Ontzuurd 4) 13 VINCENT LUISTERT RADIO E Schrijf nou toch eens een positief stukje in ons krantje', mailde een le zer mij vrijdag. Dat deed hij naar aan leiding van mijn column over de 'bokitose- ring' van de NOS. Hij was zelf dol op goril la's, hij kon er geen genoeg van krijgen. 'Wat een kerels zijn dat zeg, wat een spieren, machtig mooi! Als die je een hand geven, kun jij je nooit meer aan iemand voorstellen. Alles wat ze over gorilla's op de radio zeg gen, drink ik in. Jij met je serieuze gedoe al tijd.' Daar zat ik, zure negativist die ik er was. Ik ging bij mijzelve te rade. Want wie ben ik dat ik de mens zijn aap op de radio mis gun, of zijn man die met een slang probeert te zoenen? En daarbij, het Radio Journaal, waarvan beide items deel uitmaakten, brengt toch ook goede, journalistieke onder werpen? Zeker, dat doet het. Waarom dan struikelen over die aap en die tongende slang, daar kan je toch even doorheen luiste ren? Bovendien, wat is het verschil tussen zo'n gorilla en Donald Trump, over wie het uiteraard ook ging. En die slang, die is eigen lijk een prachtige metafoor. Die slang zegt ons dat als wij, mensen, ons vergrijpen aan dieren, het slecht met ons zal aflopen. Dank, mailer, voor het inzicht. Soms luis ter ik, beroeps als ik ben, met te weinig af stand naar de radio. Ik leg dan op alle slan gen zout, (nee, niet mailen nu dat het slak ken moet zijn, ik weet het, het is een grapje), elk versprekinkje van een lieuwsnezer ergert me, elk flutitempje doet mij terugverlangen naar de tijd dat nieuws nog nieuws was. Dat dat soms een vreselijk saaie tijd was, waarin je too keer dezelfde suffige berichten hoorde, vergeet ik dan. Maar vind ik dan opeens niet meer dat de NOS bokitoseert? Jawel, maar ik kan niet an ders doen dan daarmee leven. Ik moet dat mijn humeur niet laten beïnvloeden. Boven dien, er staat wel veel tegenover. De NOS brengt meer nieuws dan ooit, het is aan ons, luisteraars en kijkers, om te bepalen wat wij belangrijk vinden. De tijd is voorbij dat kranten, radio en te levisie ons het nieuws in volgorde van be langrijkheid aanreikten. Ik moet daar nog aan wennen. Ik ga mijn oren ontzuren. Quote van de dag Mam, ik vind het wel mooi hoor, maaruhm.. waarom zing je als een geit? Ed Sheeran is verloofd Weer boete voor Rieu Arnold Schwarze negger (69), nog al tijd fit en vitaal ogend, laat zich van zijn diplomatieke kant zien als hem gevraagd wordt naar zijn mening over president Donald Trump. Feit is dat beiden hemelsbreed van mening verschillen over natuurbehoud en milieu. Schwarzenegger, net als Trump een coryfee binnen de Republikeinse Partij, wil op het Filmfestival van Cannes gisteren niet al te diep ingaan over hun verschillen van inzicht. „Laten we maar zeggen dat hij niet goed is geïnformeerd. Maar mijn overtuiging is dat één man, ook al is hij de president van Amerika, op den duur niet kan tegenhouden wat on vermijdelijk is. De massa wint het al tijd van het individu. Wie hij ook is. Het is gewoon een kwestie van tijd voordat hij tot inzicht komt." Zeifis Schwarzenegger wel begaan met het behoud van de natuur. Van daar dat hij niet lang aarzelde toen hij benaderd werd om het commentaar in te spreken van Wonders of the Sea 3D, waarin hij met de nazaten van natuurfilmpionier Jacques Cousteau de flora en fauna onderzoekt van de bodem van de belangrijkste oceanen. De documentaire, waarvoor Schwar zenegger gedeeltelijk het commen taar insprak, werd gisteren in Cannes gelanceerd. De laatste keer dat hij acte de présence gaf op het festival, was toen hij in een tank over de Croi- sette reed voor de actiefilm The Ex pendables 3. Tijdens zijn politieke carrière als gouverneur van Californie heeft Schwarzenegger zich van meet af aan Laat ik het zo formuleren: I did not inhale! PLANNEN ingezet voor het milieu. „Ik heb zelfs samengewerkt met de Democraten om mijn doel te bereiken. Californië heeft door mijn toedoen de strengste milieuwetgeving van Amerika. Daar ben ik eerlijk gezegd wel trots op." De masculiene actieheld grijpt alle mogelijkheden aan om zijn bood schap over te brengen. Zoals de docu mentaire Wonders of the Sea 3D. „Deze film toont een wereld die wij als mensen niet kennen", stelt de Hollywoodster in zijn rol als be schermheer van de natuur vast. „Er is op de zeebodem nog zo veel fraais te ontdekken. Eigenlijk weten we meer van de maan en van Mars dan van dit deel van onze eigen planeet. Toen ik de eerste beelden zag van deze film, wilde ik meteen mijn medewerking verlenen. Door de 3D-opnamen heb je als kijker echt het gevoel dat je tus sen al deze prachtige dieren zwemt." Natuurbehoud Zelfheeft Schwarzenegger een sterke band met de oceanen. „Ik ben gebo ren in Oostenrijk, waar zoals ieder een weet geen zee in de buurt is. Toen ik ruim veertig jaar geleden voor het eerst aankwam in Califor nië, zag ik vanuit het vliegtuig de zee onder mij. Toen was ik meteen ver kocht. Sindsdien heb ik mij op alle manieren ingezet voor het natuurbe houd. Het was een van de belangrijk ste redenen voor mij om de politiek in te gaan." Schwarzenegger is voorlopig niet van plan een politieke comeback te ma ken. Zijn verhouding met Trump is op zijn minst gespannen. Ze zijn dui delijk geen vrienden. Zelf verkeert Schwarzenegger naar eigen zeggen in uitstekende conditie. Hij schrijft dat gedeeltelijk toe aan zijn Spartaanse opvoeding. „Mijn va der liet mij als kind twintig push-ups doen voordat ik mijn ontbijt kreeg. Daar is het allemaal mee begonnen. Ik heb als bodybuilder nooit verbo den middelen gebruikt. Of wacht: laat ik het zo formuleren: I did not in hale!", waarmee Schwarzenegger ver wijst naar een beroemde uitspraak van Bill Clinton. INTERVIEW SCHWARZENEGGER maandag 22 mei 2017 Reageren? vincent@persgroep.nl —Geen jurylid is zo bikkel hard over haar zang in It Takes 2 als Tooske Ragas' bloedeigen dochter. POPMUZIEK Russell Crowe heeft verklapt dat Ed Sheeran in het geheim is verloofd met hockeyster Cherry Sea born. Hij zei dat op een Australi sche radiozen der. Sheerans management heeft de verlo ving nog niet bevestigd. MUZIEK De productie maatschappij van André Rieu kreeg opnieuw een boete, nu voor het illegaal vliegen met een drone. Begin mei kreeg Rieu ook al een boete omdat hij zich schuldig zou hebben ge maakt aan kin derarbeid. Arnold Schwarzenegger trekt al tijd aandacht als hij op het Filmfes tival van Cannes verschijnt. Ook al heeft hij alleen maar het (gedeelte lijke) commentaar van een natuur- documentaire in gesproken. Ab Zagt Cannes 44 Schwarzenegger De voormalige gouverneur van Californië kon digde aan dat te rugkeert als The Terminator onder supervisie van re gisseur James Ca meron. „Als het al lemaal doorgaat zal ik zeker in de film te zien zijn." Ook wil Schwarze negger nog aan een aantal sequels van vorige films meewerken. Zo is het vrijwel zeker dat er een vervolg komt op Twins (met Danny De Vito en Eddie Murphy) onder de titel Tri- plets. Ook denk baar is een vervolg op Conan The Bar barian. „Ik sluit het niet uit," laat de ac teur weten die met deze rol in 1982 doorbrak. Een ding maakt Schwarze negger tijdens zijn bliksembezoek aan Cannes duidelijk: „Arnie is back." Arnold Schwarzeneg ger heeft een sterke band met de zee. foto REUTERS JEAN-PAUL PEDSSIER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 15