v W;-' r Juventus voor zesde keer op rij kampioen Nederland - Ivoorkust II 15- L J 8 W \fr: Yf r n i i*'s Real Madrid stelde op de laatste speeldag de langverwachte titel veilig. En een kwakkelend Barcelona gaf zich direct al gewonnen. Het was het seizoen in een notendop. 3* Mario Mandzukic opende in de twaalfde minuut de score. Paulo Dybala bracht vlak voor rust de ti tel al heel dichtbij met de 2-0. De Argentijn liet doelman Alex Cor- daz met een vrije trap kansloos. Ver in de tweede helft stelde Alex Sandro met een kopbal via de lat de winst én het kampioenschap veilig. Juventus kan zich met de ti tel op zak gaan voorbereiden op de finale van de Champions League, waarin de Italianen het op 3 juni in Cardiff opnemen tegen Real Ma drid. AS Roma voerde zaterdag de druk op bij de ploeg van Massimi- liano Allegri, door met 5-3 te win nen van Chievo en de koploper zo tot op een punt te naderen. Een week eerder had de ploeg uit Rome de 'Oude Dame' van de titel afgehouden door in een recht streeks duel met 3-1 te winnen. Ju ventus verspeelde in de laatste drie wedstrijden voor het duel met Crotone zeven punten van de ruime voorsprong. Toch kwam de 33ste titel er uiteindelijk. Juventus lijkt elk jaar beter te worden en heeft de zwarte pa gina's uit haar geschiedenis steeds meer achter zich gelaten. Ruim tien jaar geleden was het betrok ken bij een omkoopschandaal. Een schandvlek waarbij de club twee landstitels moest inleveren en de gradeerde naar de Serie B. In de decennia daarvoor werd de Oude Dame overschaduwd door het Heizeldrama in 1985 en een penetrante epolucht die is blijven hangen rond de Champi ons League-zege in 1996. Het zijn demonen uit een grijs verleden. Sportief kwam en komt de ploeg uit Turijn steeds weer bo vendrijven. Ook al verkocht het dan in 2015 Arturo Vidal en een jaar later Paul Pogba. Trainer Alle gri laat Juventus met zijn harmo nicavoetbal nog beter spelen dan voorganger Antonio Conté. Aan de driemansverdediging met Bo- nucci, Barzagli en Chiellini wordt tegenwoordig niet getornd, ter wijl Mario Mandzukic de ontdek king van het seizoen is als een soort linkermiddenvelder. Dani Alves blijkt op zijn 33ste nog superfit, Paulo Dybala is het grote talent en Gonzalo Higuain kostte dan wel negentig miljoen, hij maakt ook bij Juventus een karrenvracht aan doelpunten. De eerste minuten van de laatste speeldag schetsten een groot deel van het seizoen, de laatste maan den vooral. Binnen anderhalve mi nuut schoot Cristiano Ronaldo, natuurlijk hij weer, in Malaga de laatst aanwezige zenuwen over de afloop weg. En in het eigen Camp Nou keek Barcelona zes minuten later tegen een verrassende achter stand aan in het duel met het be scheiden Eibar. Overtuiging en wisselvalligheid. Een Real dat in alle 38 wedstrijden van de competitie heeft gescoord en een Bar (ja dat de meeste punten te gen middenmoters heeft laten lig gen, zelfs in eigen huis, ook al zette het gisteren tegen Eibar de zaken alsnog recht (4-2). Trots en kwets baarheid. Het kwam allemaal in die laatste speeldag samen, die geen - moment een boeiende en bizarre ontknoping kende. Zwaar Het leverde Real door een 0-2 zege bij Malaga het 33ste landskampi oenschap op; wel pas het tweede in de laatste negen jaar. Het tweede pas voor Ronaldo, voor Benzema... De Koninklijke wint tegenwoordig vaker de Champions League dan de eigen Liga. „Wat bewijst hoe zwaar de Spaanse competitie is", zei suc- cescoach Zidane. In Barcelona stonden ze dit weekeinde vooral stil bij de magie van Wembley, 25 jaar geleden, toen Ronald Koeman de club daar met zijn loeiharde vrije trap op 20 mei 1992 de eerste Europa Cup I uit de geschiedenis bezorgde. In het ver lengde van die euforie gebeurde tweeëneenhalve week later in de Primera Division destijds het on mogelijke. rv - 'i I Jl a i Het Real Madrid van Leo Beenh akker was kampioen als het op Te- nerife minimaal gelijkspeelde. Maar de Koninklijke gaf op afgrijse lijke wijze een 2-0 voorsprong weg, verloor met 3-2, en Barca werd tot eigen verrassing kampioen. Een on waarschijnlijk slot dat zich een jaar later herhaalde. Herhaling De afgelopen dagen werd er wel veel over 'Tenerife' gesproken, maar weinig Barcja-fans hadden veel fi ducie in een herhaling. En die van Real leken weinig ongerust. De spe lers bleken hetzelfde te voelen. Het lange Madrileense verleden van Malaga-coach Michel leidde in Barcelona voor verdachtmakingen; hij zou liever niet zien dat juist zijn ploeg zou voorkomen dat Real kampioen werd. Vanuit Madrid kwam het vermoeden dat Malaga een premie van Barcja zou krijgen voor winst gisteren; enkele dagen eerder vonden de Real-spelers al dat Celta ongebruikelijk gemoti veerd was. „Koffertje?" vroeg Ro naldo op het veld. De beroemde 'koffertjes' bevatten in Spanje de De Koninklijke wint tegenwoordig vaker de Champions League dan de eigen Liga nooit echt bewezen premies door derden. Maar behalve het slippertje in de verdediging, waarmee Malaga de deur naar de 1-0 voor Ronaldo openzette, speelde de thuisclub een serieuze wedstrijd. Het kreeg en kele goede kansen die echter alle maal niet werden benut. Niets op aan te merken. Als de Catalanen wilden zeuren, dan moesten ze dat Hét gezinsuitje op le Pinksterdag Zondag 4 juni 119.30 uur I De Kuip, Rotterdam BeLeef deze wedstrijd nu extra voordelig! Ga naar pzc.nl/oranje A per ticket A maandag 22 mei 2017 PC ry fA 1 Juventus viert de 33ste landstitel, fotoepa TURIJN Juventus is voor de zesde keer op rij kampioen van Italië geworden. De ploeg uit Turijn won gisteren met 3-0 van Crotone en is met nog één duel te gaan niet meer in te halen door AS Roma, dat vier punten minder heeft. Real maakt snel Edwin Winkels Malaga Sergio Ramos viert het tweede doelpunt van de avond, van Karim Benzema, waardoor de titelstrijd is beslist, fotoafp Prijzen zijn exclusief €1,50 transactiekosten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 36