in bezit kregen, niet zuinig met de bal om. Na rust stond het wat beter en na de Toetje Mede daarom manoeuvreerde Veenstra Zeelandia na de eerste confrontatie met de ploeg uit Middelbeers in de rol van under dog voor een plek in de finale van de nacompetitie. „Dit is voor ons een toetje. Is het na zondag klaar, dan hebben we alsnog een goed seizoen gedraaid. Voor Beerse Boys is dat anders. Zij degraderen als ze zondag verliezen. Dan komt er toch net wat meer druk bij kijken. We moeten zien hoe ze daarmee omgaan. Ik heb de vragen ook gehoord, of Zeelandia wel iets te zoeken heeft in de eer ste klasse. Ik denk het wel en ik ben ervan overtuigd dat het mak kelijker is om je te handhaven, dan te promoveren. Daar moeten we nu dus voor gaan." De eerste verlenging liep op z'n eind toen Milton Roemeratoe ineens languit op de grond lag, de benen uit elkaar en de armen gestrekt boven zijn hoofd. De granieten verdediger, die ijzersterk speelde, voelde de pijnscheuten in zijn spieren maar had geen keus. Er was al drie keer gewisseld dus moest Roemeratoe gewoon verder. Hij was niet de enige Vlissingen- speler die in stadion De Vliert op zijn tandvlees liep en toch slaagde de hoofdklasser er nog in een hu zarenstukje uit te halen. Na de 1-3-nederlaag van vier da gen eerder op eigen veld stond Vlissingen voor een zware opgave. Maar een snelle goal (negende mi nuut) zorgde voor een duwtje in de juiste richting en in blessuretijd tekende Hoessein Bouzambou met een fraai hakje („Ik kon niets anders meer") voor de bevrij dende 0-2. Daarmee dwong Vlis singen een verlenging af, terwijl een aantal spelers zich half strom pelend over het kunstgras bewoog. Toen Jong FC Den Bosch vervol gens in de mde minuut de 1-2 maakte leek het over en sluiten voor Vlissingen. Maar twee minu ten later knalde Dangelo Martien fantastisch raak (1-3). En daarmee werd de linksback, die dit seizoen nauwelijks speeltijd kreeg, één van de helden van de middag. „Ik open wedstrijd bracht Niek Maer- man al na drie minuten de 1-0 op het bord. Kort hierna werd een in zet van Kris van Meele van de lijn getrapt en zag Pim van Jole de bal in het zijnet eindigen. Maxim de Clip- pelaar, die eerder nog de paal trof, verdubbelde na een halfuur de mocht donderdag even invallen", zei Martien. „Mijn laatste compe titiewedstrijd had ik volgens mij in oktober gespeeld. Aan het begin van het seizoen speelde ik, maar door een blessure raakte ik mijn plekje kwijt." In Den Bosch liet hij zien dat Ruud Pennings misschien wel eerder een beroep op hem had kunnen doen, want de snelle linkspoot hield zich staande, ook in de verlenging, toen de pijn in zijn kuit steeds heviger werd. „Rond de zeventigste minuut be gon die kuit echt te kloppen. Ik Rond de zeventigste minuut begon die kuit echt te kloppen maar de wissels waren op kon niet meer vol druk zetten, maar de wissels waren op. Daarna heb ik mijn momenten gekozen." Het beste moment bewaarde hij tot minuut 114. De bal viel na een afgeslagen corner voor zijn linker, waarna Martien verwoestend uit haalde: 1-3. In de noodzakelijke strafschop- penserie scoorde hij vervolgens ook nog, net als Jarreau Manu- huwa en Salim Ben Sellam. Jong FC Den Bosch maakte de eerste twee, maar daarna schoot Louis- ben Jagt hoog over. En bij de voorsprong: 2-0. Op slag van rust profiteerde Christiaan Willemse van een slechte uittrap van de Hon- tenisse-doelman en bracht hiermee de spanning weer terug in de wed strijd: 2-1. Na rust werd er, mede dankzij goede reddingen van doel man Pim de Bakker, niet meer ge scoord. Achtmaal-Breskens 2-2: De thuis ploeg, die al tien competitiewed strijden geen tegentreffer had hoe ven incasseren op eigen veld, kende een bliksemstart. Op het kleine en smalle veld werd de bal hoog naar voren gepompt, wat binnen veer tien minuten een 2-o-voorsprong opleverde. Halverwege stond het 2- vierde Brabantse strafschop lag loan van Belzen in de goede hoek. De ervaren keeper tikte de bal naast zijn doel. Aanvoerder Hoes sein Bouzambou pakte daarna zijn verantwoordelijkheid en schoot koeltjes de beslissende strafschop binnen. In de kleedkamer van Jong FC Den Bosch, dat door de nederlaag naar de hoofdklasse degradeerde, was het na afloop ijzig stil. Bij Vlissingen werd gelachen, maar tegelijkertijd likten verschillende spelers hun 'wonden'. „Ik voel mijn benen niet meer", zei Abdoe Abdenbi, die door een blessure drie maanden niet voetbalde. „Maar nu heb ik in vier dagen tijd twee wedstrijden gespeeld. Van daag was dat er ook nog eens één van 120 minuten." Renzo Roemeratoe klaagde over zijn voet („Ik heb al een tijd last van mijn wreef), Khalid El Hat- tach baalde van de kramp die hij had gekregen. „Dat heb ik echt nog nóóit gehad", zei de man die don derdag na twee maanden zaalvoet ballen terugkeerde uit Indonesië. „Ik heb veertien uur in het vlieg tuig gezeten. Dat zal ook niet heb ben meegeholpen. Voor de wed strijd heb ik fruit gegeten maar ik denk dat ik te weinig heb gedron ken." El Hattach voegde lef en flair aan het Vlissingse spel toe en was bij vlagen weer onnavolgbaar met de bal aan de voet. Tijdens de verlen ging speelde hij noodgedwongen in de spits, omdat zijn benen niet 1 dankzij Joey Walhout. Vlak na rust maakte Joris Corijn geljik: 2-2. Steen-BSC 0-2: Voor vierdeklasser Steen, dat vanwege een toernooi op het eigen sportveld in Clinge aan trad tegen het Roosendaalse BSC, is promotie naar de derde klasse ver weg. De ploeg verloor het eerste van twee duels in de nacompetitie op eigen veld met 0-2 van BSC. Davey Mathijsse bracht de bezoe kers aan de leiding en Steven van Ginderen zorgde voor de 0-1 voor de ploeg uit Brabant. Steen pro beerde daarna nog wel een door braak te forceren, maar slaagde daar niet in. Omdat ook BSC niet meer scoorde, werd het 0-2. Beerse Boys kwam tot drie keer toe terug van een achterstand: 3-3 rode kaart heeft Beerse Boys am per nog kansen gehad." Luteijn - wie anders - kreeg die nog wel. In de absolute slot fase leek hij van dichtbij met een vierde treffer voor de 4-3 te zor gen, maar doelman Koen van Kollenburg bracht redding met een reflex. Veenstra: „Dat was nog wel jammer, net als die late gele kaart voor Samet Dogan en de rode voor Yannick. Zo blijft er in kwaliteit en in aantallen wel heel weinig over. Beerse Boys is een vechtploeg, en Samet en Yannick zijn - met Niels - toch de pitbulls van ons team." maandag 22 mei 2017 Vlissingen op het tandvlees naar een finale tegen Quick „Was dit nou typisch nacompe- titievoetbal?" De vraag van Zeelandia Middelburg-trainer Rogier Veenstra was retorisch, na zes (fraaie) goals, een rode en een handvol gele kaarten in de negentig minuten tegen Beerse Boys: 3-3. Mitchell Minnaard Middelburg - Rogier Veenstra Barry van der Hooft Vlissingen Hontenisse heeft de eerste stap richting promotie naar de derde klasse gezet. De ploeg begon de nacompetitie met een zege op Alliance. Jos van Belzen Vlissingen Hontenisse-Alliance 2-1: In een - Dangelo Martien

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 61