II Goed nieuws: Sluisrock blijft, maar in welke vorm is nog de vraag Festival EEF viert derde verjaardag met ruim200artiesten )LEN 19 Een groot festival in de kleinste gemeente van Zeeland. EEF bewijst dat het kan. Het muziek-, cultuur- en natuurfestival streek afgelopen weekend voor de derde keer neer in Wissenkerke. BH Kaplaarzen, bergschoe nen of gewoon lekker op je blote voeten in het gras. Bij het Ein deloos Eiland Festival (EEF) zijn de mogelijkheden ein deloos. Niet alleen wat schoeisel betreft, maar ook als het gaat om de optredens en activiteiten. Ruim tweehonderd artiesten vertoon den afgelopen weekend hun kun sten op het uitgestrekte festival terrein tussen landschapscamping Wilgenoord en natuurgebied het Bokkegat in Wissenkerke. Terwijl de jongste bezoekers - al dan niet gehuld in middeleeuwse kledij - samen met Tijl Damen muziek maken en zingen in de zon, luisteren in het vogelhuis theater even verderop tientallen mensen opeengepakt naar de ge vleugelde vertellingen en liedjes van MEES. Ondanks de aange name temperatuur brandt op het terrein een groot vuur, waarin va ders met hun zonen poken terwijl de knetterende vonken zich ver mengen met de Franse chansons van de Zeeuwse zangeres Marjo- lijn Polfliet. EEF mag qua oppervlakte groot zijn, de optredens zijn dat aller minst. Verwacht in Wissenkerke geen drommen mensen en gil lende tienermeisjes bij een po dium. De EEF-organisatie heeft ook deze derde editie weer ingezet op diversiteit, kleinschaligheid en intimiteit. Sommige artiesten tre den op voor een handjevol bezoe kers, die ook nog eens zo dichtbij zitten dat ze de adem van de klein kunstenaar in hun gezicht kunnen voelen. En dat is precies het beeld wat de organisatie voor ogen heeft. „Bij EEF kom je niet voor één optreden van een bekende artiest", zegt Josje de Koning van de werk groep. Ze draait zich om en wijst naar het grasveld achter haar, waar klein groepjes mensen zich met een drankje in de hand begeven richting het Boekenbos, podium Vuur of de foodtrucks. „Het draait om beleven. Je kunt hier een hele dag rondlopen en dan is de kans groot dat je nog niet alles hebt ge zien." Haar werkgroepcollega Didy Huysse knikt. „De opzet is dit jaar wat groter dan andere jaren, maar het idee achter EEF blijft het zelfde: jong talent een podium ge ven en bezoekers in een kleine set ting laten genieten van muziek, cultuur en natuur." De natuur lijkt zelf ook te genie ten van het spektakel. Grassprie ten deinen heen en weer en op de Je kunt hier een hele dag rondlopen en dan heb je kans datje nog niet alles hebt gezien plastic stoelen zitten insecten op het gemakje hun pootjes te poet sen. De omgeving roept veel posi tieve reacties op, merkt de organi satie. „Het is hier ook schitterend", zegt Didy, die zelf volop geniet. „Toen ik vrijdagavond na afloop langs het water naar de ingang te rugliep, kreeg ik een toegift van de kikkers. Het was werkelijk prach tig-" Afgelopen weekend vierde Sluis rock zijn vijfde verjaardag. Het ju bileum was tevens het moment waarop de organisatie zou beslissen of het festival een blijvertje is. Het aantal bezoekers lag de afgelopen jaren rond de tweehonderd men sen; genoeg om quitte te spelen, maar niet om reserves op te bou wen. Driehonderd man Sylvia schat dat zaterdagavond on geveer driehonderd man de optre dens bijwoonden van Led Zeppelin tributeband Steeier, coverband Rolr en AC/DC-tributeband Bon Scotch. „Het bezoekersaantal viel niet tegen, maar het komt laat op gang. Het festival begint om 15.00 uur, maar we merken dat de meeste bezoekers pas 's avonds komen. Overdag werken of sporten ze en zijn ze met hun kinderen op pad. Het kan dus best zo zijn dat we het middagprogramma schrappen en alleen nog de avond overhouden." De hartverwarmende reacties van bands en bezoekers hebben Sylvia en de andere vrijwilligers een extra dosis motivatie gegeven om te zoeken naar manieren om het festival in leven te houden. „Verschillende bands hebben aan geboden gratis te komen spelen om Sluisrock er doorheen te trekken", zegt Sylvia. „Dat geeft toch wel aan hoezeer het festival leeft." maandag 22 mei 2017 Groot zijn door klein te blijven MEES 'vertelt' haar verhaal voor een uitverkocht huis. FOTO'S JOHAN VAN DER HEIJDEN Ellen Jobse Lekker, zo'n suikerspin! -Josje de Koning, lid werkgroep Coverband Rolr uit Middelburg zag, samen met andere bands, zo'n driehonderd fans achter de hekken, foto johan van der heijden Goed nieuws vanuit Hansweert: festival Sluisrock blijft. „Stop pen is geen optie", laat Sylvia Gijzel weten vanaf het terrein aan de Scheldemond, waar de organisatie zondag de erfenis van het rockfestival opruimt. „Misschien kiezen we voor een andere opzet, maar dat moeten we allemaal nog bespreken. Eerst maar eens puinruimen." Ellen Jobse Hansweert A In middeleeuwse kledij ben je ook onderdeel van het festival.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 51