Hendriksen: De club staat weer op de kaart 4 NAC wint met 2-0 van FC Volendam en stuit in de finale van de play-offs op NEC. Donderdag (18.30 uur) is het eerste duel in Breda. NAC OP WEG NAAR DE EREDIVISIE YouTube. Klaassen, Schone, Ziyech, Onana en de rest. De spelers van Ajax wis ten echt niet wat ze zagen. Bizar! Wow. Het was een idee van de trainer geweest. Wanneer ze dat filmpje hadden gekeken? Voor of na de afgang tegen Rostov (Ajax ver loor met 4-1)? Peter Bosz wist het niet meer. Zelf kijk ik deze weieens: 'Ne therlands of 1974 hunting for the ball. The hard pressing of Total Football'. Het duurt dik twee mi nuten en je sterft meteen van de heimwee naar 43 jaar geleden. De spelers van Oranje jagen collec tief op de bal tegen Zuid-Ameri kaanse landen. Wie het ziet, snapt meteen hoe en waarom het Nederlandse voetbal geschiede nis schreef. Het is indrukwek kend en hilarisch tegelijk. Echt extreem grappig. Omdat de jacht over de top is. Van Hanegem, Suurbier, Neeskens, Wim Jansen en de andere zeven. Nog nooit vertoond op een voetbalveld. Een stelletje hyena's dat hun prooi opjaagt, te pakken krijgt en ver scheurt. Wat zou het fijn zijn als Ajax woensdag de spelers van Man chester United afjaagt en dron ken speelt. Dat de spelers van Mourinho radeloos zijn. Dat die Portugese engerd zich niet eens meer aan de zijlijn meldt. Na af loop (4-0 voor Ajax) meesmuilt Mourinho dat Ajax helemaal niet in deze finale had mogen staan, omdat ze onder andere met 4-1 van Rostov hadden verloren in de voorronde van de Champions League en dat het belachelijk is dat je dan weer mag meedoen in de Europa League en dat het van avond de schuld was van de scheids. Agressief, briljant voetballen en winnen. Dat is het mooiste scenario. Dat de voetbalwereld versteld staat van die dekselse Hollanders en dat Peter Bosz in één adem wordt genoemd met Michels, Cruijff en Van Gaal. Agressief, briljant voetbal en verliezen. Daar kan ik mee leven. Sterven in schoonheid, net als in 1974. We zullen worden gepre zen. Als het maar geen vlees-noch- vis-wedstrijd wordt, waarbij Fel- laini de winnende maakt. Dan is alles toch een beetje voor niks geweest. Sterven in schoonheid, daar kan ik mee leven Vooropgesteld: Alleen krijgt niemand iets voor elkaar. Ook niet als je Messi heet. Ook hij heeft secondanten nodig om zijn extreme talent te kunnen ontplooien. Maar als een team zich in dienst stelt van het in dividu en het individu investeert in zijn van Moeder Natuur verkregen talent en meer dan het uiterste van zichzelf vergt, gaat dat individu bo ven het team uitstijgen. Op elk ni veau, waar ook ter wereld. In Breda zijn de spotlights deze weken voor Cyriel Dessers. Zolang hij scoort, kan iedereen leven met de Dessers- mania. Vijf minuten voor het einde van NAC - FC Volendam (2-0) valt het swingende stadion stil. Dessers krijgt een tik op de enkel, gaat naar de grond, rolt wat heen en weer, staat op, trekt een gezicht alsof hij de pijn verbijt en strompelt over het veld. Iedereen houdt de adem in. Play-offs Eredivisie |Jnac Een alternatief voor de Belg is er niet. Gisteren was hij weer verant woordelijk voor de hele productie. „Bij de eerste is er een goeie flan kwissel en geeft Gio (Korte, red.) mee op Fabian (Sporkslede, red.). Die ziet dat ik niet meeloop, maar afhaak. Ik controleer de bal prima en leg hem onder de keeper door. Bij de 2-0 legt Manu de vrije trap op mijn hoofd." Terug naar de enkel. „Die zal mor gen dik en blauw zijn, maar ik ver wacht geen problemen voor don derdag." Als Vreven na de perscon ferentie wordt gevraagd of hij vreest voor een finale zonder Des sers, zegt hij: „We kennen Cyriel. Er was volgens mij niks aan de hand. Hij heeft zelf gezorgd voor deze wissel, want ik ging hem niet wis selen." Vreven zegt het met een flinke dosis humor. De begeesterde en emotionele trainer ontdooit een uur na het bereiken van de finale en vindt het prima dat zijn aanvaller zelf een publiekswissel regisseert. NAC heeft Dessers nodig en Des sers NAC. Twaalf treffers in de laat ste twaalf duels zijn daar het bewijs van. In de halve finale van de na- competitie tegen Volendam (2-2 en 2-0) tekent de Belg voor drie van de vier Bredase goals. „Hij is de laatste tijd ook nog gaan werken he.." Mounir El Allouchi zegt het met een knipoog, hij kan Dessers goed hebben. Omgekeerd trouwens ook. De kleine middenvelder strooit eerst kwistig met complimenten voor de defensie en noemt de ver dedigers een voor een bij naam. Als wij de spits eruit lichten, zegt El Al louchi: „De trainer zei in januari toen hij net was aangesteld: 'Cyriel is een echte spits die alleen wil sco ren. Maar als hij gaat werken voor het team, gaat hij twee keer scoren." In een oefenwedstrijd met Kort- rijk lukte dat meteen, omdat hij werkte. Sindsdien heeft hij de stij gende lijn te pakken, blijft hij sco ren en is hij heel belangrijk." Wie de statistieken erbij haalt, ziet Helmond Sport is kapot van de onnodige uit schakeling tegen Roda JC. Toch maakt de te leurstelling al snel plaats voor trots. „We hebben de club weer op de kaart gezet." Als iemand zich gistermiddag in het Parkstad Limburg Stadion on sterfelijk had kunnen maken bij alles en iedereen wat Helmond Sport liefheeft, was het Teije ten Den. De aanvaller was in de 78ste minuut in zijn eentje op weg naar het doel van Roda JC en had de 0-2 en daarmee de definitieve uitscha keling van de Limburgers op zijn schoen. Had, want Ten Den raakte de bal niet goed en stuitte op Ben jamin van Leer, Roda JC scoorde in de laatste minuut van de reguliere speeltijd wél. „Ik verlies liever met 3-0, dan dat ik op deze manier ver lies. Een drama? Zo kan je het wel noemen, ja", concludeerde de lange aanvaller. „Ik krijg mis schien nog wel een nachtmerrie van die gemiste kans." Ten Den analyseerde de wed strijd vervolgens helder: Helmond Sport was de hele wedstrijd beter geweest dan de nummer 17 van de eredivisie, met 11 tegen 11 en met 11 tegen 10. In de heenwedstrijd had den Ten Den en co juist moeite om een vuist te maken tegen het oder- tal van Roda JC, nu niet. Het voet bal was goed, kansen kwamen er nu ook, maar Helmond Sport ver zuimde het af te maken. „Zonde, nu zit het erop", wist Ten Den. Over een paar dagen is hij vast trots als hij terugkijkt op het afge lopen seizoen in Helmond, maar gistermiddag wilde en kon hij dat niet zijn. De teleurstelling zat nog Als je kijkt hoe die gasten zich hebben laten zien in de play offs kan je alleen maartrots zijn in elke vezel van zijn lichaam. De supporters en trainer Roy Hendriksen wilden die trots al wél uitspreken. Bij terugkomst in Hel mond werden de spelers luidkeels toegezongen, Hendriksen dronk daarna later nog een biertje met de trouwe fans. De trainer noemde het resultaat in Kerkrade 'een mo kerslag', maar wilde ook positief blijven. „Als je kijkt hoe die gasten zich hebben laten zien in de play offs kan je alleen maar trots zijn. Als groep zijnde hebben we over het hele seizoen sowieso positieve stappen gemaakt, daar kunnen we volgend seizoen op verder bou wen", stelde de oefenmeester. De uitschakeling tegen Roda JC kan worden toegevoegd aan het rijtje PEC Zwolle, Sparta en VW. Ook door die clubs werd Helmond Sport op dramatische wijze uitge schakeld in de nacompetitie om promotie. Hendriksen was er zelf als speler in het seizoen 2002-2003 tegen Zwolle nog bij. De teleur stelling van toen maakte destijds ook plaats voor trots, herinnerde de oud-middenvelder nog. In de marge Die trots overheerst dan ook bij Helmond Sport. In Helmond had den ze er voorafgaand aan het sei zoen ook blind voor getekend als ze wisten dat de ploeg de halve fi nale van de play-offs zou halen na drie seizoenen in de marge mee te hebben gehobbeld. „We hebben de club weer op de kaart gezet", zei Hendriksen. Dat zal ook de balende Ten Den on derschrijven, al is het pas over een paar dagen. maandag 22 mei 2017 GO moes Ze keken een filmpje op rr Hoe zal het gaan? Dessers heeft Yadran Blanco Breda In de laatste twaalf duels van NAC, scoorde Cyriel Dessers twaalf keer. Tegen Volendam maakt hij er drie van de vier. jf.'J Volendam A. 4 ,4 - Roy Hendriksen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 31