'Het is de perfecte tijd' BUSREIZEN 2017 effeweg.nl DIVERSE TOPBESTEMMINGEN! EUWS 11 GEEN verplichte aanbetaling! WONINGMARKT OPTIMISME IS TERUG Sinds de huizenprijzen medio 2014 weer gingen stijgen, zijn er 630 nieuwe makelaars kantoren bijgekomen in Nederland. BysBB Effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) maakt vandaag bekend dat er momenteel 9110 makelaarskantoren zijn, 10 procent meer dan voor het be gin van de crisis op de woningmarkt in 2oro. Wekelijks komen er nieuwe kantoren bij. „We zien het iedere keer als de economie beter gaat: veel star tende makelaars. Daar zitten ook ge lukszoekers bij, het is immers een on beschermd beroep", zegt Roeland Kimman van makelaarsvereniging NVM. De nieuwkomers worden gelokt door de gouden tijden die veel make laars weer beleven. Kwartaal op kwar taal worden meer huizen verkocht en ieder kwartaal tegen weer hogere prij zen en huizen staan steeds korter te koop. In het eerste kwartaal waren huizen gemiddeld 8,8 procent duurder dan een jaar eerder. Het optimisme en het vertrouwen in de toekomst is terug van wegge weest bij de makelaars, meldt het CBS. Ruim een kwart van de makelaarskan toren voorziet een stijging van de om zet. Makelaarskantoren zien alleen een tekort aan arbeidskrachten als moge lijk probleem. Begin 20x4, toen de hui zenmarkt met veel moeite uit het dal klauterde, speelde dat nog helemaal niet. Toch gaat het niet iedere nieuwe makelaar voor de wind. „Door het grote aanbod van makelaars staat de courtage onder druk, terwijl ook het aanbod van koophuizen daalt." In Amsterdam en Utrecht is het aanbod zelfs zo laag dat de voorzitter Jaarsma t Ruim een kwart van makelaarskantoren voorziet een stijging van de omzet van de NVM waarschuwde dat er ma kelaars failliet zullen gaan omdat ze onvoldoende omzet kunnen halen. „In Amsterdam en Utrecht zijn één of twee huizen per woningzoekende be schikbaar terwijl dat in de Achterhoek wel twaalf huizen zijn. Er moet weer veel worden gebouwd. Nederland komt 200.000 koophuizen te kort." Wij gaan heel veel meer doen met social media, het is de kunst om veel goede volgers te krijgen „Ik heb nu een hypotheekad vieskantoor in Spijkenisse. Het idee om ook een make laarskantoor te beginnen speelt al jaren. Nu is het de perfecte tijd om te beginnen. Niet in Spijkenisse, maar in Rotterdam. De woningmarkt in Rotterdam is echt boo ming", zegt Alexander Berdis jev. „Je ziet ook hier inmiddels huizen waarbij boven de vraagprijs wordt geboden." Hij lacht erbij of het zakelijk geluk hem en zijn echtgenote niet kan ontgaan. „Onze kans van slagen is too procent. Dat klinkt overdreven maar ik weet zeker dat er ruimte is voor een makelaar die zich on derscheidt. De makelaardij is voor mij als hypotheekadvi seur natuurlijk niet helemaal nieuw. Ik ben al zeven jaar zelfstandig hypotheekadvi seur en Rochelle zorgde voor onze twee kleine kinderen en hielp in mijn bedrijf. Nu gaan we het echt samen doen." Concurrentie Berdisjev denkt de concurren tie uiteindelijk een stap voor te zijn door actief mensen met verkoopplannen te benade ren. „Voordat mensen een huis kopen of verkopen willen ze eerst financieel advies, de mensen die dat bij mij doen, kan ik nu ook bij de verkoop of aankoop begeleiden. De makelaardij is een ouderwetse bedrijfstak. Van alle Rotter damse makelaars zijn er maar een paar echt actief op social media. Ze zetten hun huis op Facebook en dat was het dan. Wij gaan heel veel meer met sociale media doen. Via Face book kun je ook mensen vin den met verkoopplannen. Het is de kunst om veel goede vol gers te krijgen. Dat doe je bij voorbeeld door mensen goede tips te bieden bij het zoeken van een goed huis." B&B (van Berdisjev en Bens) Makelaardij zit nog in de opstartfase. „We hebben nog geen website en via via nog maar één huis om te ver kopen, maar dat komt wel. In het begin pakken we natuur lijk alles aan, maar op den duur willen we ons onder scheiden met echt leuke hui zen. Met een fantastische lig ging of panden die helemaal af zijn." I va. €329,- 1 j va. €449,- 1 - i Eifel - ALL-INCLUSIVE Meer van Genève en Chatel-ALL-INCLUSIVE Normandië en zijn invasiestranden Brussel, Brugge en Antwerpen va. €729,- Saas Grund, Wallis Rondreis Schotse Hooglanden maandag 22 mei 2017 GO ledereen wil opeens makelaar worden Ton Voermans Rotterdam —Alexander Berdisjev, makelaar Alexander en Rochelle Berdisjev. foto MARCO DE SWART Alexander Berdisjev (34) en zijn vrouw Rochelle Berdis jev - Bens (33) zagen kan sen op de woningmarkt en schreven twee weken gele den hun eigen makelaars kantoor in bij de Kamer van Koophandel. Ton Voermans Rotterdam Korting tot wel ri| mi Korting tot wel €50,- p.p. 5 daagse busreis Vertrek: 3, 31 jul, 28 aug, 25 sep, 23 okt, 20 nov 8 daagse busreis Vertrek: 2, 16, 23 jun, U, 21, 28 jul, 4, 11, 18 aug, 22 sep 8 daagse busreis Vertrek: 9 jun, 7 jul, 11 aug 4 daagse busreis Vertrek: 16 jun, 15 sep, 20 okt Fouten voorbehouden. Exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Korting geldig AAM! op boekingen gemaakt van 22.05.2017 t/m 29.05.2017. Niet geldig i.c.m. andere acties. Korting tot wel 1 €50,-p.p. Korting tot wel €30,- p.p. met Mont Blanc Express 10 daagse busreis Vertrek: 12 jun 11 daagse busreis Vertrek o.a.: 7 jul, 25 aug, 20 okt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 13