Justitie hecht geen belang meer aan vervolging coffeeshophouder Aarden Bonamassa raakt de juiste snaar Het OM wilde coffeeshophouder Gerard Aarden vervolgen, maar het kwam er niet van en nu vindt justitie dat de zaak te oud is en staakt vervolging. Coffeeshophouder Gerard Aarden wordt niet langer vervolgd voor het op voorraad hebben van 94,58 kilo softdrugs en 21.982 voorgedraaide joints. Het Openbaar Ministerie staakt de vervolging tegen de Vlis- singer omdat de zaak te oud is, al dus Martine Pilaar. Het gerechtshof in Den Bosch bepaalde drie jaar ge leden nog dat de rechtszaak tegen Aarden over moest worden gedaan door de Middelburgse rechtbank. Maar daar is het nooit van gekomen. Zowel Aarden als zijn Middel burgse advocaat Martijn van der Want laten zich niet uit over deze zaak. De coffeeshophouder met za ken in Goes en Vlissingen verwijst voor commentaar naar zijn raads man. Deze meldt vervolgens dat hij er niets over kan zeggen. Een medewerker van Aarden werd in september 2009 door de Goese politie aangehouden in de buurt van de Vlasmarkt. In een tas had hij bijna 500 gram aan voorver pakte softdrugs bij zich. Tijdens zijn verhoor vertelde hij dat die drugs bestemd waren voor de cof feeshop aan de Grote Markt in Goes. Hij had ze zojuist gekocht van een leverancier in de Goudenmuil- straat. De politie ging vervolgens op onderzoek uit en trof in dat be wuste pand een voorraad aan van 94,58 kilo hennep en 21.982 voorge draaide joints. Het duurde meerdere jaren voor Aarden voor de rechtbank moest verschijnen. In diezelfde tijd diende ook de rechtszaak tegen de Terneu- zense coffeeshop Checkpoint en ei genaar Meddie Willemsen. Omdat er veel parallellen zaten tussen beide rechtszaken kreeg de Terneu- zense voorrang. Na een veroorde ling door de rechtbank in Middel burg bepaalde het Haagse gerechts hof in mei 2012 dat het OM ten on rechte Checkpoint had vervolgd. Hoewel het OM met succes in cas satie ging, luidde die beslissing van het Haagse hof een kentering in in de uitspraken tegen coffeeshops. Daar profiteerde Aarden ook van. Juni 2012 besliste de Middelburgse rechtbank dat het OM kon weten dat een grote coffeeshopeigenaar werkt met voorraden. Ook in deze zaak besliste de rechterlijke macht dat het OM ten onrechte over was gegaan tot vervolging. Het OM ging in hoger beroep en De in beslag genomen softdrugs en joints krijgt Aarden niet terug, die zijn al lang geleden vernietigd in april 2014 oordeelden de raads heren in Den Bosch dat de zaak over moest worden gedaan door de Middelburgse rechtbank. Zij volg den daarmee uitspraken van de Hoge Raad in de Checkpoint-zaak dat het OM in bijna alle situaties tot vervolging mag overgaan. De raadslieden van Aarden lieten direct weten dat ze de burgemees ters van Goes en Vlissingen, lei dinggevenden bij de politie en de verantwoordelijke officier van jus titie als getuigen wilden horen. Eerder hadden ze dat ook in de ver schillende rechtszaken tegen Checkpoint gedaan. Dat leidde des tijds tot spanningen binnen be stuurlijk Zeeland omdat er niet al tijd met evenveel tact werd ver klaard. En zeker niet toen die getui genverklaringen ook nog eens uit lekten. Maar officieel vindt justitie dat Aarden nu lang genoeg heeft moe ten wachten. Bovendien, zo zegt Pi laar, is er inmiddels een vermin derd rechtsbelang. De in beslag ge nomen softdrugs en joints krijgt Aarden niet terug. Die zijn al lang geleden vernietigd. It maandag 22 mei 2017 pzc.nl e-mail: schouwen-duiveland@pzc.nl ZEELAND 21 KRUININGEN - Het brandweerteam van Goes heeft de gewestelijke brandweerwedstrijd in Kruiningen gewonnen. Zeven teams lieten zater dag zien hoe zij een 'brand' in een schuur blus ten. „De brand was zogenaamd ontstaan als gevolg van een hennepkwekerij", vertelt Gert Mulder (foto, rechts), coördinator bij brandweerwed strijden. „De jongelui wilden nog snel de kluis in veiligheid brengen, maar ze vallen en één raakt er bekneld onder de kluis." En er blijken nog twee mannen in het gebouw te zijn: eentje ligt zijn roes uit te slapen en de ander heeft zich ver schanst op de zolder. De teams uit Vlissingen, Oost-Souburg, Arnemuiden, Goes, Bergen op Zoom, Zeist en Lekkerkerk probeerden zo effi ciënt, effectief en veilig mogelijk te werken. De jury vond dat de Goese brandweermannen dat het beste deden. Samen met de nummers twee (Lekkerkerk) en drie (Zeist) gaat team Goes door naar de volgende ronde. Geen straf voor stapel joints Emile Calon Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 42