Steven Kruijswijk profiteert en keert terug inde top 10 3 een ruime marge de loodzware slotweek van de Giro in Mollema valt aan, maar komt niet weg f<3> A, 239 1.086 1.290 14% JUNGELS KAN OOK ZELF WINNEN Tom Dumou- derman zal de ploeg tactisch nog lin balt de slimmer moeten opereren, aldus vuist na zijn Visbeek. „We hebben de renners fraaie zege in om in de vroege ontsnapping mee de loodzware te gaan. Dat zullen we niet nalaten." veertiende De derde week is niet alleen etappe. enorm pittig, er gaan ook andere fotocor vos krachten spelen, stelt Visbeek. Lang niet iedereen uit de top 10 is uit op de scalp van Dumoulin. „Wie wil wie op achterstand rijden? Wie rijdt er voor het podium en wie om te winnen? Nibali, Pinot en Quin- tana zitten echt met de eindover winning in gedachten. De anderen zijn al met een schuin oog naar het klassement aan het kijken." En Dumoulin zelf morgen op weg naar Bormio voor de zesde dag in het roze vertrekt, heeft over ver trouwen niet te klagen. Ook de da gen in de leiderstrui in de Giro van vorig jaar en de Vuelta van 2015 hebben hem gesterkt. „Ik heb meer ervaring en ben iets sterker dan toen." Als ronderenner in wording zegt hij voorafgaand aan de Giro nog niet te kijken naar renners als Froome of Quintana. Te hoog ge grepen. Met nog maar zes etappes te gaan, is daar nog niets van gebleken. Du moulin: „En dat is een heel mooie constatering." Dus ja, hij kan een grote ronde winnen. HERSTEL maandag 22 mei 2017 GO Nog vijf dagen buffelen voor Dumoulin Bormio Tirano Rovetta Canazei Moena 2.121 Asiago 1.103 12% 1.636 1.437 15% Ortisei San Candido Piancavallo Pordenone alles goed gedaan' BERGAMO Steven Kruijswijk keerde gis teren terug in de top 10. Hij profiteerde van een val van Tanel Kangert. De nummer 7 van het klassement reed tegen aan ver keersbord aan en moest opgeven. Kruijs wijk: „Het was belang rijk voor me dat ik na die zware rit van zater dag geen slechte dag had, zoals eerder deze Giro. Ik ga met een goed gevoel de rust dag in. Er komt een week die me normaal gesproken ligt. De top tien is geen doel, nee. Daarvoor ben ik niet hier. Het podium? Je moet blijven dromen, maar dat wordt moei lijk. Ik sta een flink eind achter. Maar je weet het nooit." De rit van gisteren werd gewon nen door Bob Jungels. De Luxemburger, die zijn sprinter Fernando Gaviria al vier keer naar een zege ge loodst, won de sprint van de groep met twaalf klassements renners die als eerste met een noodvaart be neden waren gekomen na de beklimming naar Alto Bergamo in de laatste kilometers. De winst van Jungels was het sluitstuk van een etappe onder hoog spanning. Rozetruidrager Tom Dumoulin maande het peloton tot rust, maar dat lukte hem maar tij delijk. BERGAMO Bauke Mol lema verloor zaterdag zijn derde plaats in het klassement na een mindere dag. De klas sementsrenner van Trek-Segafredo her stelde zich gisteren in de vijftiende etappe van de Giro d'ltalia. De Groninger finishte in de eerste groep als tiende, nadat een aanval in de slotkilometer was ge strand. „Ik had flink wat vaart na die afdaling en de rest viel wat stil. Toen leek het me maar beter wat te proberen en door te trekken", ver telde Mollema, die zesde staat in het alge meen klassement. „Dat het niet lukt, is jammer. Ze zaten meteen in het wiel. Maar ik ben blij dat het weer wat beter ging dan gisteren." Voor Mollema was de finale, die lijkt op de slotfase van de Ronde van Lombardije, bekend terrein. „Het was zaak een goede positie te hebben. Ik kwam met de eerste vijf, zes man boven, dat was goed."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 30