O CD CD O 11 HSV HOEK WINNAAR DISTRICTSBEKER A Bekerfinale is voor 9 spelers de laatste wedstrijd in het shirt van Hoek. „Ik werd vandaag best wel even emotioneel", bekende Guillaume Clinckemaillie. zv Van Leiden Hendriksen Als je wint heb je vrienden en wordt er gelachen en gedold. Het gebeurde ook bij Hoek, vlak naast de deur van de kleedkamer. „Jammer hè, dat je er niet nog eentje maakte", zei Kyle Doesburg tegen Guillaume Clinckemaillie. De laatste, twee keer trefzeker in de beker finale tegen BW (3-1-zege) wist met een waar Doesburg op doelde en kon de humor wel waarderen. Want niet Clinckemaillie, maar de snelle Does burg mag zich nu nog steeds Hoeks topscorer in de districtsbeker noemen. Samen met Lionel Fitsch keken Doesburg en Clinckemaillie terug op hun jaren bij Hoek. Het drietal vertrekt bij de zaterdag-hoofdklasser, net als Brian Meulmeester, Giovanni Siere- veld, Nathan Lagrou, Nick de Groote, openbreken en dus het verschil kun nen maken. „Het was in dat opzicht wel mooi dat ik er vandaag nog twee maakte", zei de Belg. „Al die mensen die niet in mij geloofden, heb ik laten zien dat ik er nog ben." Clinckemaillie vertrekt naar Dikkel- venne, Doesburg heeft voor ASWH ge kozen en Fitsch gaat naar Barendrecht. „Ik hoop echt dat we in de KNVB beker aan Hoek of ASWH worden gekop peld", lachte Fitsch, die aan zijn zes sei zoenen bij Hoek veel vrienden voor het leven overhield. „Het zijn zes prachtige Dit was het. Nu beginnen we aan een nieuw hoofdstuk goed einde, een mooie afsluiting." Fitsch: „Dit was het, nu beginnen we aan een nieuw hoofdstuk. Bij onze nieuwe club moeten we ons opnieuw bewijzen. En wat ook wel lekker is: we hoeven niet meer drie of vier keer per week door de tunnel Het laatste hoofdstuk dat ze met Hoek schreven was er één om te ont houden. Hoek was tegen BW de favo riet en had voor rust moeite om een opening te vinden in de gesloten for matie van de Bossche tweedeklasser. Na ruim een uur veranderde het spel- beeld pas echt na het inbrengen van Birgen Martens. De middenvelder zorgde voor openingen en stond aan de basis van de prachtige 1-0 van Clincke maillie. Inspelen op Reguillo Vande- pitte, die bediende de opstomende Fa bian Wilson met een hakje, waarna Clinckemaillie afrondde. De spits be- KARAKTERISTIEK reageerde er enthousiast op. Het was een De bekerwinnaars van Hoek. foto erwingoossens/orange pictures Josimar Pattinama en Alexander Emb rechts. „Ik was vanochtend best wel even emotioneel", bekende Clincke maillie, die er zes jaar bij Hoek op heeft zitten. „Het waren enerverende jaren, met ups en downs." Hij scoorde vaak aan de lopende band, maar was ook geregeld het mid delpunt van een relletje, als hij bijvoor beeld te zwaar terug was gekomen van vakantie. En toch: ze gaan Clinckemail lie nog missen in Hoek. Want het is maar de vraag of er bij de aangetrokken spelers types zoals hij tussen zitten. Jongens die uit het niets een wedstrijd kunnen be diende daarna de eveneens vertrek kende Nathan Lagrou (2-0) en na de eretreffer van BW (2-1) schoot Clinc kemaillie ook nog de 3-1 op het score bord. Daarna barstte het feest los bij Hoek en droop de luidruchtige aanhang van BW, die voor het duel de confrontatie zocht met enkele Hoek-aanhangers, stilletjes af. Iets na tien uur werd de se lectie van Hoek met vuurwerk ontvan gen bij het eigen complex en ging het feest verder in de kantine. Daarna bleef het nog lang onrustig, op een avond die voor negen spelers het einde van hun periode bij de Zeeuws- Vlaamse club markeerde. jaren geweest, waarin we drie keer de beker hebben gewonnen, zijn gepro moveerd en gedegradeerd en veel heb ben meegemaakt." Clinckemaillie: „We hebben in De Kuip gespeeld en de finale van de landelijke beker gehaald. We kennen elkaar door en door en za gen elkaar soms vaker dan onze eigen vriendin. Hoek blijft mijn club." Doesburg kreeg, net als Fitsch, in de slotfase van het eenzijdige duel een pu- bliekswissel. „Dat vond ik een mooi gebaar van de technische staf', zei Doesburg. „Het publiek maandag 22 mei 2017 2-2 Voetballer Gert- Jan van Leiden - afkomstig uit Mid delburg - en zijn club ADO'20 zijn er niet in geslaagd de beker te pak ken in district West 1. De zon dag-hoofdklasser uit Heemskerk verloor - na een 2- 2-eindstand - via strafschoppen van eersteklasser Pur- mersteijn uit Pur- merend. Daardoor pakte de Noord- Hollandse kampi oen van de zon dag-hoofdklasse A, waar Van Lei den aanvoerder is, niet de dubbel. Trainer Roy Hen driksen uit Middel burg is er met Hel mond Sport niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale van de na- competitie om een plek in de Eredivi sie. Na de 0-1-ne- derlaag van don derdag werd het in Kerkrade 1-1. Kort na rust maakte Furhgill Zeldenrust de 0-1 voor Helmond Sport. Een stunt hing dan ook in de lucht. Maar in de negentigste voor kwam Gyliano van Velzen namens de eredivisionist een verlenging: 1-1. We zagen elkaar soms vaker dan onze eigen vriendin Barry van der Hooft Bergen op Zoom -Lionel Fitsch (Hoek) Hoek-BVV 3-1 (0-0). 68. Guil laume Clinckemaillie 1-0, 76. Na than Lagrou 2-0, 90+1. Faouzi Garmat 2-1, 90+2. Guillaume Clinckemaillie 3-1. Scheidsrech ter: R. van Dee (Tiel). Gele kaart: Guillaume Clinckemaillie (Hoek). Aantal toeschouwers: 800. Hoek: Brian Meulmeester; Fabian Wilson, Lionel Fitsch (86. Alexan der Embrechts), Giovanni Siere- veld, Thomas van Renterghem; Reguillo Vandepitte, Guillaume Clinckemaillie, Nathan Lagrou; Nick de Groote, Josimar Patti- nama (63. Birgen Martens) en Kyle Doesburg (84. Sascha Beshliaha). a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 60