Gelukkig De rozentuin van De wereld van Hans Avontuur Opletten, KLM! MIJNTREIN oen ze hun dertigjarig hu welijk vierden, gaf Valen tino zijn Eleonora dertig klassieke rozen in pot ca deau. Het was het begin van een hobby die enorm uit de hand zou lopen. „Had ik haar maar een gouden ketting gegeven", grapt Valentino als hij aan die gebeurtenis terugdenkt. Om kort te gaan: de dertig potten vormden het begin van de Roseto Garlant-Fabiani, die inmiddels is uit gegroeid tot een van de belangrijkste particuliere rozentuinen van Europa. Goed voor meer dan vijftienhonderd soorten klassieke rozen uit de hele wereld, waarvan soms zelfs werd gedacht dat ze waren verdwenen. De Roseto, gelegen in het Noord- Italiaanse Artegna, is alleen open tijdens het bloeiseizoen tussen half mei en eind juni. Ondanks de faam in kringen van rozenkwekers geldt de tuin nog altijd als een geheimtip voor bezoekers van de regio en het char mante Artegna. Gratis bovendien. „Want", aldus Eleonora, „schoonheid is voor iedereen." Eleonora staat erom bekend dat ze haar rozen ongecontroleerd met elkaar laat kruisen, waardoor er elk jaar opnieuw verrassingen in de tuin opduiken. De bloemen kleuren roze, wit, geel, rood, oranje en alle moge lijke combinaties hiervan. Bovendien ruikt het bij het ene perk nog lekker der dan bij het andere. Met een beetje geluk tref je het echtpaar in de Roseta aan, terwijl ze de rozen verzorgen. Hoewel ze de jongsten niet meer zijn en geen opvolgers hebben, zal de tuin volgens Eleonora nog lang bestaan. „Alle grote Franse rozenkwekers uit de geschiedenis werden ouder dan 90 jaar." (I magazine 45 reizen Tussen de Zwitserse steden Montreux en Luzern is in de reguliere dienstregeling een wagon opgenomen in belle-époquestijl. SE hans.avontuur@persgroep.nl In een lange smalle boot vaart Trang me door de Andamanzee. Hij spreekt geen Engels en mijn Thais gaat niet verder dan 'hallo', 'hoe gaat het?' en 'niet te pittig alstublieft' Bij vertrek uit het kleine haventje van Phang Nga was het nog zinderend heet geweest, maar hier op het open water is het aangenaam. De zilte lucht wappert door mijn T-shirt en het op spattende water van de boeg zorgt af en toe voor extra verfrissing. Het uitzicht is een sprookje. Piepkleine eilanden steken als bergtoppen uit de zee omhoog. Als ik achterom kijk naar Trang, zie ik hoe hij languit op de rand van de boot is gaan liggen. Zijn linkerbeen hangt in het water en met zijn rechterbeen houdt hij het roer op zijn plaats en het schip op koers. We kunnen geen woord met elkaar wisselen, maar lachen elkaar af en toe vriendelijk toe. Dit is het goede leven. Misschien woont Trang in een van de armoedige hutjes die ik op weg hier naartoe ben gepasseerd en kan hij zijn familie amper onderhouden. Ik weet het niet. Maar liggend op zijn bootje lijkt hij de gelukkigste mens op aarde. Eleonora Ouwetjes Eleonora Gariant en Valentino Fabiani zijn nog vaak in hun tuin. Bij gerenommeerde airlines als KLM is het nog altijd onmogelijk de naam op een ticket te wijzigen. Dat betekent dat je geen vervan ger mag zoeken, mocht je reis genoot niet meer mee kunnen. Verklaringen als 'veiligheid' en 'misbruik' zijn een brevet van on vermogen, want bij een lowcost- carrier als EasyJet kan het wel. Wakker worden KLM, het is 2017!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 99